trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1005 dnia: Październik 28, 2017, 03:44:30 pm »
Raczej osadzony (bo wszystkiego nie znam  :smile: ) Na pewno pojawia się trochę X-Men i jest też miniseria ze Spider-Manem.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1006 dnia: Październik 28, 2017, 03:50:47 pm »
Oskar Rogowski w ostatnim filmiku wspomina, że nie będzie tłumaczył 4 tomu Deadpool Classic. Pierwszy Deadpool od Egmontu, którego nie tłumaczy Komiksomaniak. Ciekawe jak mocno będzie widać różnicę podczas czytania ;)

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1007 dnia: Październik 28, 2017, 04:34:46 pm »
Oskar Rogowski w ostatnim filmiku wspomina, że nie będzie tłumaczył 4 tomu Deadpool Classic. Pierwszy Deadpool od Egmontu, którego nie tłumaczy Komiksomaniak. Ciekawe jak mocno będzie widać różnicę podczas czytania :wink:

Szkoda, przyzwyczaiłem się już do jego stylu w Deadpoolu :???:

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1008 dnia: Listopad 10, 2017, 12:31:16 pm »
Wolverine tom 1 - prezentacja komiksu

Drugi z kolei grubasek w Klasyce Marvela. :D W albumie jest historia Dorwać Mystique, którą dostaliśmy w drugim tomie SBM. W tym tomie dostała jednak nowe tłumaczenie - można sobie porównać na zdjęciach obydwu prezentacji. Superbohaterowie Marvela tom 2: Wolverine - prezentacja komiksu. Drugi tom Wolverine'a w styczniu.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1009 dnia: Listopad 14, 2017, 07:07:51 am »
Tak dla upewnienia się: Daredevil i Wolveriną należą do kanonu, a Punisher Max jest poza kanonem, czy tak???

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1010 dnia: Listopad 14, 2017, 08:09:22 am »
Tak dla upewnienia się: Daredevil i Wolveriną należą do kanonu, a Punisher Max jest poza kanonem, czy tak???
Historie z Daredevil i Wolverine należą do kanonu.
Z Punisherem jest sprawa trochę bardziej skomplikowana. Bo twórcy mogą się odnosić do runu Ennisa z MAX (było kilka odniesień do poszczególnych historii), ale chyba nigdy nie było oficjalnie potwierdzone że jest to część oficjalnego kanonu.

Offline LucasCorso

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1011 dnia: Listopad 14, 2017, 08:32:39 am »
Punisher MAX ma swój osobny numer i jest uznawany za osobne Universum niż 616


(ciekawostka: w tym samym świecie Earth-200111 dzieje się akcja pociesznie brutalnej miniserii "Fury" wydanej niegdyś przez Mandragorę)
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 08:39:58 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1012 dnia: Listopad 14, 2017, 09:12:27 am »
Tak dla upewnienia się: Daredevil i Wolveriną należą do kanonu, a Punisher Max jest poza kanonem, czy tak???
Historie z Daredevil i Wolverine należą do kanonu. (...)
Oczywiście domyślam się, że pisząc "kanon" macie na myśli główną linię czasoprzestrzenną wydawnictwa Marvel, czyli tzw. Earth-616...
Pozwolę sobie jednak się "czepić", bo widzę (nie pierwszy raz zresztą), że nie całkiem prawidłowo zostaje tu użyte słowo "kanon".
To słowo o skomplikowanej historii jest dość wieloznaczne. Zostawiając na boku jego rozumienie w sztukach plastycznych (tj. "wzorcowe" proporcje), a tym bardziej w muzyce, wydaje się, że chodzi tu o kanon jako szczególny zestaw dzieł (w tym znaczeniu stosował je już Cyceron). Są nimi takie utwory, które w danym czasie uznawane są za podstawowe, najcelniejsze, takie, które znać powinien każdy członek danej społeczności. Dlatego czasem mówi się o "kanonie lektur szkolnych" (mając zwykle na myśli tytuły zapisane w "podstawie programowej").
Tak rozumiane słowo "kanon" wymaga uściślania, np. "kanon literacki", albo "kanon dzieł literatury polskiej". Może też być "kanon komiksu". Wówczas to byłyby np. "Maus", "Strażnicy" i jeszcze parę tytułów (Egmont wystąpił zresztą parę lat temu z taką inicjatywą). Nie wiem, czy znalazłby się wśród nich jakiś konkretny komiks Marvela (zależy jak liczny kanon chcielibyśmy stworzyć oraz - kto by go tworzył).
Na pewno jednak możemy też mówić o "kanonie komiksów Marvela", tj. takich które każdy czytelnik Marvela znać powinien. W nim z pewnością zmieściłby się "Daredevil" Millera. Bendisa byłby pewnie aspirujący do zakwalifikowania. "Wolverine" Aarona pewnie nie miałby na to szansy. "Punisher MAX" z racji pewnej niszowości (dzielonej z innymi tytułami MAX) pewnie też nie...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Kijanek

