trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1110 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:02:42 pm »
Ja to bym, jak amsterdream, brał najchętniej lata 90-te :smile: Wiem, z sentymentu może, ale jednak.
OOO na to tez mam gdzieś rozpiskę zrobioną. Ale najpierw mały bonus jeszcze wyżej.

Bonusowy Edit:
Seria, którą ostatnio sprawdzałem WEAPON X Franka Tieriego. Nie jest to może arcydzieło, ale jest mrocznie i krwawo. Ciekawie rozwija wątki programu, który stworzył Wolverina. W skald serii wchodzi seria one-shotów Weapon X: Draft - SAURON, WILD CHILD, KANE, MARROW, AGENT ZERO. Seria główna Weapon X (vol. 2) #1-28 oraz domykająca mini seria Weapon X: Days Of Future Now #1-5. Problem jest że nie ma tego w zbiorczych (chyba jest zapowiedź omnibusa na 2018).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 03:32:49 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline robbirob

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1111 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:07:49 pm »
OOO na to tez mam gdzieś rozpiskę zrobioną. Ale najpierw mały bonus jeszcze wyżej.
Dawaj rozpiskę :) !
Może dzięki temu zagraniczne wydania sobie w końcu porządnie skompletuję (część mam w schowku w Multiversum, ale mi szkoda kasy).

Offline laf


Offline robbirob

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1113 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:26:33 pm »
laf, ale to rozpiska tego co wyszło w PL.
A nie tego co i w jaki sposób można by wydać w PL. Analogicznie do tego co klika postów wyżej przedstawił mkolek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1114 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:41:30 pm »
@robbirob masz na privie jakby coś to pytaj. I to co opisałem to są wydania epic/complet/OHC, nie omnibusy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 12:44:34 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1115 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:43:28 pm »
A, widzisz, nie doczytałem drugiej części Twojego posta
Może dzięki temu zagraniczne wydania sobie w końcu porządnie skompletuję
:lol:

Offline robbirob

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1116 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:53:48 pm »
:lol:
Ja wiem, w zagranicznych to ja cienki jestem, więc może za naiwnie podchodzę do sprawy :)
No chyba, że miałeś co innego na myśli niż moją naiwność.

@mkolek - ogromne dzięki za rozpiskę!

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1117 dnia: Styczeń 11, 2018, 01:03:57 pm »
Ten uśmieszek dotyczył mojego własnego niedopatrzenia. A więc śmiałem się sam z siebie.

A żeby pozostać w temacie wątku i w temacie mutantów, to tylko nadmienię, że wydanie wyłącznie samej Morderczej genezy nie ma większego sensu. Ja nadal wstrzymuję się z zakupem tej pozycji do czasu, kiedy Egmont wyda, a przynajmniej zapowie, kolejne kontynuacje mutanckiej sagi (najlepiej zgodnie z rozpiską, którą podał @mkolek)

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1118 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:25:43 pm »
Trochę to zajęło czasu, przeglądania moje biblioteki na comixology, przeszukiwania czeluści amazona i wikipedii (aby wiedzieć jak to zostało wydane w zbiorczych). Ale to jest jak najbardziej sensowna lista do wydania i czytania sagi z X-menami. Tak pominąłem niektóre serii (wg mnie mniej ważne i tak starałem się wstawić to co najlepsze i to czym była mowa przez te kilka stron wcześniej), pewnie coś przestawiłem, nie uporządkowałem też idealnie wszystkiego, ale mam nadzieje, że komuś to może (nawet dałem sugestie Egmontowi jakby to mógł wydawać).

