Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1035 dnia: Grudzień 01, 2017, 02:39:30 pm »
Czy znana już jest dokładna zawartość tych ksiąg?

Offline vision2001

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1036 dnia: Grudzień 01, 2017, 02:42:21 pm »
Czy znana już jest dokładna zawartość tych ksiąg?
Bardziej szczegółowo niż w opisie na MvM czy Atom Comics? Z odniesieniem do konkretnych zeszytów? Chyba nie...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1037 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:06:20 pm »
Trochę się dąsam na Marvela za ten box. Chciałbym mieć cały kosmos w omniakach, ten jest fajnie przez Marvela wydawany, a tu takie 'nie wiadomo co'. A cena zaporowa, bo trzeba wyłożyć na raz, nie na raty ;]

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1038 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:22:48 pm »
Thanos Quest + Infinity Gauntlet + ewentualnie coś jeszcze ważnego
To coś jeszcze to Silver Surfer: Rebirth Of Thanos - czyli wydarzenia prowadzące do Infinity Gauntlet (pamiętam, że chyba fragles, kiedyś o tym pisał, tak mi się wydaje). I tu jest właśnie zawarte Thanos: Infinity Quest #1-2 (oraz Silver Surfer #34-38 i materiał z Logan's Run #6). Jak mi podpowiada amazon to jest 224 strony.
Samo Infinity Gauntlet ma 256 stron (czyli standardowy tom jaki wychodzi u na w klasyce) i tak to pewnie Egmont by wydał. Ale on jak na razie nie rusza nic poniżej roku 2000 (Deadpool jest wyjątkiem), więc mam obawy czy to u nas wyjdzie.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1039 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:52:51 pm »
A ten Daredevil nie jest z lat 90-tych???

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1040 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:55:45 pm »
Ten z Wkkm tak a ten od Egmontu to po roku 1998 byl wydawany chyba.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1041 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:59:53 pm »
To coś jeszcze to Silver Surfer: Rebirth Of Thanos - czyli wydarzenia prowadzące do Infinity Gauntlet (pamiętam, że chyba fragles, kiedyś o tym pisał, tak mi się wydaje). I tu jest właśnie zawarte Thanos: Infinity Quest #1-2 (oraz Silver Surfer #34-38 i materiał z Logan's Run #6). Jak mi podpowiada amazon to jest 224 strony.
Samo Infinity Gauntlet ma 256 stron (czyli standardowy tom jaki wychodzi u na w klasyce) i tak to pewnie Egmont by wydał.

Tak, jest dokładnie jak mówisz. Mam to wydanie, nawet sobie niedawno odświeżyłem lekturę. Wydaje mi się, że łączenie tego z Infinity Gauntlet w jeden czy 2 tomy jest bez sensu. Silver Surfer vol.3 #34-38 nie ma większego znaczenia dla fabuły ani Thanos Quest ani Infinity Gauntlet. Historia w tych zeszytach opowiada o tym, że SS dowiaduje się o wskrzeszeniu Thanosa oraz że powierzona zostaje mu pewna misja (a jaka to chyba wszyscy wiemy). Przez te kilka zeszytów herold podróżuje w różne miejsca galaktyki i szuka sposobu na pokonanie Thanosa. Ostatecznie dochodzi do konfrontacji i Thanos fortelem oszukuje Silver Surfera pozorując własną śmierć. Później zaczyna się już Thanos Quest, gdzie Śmierć gani Thanosa za opieszałość w wykonywaniu misji. Jak widać więc zeszyty te były zarówno stratą czasu dla Thanosa jak i czytelnika. Jeżeli włodarze Egmontu chceli by być bardziej papiescy od Papieża i koniecznie zawrzeć o tych wydarzeniach informację to wydaje mi się, że wystarczyłaby 1 strona wprowadzenia w jaki sposób i dlaczego przywrócono Thanosa do życia. Thanos Quest #1-2 zajmuje w tym wydaniu 96 stron. Logan's Run #6 również jest kompletnie bez sensu dla TQ/IG. Jest to krótka, bardzo ramotkowa historyjka o tym jak Thanos grabi pewną planetę na której najwyższą świętością jest magiczny kwiat. Dochodzi o konfrontacji Thanosa z Draxem i tyle.

Moim zdaniem powinni wydać tylko Thanos Quest #1-2 i Infinity Gauntlet #1-6 co dałoby łącznie 96+256=352 strony, czyli bez problemu do udźwignięcia w 1 tomie Klasyki Marvela.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 10:41:54 am wysłana przez Antari »

Offline LucasCorso

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1042 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:21:55 pm »
Całkowicie nie zgadzam się z oceną Silver Surfera 34-35

Ta historia wskrzeszenia Thanosa wyjaśnia idealnie jakie są jego relacje ze Śmiercią.
A przecież całe Thanos Quest i Infinity Gauntlet jest dla niej. Robi to tylko dla niej.

