Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 490483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #585 dnia: Luty 01, 2017, 05:15:48 pm »
Ale jeśli ktoś oczekuje, że Cammi wprowadzono do komiksu by odegrała jakąś rolę później to się rozczaruje. Jest po to, by się plątała pod nogami i rzucała uwagami.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #586 dnia: Luty 01, 2017, 06:44:11 pm »
Zeszyty Drax'a to taki trochę zapychacz nie wiadomo po co. Nie czyta się tego źle, bo dialogi zostały rozpisane całkiem w porządku ale odniosłem wrażenie, że cały ten wątek próby wydostania się z planety przez skazańców był takim kręceniem się w koło tylko po to aby powrócić do punktu wyjścia. Wystarczyłby 1 zeszyt, w którym doszło by do przemiany w nowego Drax'a i podjęciu decyzji o powrocie z przybraną Cammi. A nawet pokuszę się o stwierdzenie, że bez znajomości treści zeszytów Drax można spokojnie przejść do lektury eventu niewiele tracąc.

Za to Prolog i zeszyty Nova to już rewelacyjna rzecz i immanentna część bez której nie sposób przejść dalej. Wyrżnięcie korpusu Nova w pień i objęcie nowej mocy przez Richarda Rider'a to istny majstersztyk. Moim zdaniem dla fanów Marvela ten tom to must-have z uwagi na postać Novy, którego przygód polski czytelnik nie ma zbyt wiele okazji zgłębiać.

Offline SirBlackheart

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #587 dnia: Luty 02, 2017, 09:00:14 am »
Trochę się wahałem, bo jak niektórzy już tutaj wiedzą, marvelowska eventoza działa na mnie ostatnio jak płachta na byka, jednak ostatecznie jestem z Anihilacji bardzo zadowolony. I nawet jeśli cała ta inwazja tego śmiesznego Analhilusa to po prostu kolejna akcja typu Zły Czyni Rzeczy Straszne Bo Tak, Bo Jest Zły, Groteskowy, Pozbawiony Poczucia Humoru i Ma Skłonności do Mówienia o Sobie W Trzeciej Osobie, to dialogi między bohaterami wynagradzają bardzo wiele. Abnett i Giffen są doskonali, a ten drugi jak zwykle niezastąpiony w ciętych ripostach jakimi obrzucają się nasi bohaterowie (docinki tej małej w stronę "kiczowatych" superherosów to jest coś, co lubię). Odpowiada mi konstrukcja postaci Draxa po tym jego odrodzeniu, kiedy to stał się takim trochę marudą, a trochę poczciwiną (czasem to taki Bill Murray w ciele osiłka). No i grafika, szczególnie to, co widzimy w zeszytach o Novie. Kev Walker przytargał cały ten klimat 2000 AD do Marvela, za co mu chwała. Fajnie. I nawet jestem skłonny wybaczyć tego kiepskiego villaina. No, chyba, że w kolejnych tomach ma być lepiej.   

Offline angelscorpion

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #588 dnia: Luty 02, 2017, 10:57:10 am »

Podpisuję się pod poniższą opinią rękami i nogami :-) Dodam tylko, że zauważyłem mały błąd w opisie fali anihilacji (w bazie danych Korpusu Nova). Otóż Galaktyka Shi'ar została opisana jako M31, natomiast w rzeczywistości M31 to Galaktyka Andromedy, znajdująca się obok. Może ktoś sprawdzić, jak jest w oryginale?
Skończyłem Anihilację. Znakomita lektura. Miniserię z Draxem wciąnąłem niemal natychmiast, a to przecież tylko wstęp. Nie mylili się wszyscy ci, którzy twierdzili, że Anihilacja to dobry początek na zapoznanie się z kosmosem Marvela. Każda z postaci jest fajnie wprowadzona i nie ma się wrażenia, że trzeba znać kilkadziesiąt komiksów wydanych wcześniej, żeby wiedzieć o co chodzi. Do tego świetne rysunki, zwłaszcza rozkładówki. Dopiero teraz zobaczyłem, że było kilku autorów i zdziwiło mnie to, bo styl rysowania mają podobny. No i ta twarda oprawa. To pierwszy komiks jaki posiadam w twardej, więc jestem zachwycony. Będzie się ładnie prezentować na półce. Czekam z niecierpliwością na drugi tom!