Offline koziorozec1979

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1119 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:33:26 pm »
Trochę to zajęło czasu, przeglądania moje biblioteki na comixology, przeszukiwania czeluści amazona i wikipedii (aby wiedzieć jak to zostało wydane w zbiorczych). Ale to jest jak najbardziej sensowna lista do wydania i czytania sagi z X-menami. Tak pominąłem niektóre serii (wg mnie mniej ważne i tak starałem się wstawić to co najlepsze i to czym była mowa przez te kilka stron wcześniej), pewnie coś przestawiłem, nie uporządkowałem też idealnie wszystkiego, ale mam nadzieje, że komuś to może (nawet dałem sugestie Egmontowi jakby to mógł wydawać).
Dziekuję i szacunek za Twoją pracę i przygotowanie tej rozpiski.
Dla takich informacji powinien być osobny wątek (podobnie jak dla innych świetnych zestawień przygotowywanych w innych tematach przez Garfa, Kokosza, Anionorodnika czy Gravesa i LucasaCorso - dzięki Wam!)

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1120 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:01:29 pm »
MEGA EDIT (bardziej w chronologii wydawania)

Pierwsza sprawa: szacunek za włożony wysiłek.
Druga sprawa: z Egmontem i "Iksami" jest chyba trochę tak jak w tej historyjce o właścicielu fabryki butów i jego synach będących na rekonesansie w Afryce. Jeden twierdzi, że z biznesu nic nie będzie, bo oni tam chodzą boso. Na to drugi, że świetny interes będzie, bo wszyscy tam chodzą boso.
Patrząc na rozpiskę człowiek łapie się za głowę ile tego jest do wydania. Normalnie "ogrom". I pewnie tak myśli Egmont - że pakowanie się w to to przepis na katastrofę. Natomiast patrząc z punktu widzenia fana to jest czytanie i wydawanie kasy (drogi Egmoncie  :razz: ) na lata.
Rzecz jasna strasznie bym chciał żeby "Iksy" zaczęły wychodzić na poważnie i z sensem (czyli w jakimś fabularnym ciągu), ale też chyba rozumiem dylemat wydawnictwa (tak naprawdę to nie mam pojęcia co i jak, ale co tam  :cool: ). I dlatego gdyby można komukolwiek i cokolwiek sugerować to spróbowałbym zacząć od hitu (choć będącego dublem) czyli A. X-Men Whedon`a. New X-Men to dosyć specyficzna kreska i nie każdemu może podejść a jeśli taki "test" słabo by się sprzedał to pewnie byłoby po herbacie. Gdyby zaś temat chwycił i wyszedł poza "Astonishing" to zawsze można uzupełnić później o N. X-Men (i pisze to osobnik zafiksowany na chronologii). A szansa na sprzedaż A.X-M i House of M byłaby spora i inicjatywa mogłaby chwycić.
Nie wiem. Może to po prostu taka moja chora imaginacja, ale wydaje mi się, że X-Men (podobnie jak i Spidey) to finansowy samograj. Nic tylko wydawać i ściągać kasę od ludzi (którzy nie dość, że sami robią research to jakby E. uparł się i ogłosił crowfunding na ww. serie to pewnie by jeszcze wszystko skredytowali  :cool: ).
W każdym razie marzenia dobra rzecz.  :roll:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 02:05:34 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1121 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:11:25 pm »
Zawsze też mogą wydać Ultimate X-Men  :smile:

Offline koziorozec1979

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1122 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:20:46 pm »
Zawsze też mogą wydać Ultimate X-Men  :smile:
Ano mogą, tylko po co.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1123 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:24:05 pm »
Po to samo co np Thunderbolts  :smile: Ultimate X-Men, Ultimate Spider-Man i z połowę Ultimate Fantastic Four mogliby wydać bo to całkiem fajne jest  :smile:

Offline koziorozec1979

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1124 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:47:25 pm »
Po to samo co np Thunderbolts  :smile: Ultimate X-Men, Ultimate Spider-Man i z połowę Ultimate Fantastic Four mogliby wydać bo to całkiem fajne jest  :smile:
Chodzi też o to co widać w Twojej ankiecie: wielokrotnie wiecej osób zainteresowanych jest x-seriami, ktore zanalizowal mkolek aniżeli ultimate.