Ostatnio już to komuś pisałem na forum amerykańskim:

Czytamy:
Silver Surfer 34-35
Thanos Quest
Silver Surfer 44-51
Infinity Gauntlet 1-6

Prawie wszystkie tie-iny można pominąć (przydaje się co najwyżej Dr Strange 34-35. A ponadto nie przydaje się Incredible Hulk, ale za to zajebiście się czyta)

I koniecznie TRZEBA pominąć Silver Surfer 54-60 bo to gówno psujące odbiór całego eventu

I Spider-mana 17, bo to Nonsens Nocenti, i wydane po zakończeniu eventu, a wepchnięte przez włodarzy Marvela na siłę. TO nie miało się kiedy zdarzyć i nie ma sensu jeśli trwa podczas IG

Tyle z mojej strony.

{TRZEBA ZACZĄĆ OD SILVER SURFER #34 I JUŻ!!!!}
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1043 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:40:08 pm »
Taa jest tam cała masa fajnych rzeczy jak wątek Impossible Mana :smile:

Idąc tym tokiem najlepiej niech Egmont wyda cały box set za 1500 zł bo wszystko jest mniej lub bardziej powiązane i na każde 1000 osób znajdzie się 1, która uzna jakiś głupawy i niepotrzebny wątek za kluczowy dla fabuły. W całym SS 34-35, Śmierć prowadzi dialog z Thanosem raptem na kilku stronach, moim zdaniem bez sensu obarczać czytelnika całą resztą tylko po to aby dowiedział się kilku faktów które można by streścić na 1 stronie w Echach z przeszłości. Ja akurat lubię cały vol.3 SS'a za art Lima ale dla polskiego czytelnika to lekko bez sensu.  :roll:

Offline LucasCorso

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1044 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:42:43 pm »
Słowo przeciwko słowu. Nic nie poradzimy, bo ja nadal trzymam się swojego...

Ale szczerze ja tam wolę czytać komiksy, niż dowiadywać się faktów ze wstępniaków...

Ciekawe gdzie indziej też niż w numerze 35 jest wyjaśnione czemu Thanos uparł się akurat na połowę wszechświata...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 10:45:53 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1045 dnia: Grudzień 02, 2017, 05:34:32 am »
Ale szczerze ja tam wolę czytać komiksy, niż dowiadywać się faktów ze wstępniaków...
Gdzie tu jest lakowanie postów na tym forum?  :biggrin:

@Antari przepraszam cię, ale się mylisz co do streszczeń wydarzeń poprzedzających we wstępach. Taki myk Egmont zrobił z obecnie wychodzącą serią Wolverine'a z Marvel Now, gdzie opisał, że stracił on czynnik regeneracyjny, a ludzie i tak pytają jak to się stało i dlaczego. Pisałem w kilku miejscach, że wystarczyłoby zacząć wydawać o dwa tom wcześniej niż to wydawca zrobił i nie było by tego problemu.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1046 dnia: Grudzień 02, 2017, 09:37:35 am »
Hachette jakoś może wydać "Rękawicę" bez niczego wcześniej:



 :smile:

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1047 dnia: Grudzień 02, 2017, 10:46:21 am »
@Antari przepraszam cię, ale się mylisz co do streszczeń wydarzeń poprzedzających we wstępach. Taki myk Egmont zrobił z obecnie wychodzącą serią Wolverine'a z Marvel Now, gdzie opisał, że stracił on czynnik regeneracyjny, a ludzie i tak pytają jak to się stało i dlaczego. Pisałem w kilku miejscach, że wystarczyłoby zacząć wydawać o dwa tom wcześniej niż to wydawca zrobił i nie było by tego problemu.

Ale ja piszę o konkretnie IG, a nie ogólnie o wszystkich seriach. Ok mylę się.

Ale Egmont powinien też wydać całą resztę poprzedzającą wydarzenia z SS #34, m.in. w jaki sposób Thanos został unicestwiony. Czytelnicy będą pytać dlaczego musiał zostać przywrócony do życia. Bez tego #34 nie zostanie należycie zrozumiany. I tak dalej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1048 dnia: Grudzień 02, 2017, 10:49:04 am »
@Antari bardzo celna uwaga. Ale powiem ci jedną rzecz i tak Egmont tego nie wyda.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1049 dnia: Grudzień 02, 2017, 11:06:53 am »
Ale Egmont powinien też wydać całą resztę poprzedzającą wydarzenia z SS #34, m.in. w jaki sposób Thanos został unicestwiony.
Komiks wyjaśniający jak Thanos został unicestwiony został już u nas wydany. To drugi tom Warlocka z WKKM.

 

anything