Offline SawiK

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #589 dnia: Luty 04, 2017, 02:00:43 pm »
Pytanko:
Wojna Domowa którego wydawcy lepsza? Egmontu czy MC? Różnice w ilości stron ,dodatkach?
Wiem tyle ze Egmont skopał dwupanelowa stronę  :badgrin:
Mam zamiar dziś kupić jedno z powyższych wydań, oba obserwuje na allegro, zostało tylko wybrać.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #590 dnia: Luty 04, 2017, 02:18:04 pm »
Bierz od Muchy lepiej wydrukowane i czyste  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #591 dnia: Luty 04, 2017, 06:16:43 pm »
Tylko Hachette, bo ma lepszą okładkę i dodatki.

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #592 dnia: Luty 04, 2017, 07:23:54 pm »
Bierz tańsze, bo ta naparzanka nie jest warta droższego.  :razz:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline SawiK

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #593 dnia: Luty 04, 2017, 08:25:17 pm »
@JanT
Bardzo dobry argument ,szala na korzyść MC.
@Bazyl
Komiksy z WKKM z chęcią bym wymienił na te które maja lepiej zaprojektowane okładki i gdyby takie były dostępne np. zapowiedziany Muszy Spiderek Blue.
@Death
Cena wydania MC jest bardzo korzystna. Nie ma co się zastanawiać jak widzę.
Werdykt prosty wygrywa wydanie MC. Teraz zostało mi kupic.
Dzieki.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 11:09:23 am wysłana przez SawiK »

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #594 dnia: Luty 14, 2017, 11:20:27 am »
Deadpool Classic tom 1 - prezentacja komiksu

W wydaniu nie ma żadnych dodatków, jest zapowiedź drugiego tomu, ale bez konkretnej daty. W środku dwie reklamy, na jednej jest zapowiedź Deadpool się żeni na maj. :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 11:35:07 am wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #595 dnia: Luty 14, 2017, 11:52:25 am »
@UP
Rysunki żywcem wyjęte z lat 90-tych. Jakbym oglądał stare TM-Semiki. Kiedyś byłbym zachwycony taką kreską, teraz budzi we mnie jedynie uśmiech.
Ta reklama tomów Marvel Classic jest w środku jednego z zeszytów?

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #596 dnia: Luty 14, 2017, 11:57:51 am »
Jest na początku czwartego zeszytu Grzechów Przeszłości. Widać to dobrze na prezentacji wideo 2:17. Rysunki to doskonała wizytówka lat 90. ma to swój urok. Zobaczymy czy podczas lektury nie będą z czasem denerwować.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #597 dnia: Luty 14, 2017, 12:07:23 pm »
W dalszych tomach za oprawę graficzną odpowiada McGuinness (no, nie tylko on), którego kreska trochę bardziej przystaje do współczesnych standardów  (przedostatnie zdjęcie z linku chociażby). Ja tam jego prac zwyczajnie nie lubię, ale jak komuś przeszkadza liefeldowatość, to będzie lepiej/inaczej.

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #598 dnia: Luty 14, 2017, 12:15:16 pm »
jest zapowiedź drugiego tomu, ale bez konkretnej daty. W środku dwie reklamy, na jednej jest zapowiedź Deadpool się żeni na maj. :biggrin:
Serio? W "Wyzwaniu Draculi" podali miesiąc wydania 2. tomu "Deadpool Classic", a w 1. - "Deadpool się żeni"? Co to za dziwna zamiana?

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #599 dnia: Luty 14, 2017, 12:19:14 pm »
Trudno obwiniać komiks z lat 90-tych, że ma rysunki rodem z tamtych czasów. :) Jak tylko zdobędę wolną kasę,zaraz kładę rączki na tym komiksie. Egmont ma świetny wybór tytułów na 2017 jak do tej pory.

 

anything