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1013 dnia: Listopad 14, 2017, 10:51:59 am »
Pozwolę sobie jednak się "czepić", bo widzę (nie pierwszy raz zresztą), że nie całkiem prawidłowo zostaje tu użyte słowo "kanon".....
Akurat ja się tu przyczepię, chodzi zapewne o dzieła kanoniczne - czyli te które wchodzą lub mają wpływ na główną oś fabularną, danej postaci.
Napisał bym że jest to jak z biblią, ale podam inny przykład, Batman Narodziny demona - komiks traktowany jako dzieło niekanoniczne jednak, odbił się on echem w głównej linii serii Batmana, po czasie traktowany jako dzieło kanoniczne.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1014 dnia: Listopad 18, 2017, 02:12:10 pm »
Ja mam pytanie, czy ktoś z Was skusił się może na egmontowego Wolverine'a Aarona. Pytam, bo cały czas się waham, a opinii (także w tym wątku) jak na lekarstwo, a jedyna moja styczność z Wolviem i innymi mutantami Aarona to komiksy, które ukazały się w kolekcji. Tu od razu pytanie: po co mam sięgnąć, by dowiedzieć się dokładnie co z Hope przeskrobała Raven, że Logan ganiał się za nią?

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1015 dnia: Listopad 18, 2017, 02:30:53 pm »
Ja mam pytanie, czy ktoś z Was skusił się może na egmontowego Wolverine'a Aarona.
Cały pierwszy tom jest mniej więcej na poziomie "Dorwać Mystique" czyli jak dla mnie średniak.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1016 dnia: Listopad 19, 2017, 06:21:17 pm »
Ja mam pytanie, czy ktoś z Was skusił się może na egmontowego Wolverine'a Aarona. Pytam, bo cały czas się waham, a opinii (także w tym wątku) jak na lekarstwo, a jedyna moja styczność z Wolviem i innymi mutantami Aarona to komiksy, które ukazały się w kolekcji. Tu od razu pytanie: po co mam sięgnąć, by dowiedzieć się dokładnie co z Hope przeskrobała Raven, że Logan ganiał się za nią?


Musisz sięgnąć po "Messiah Complex".


A o tomiszczu "Wolverine" popisałem w wątku Aarona.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Inuki

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1017 dnia: Listopad 27, 2017, 08:37:36 pm »
Orientuje się ktoś czy Egmont poprawił może rozkładówki w "Wojnie Domowej"? Był jakiś dodruk czy coś? I w ogóle to cały nakład był skopany?


I jeszcze jedno pytanko, tym razem o "Anihilację"; pierwszy tom był dla mnie OK, drugi gorszy i zastanawiam się czy ma sens brnąć w trójkę? Czy dalej jest lepiej? Pytając o "dalej" uwzględniam też "Podbój" :-)

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1018 dnia: Listopad 27, 2017, 08:41:27 pm »
Orientuje się ktoś czy Egmont poprawił może rozkładówki w "Wojnie Domowej"? Był jakiś dodruk czy coś? I w ogóle to cały nakład był skopany?
Cały nakład był taki (bo to wina źle przygotowanych materiałów) i dodruku chyba nie było.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1019 dnia: Listopad 27, 2017, 08:49:02 pm »
Czy dalej jest lepiej? Pytając o "dalej" uwzględniam też "Podbój" :smile:
Podbój raczej jest wyżej oceniany niż sama Anihilacja.