trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #510 dnia: Styczeń 10, 2017, 05:58:12 am »
Bo chodzi o to, że jak Egmont coś wycina, to i tak zostawia wyższą cenę. Dlatego ludzie mogą czuć się niepocieszeni. Ja mam dwa zeszyty Borna i dla mnie może tego nie być w zbiorczym.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #511 dnia: Styczeń 10, 2017, 06:28:15 am »
nie wiem czemu każdy patrzy na to że jak coś zostało wycięte to od razy cena powinna być niższa? a jakby nie zostało wycięte to może cena była by wyższa, nie bierzecie tego pod uwagę? to jest identyczna sytuacja jak z KT od Eaglemosse, jeśli komuś nie odpowiada cena, historia czy rysunki to może niech nie kupuje, tylko żeby nie było jak co niektórzy nie kupili/czytali komiksu (np. 3 ostatnich Batmanów z DC Deluxe) ale trąbią na lewo i prawo jakie to one są złe

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #512 dnia: Styczeń 10, 2017, 07:01:55 am »
4 zeszyty Born'a
Chyba Punisher: The End a nie Born:
the http://www.goodreads.com/book/show/106982.The_Punisher_MAX_Vol_1
Widzisz jest tyle wydań tej serii że nie wiadomo na jakiej do końca bazuje Egmont. I jak powiedziałem mogło być też drożej jakby te zeszyty zostały.

Offline arczi_ancymon

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #513 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:35:42 am »
Nie czytałeś,  a zarzucasz Egmontowi kombonatorstwo. Post bazyliszkiem pachnie. Wstyd trochę.

Był ten komiks w ostatnich wydaniach - sytuacja podobna do JLA, gdzie niby Earth 2 też nie jest częścią głównej serii, ale ludzie się oburzają, bo chcieli mieć kompletny run. Chciałem mieć możliwość zakupu wszystkich komiksów Ennisa w jednolitym wydaniu, czego tutaj nie rozumiesz? Poza tym OCZYWIŚCIE nie ustosunkowałeś się w ogóle do mojego PYTANIA, nie stwierdzenia. Lepiej się robi wycieczki personalne. To jest dopiero wstyd.

Wydanie od Mandragory to pewnie standardowo, jak to u tego wydawcy, szmelc do palenia w kominku.

Jak zwykle odzywają się zwolennicy bylejakości. Po co komu porządne kompletne wydanie wszystkich komiksów danego autora, lepiej przecież mieć klejony miks Egmontu-Mandragory-Hachette.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 08:41:01 am wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #514 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:49:05 am »
Chciałem mieć możliwość zakupu wszystkich komiksów Ennisa w jednolitym wydaniu
Nie ma takiego wydania. Poza tym co zbiera Complete Collection (gdzie jest sporo nie Ennisa) jest jeszcze 30 coś zeszytów Marvel Knights i "Welcome Back Frank"

Tu masz rozpisane jak to wygląda https://en.wikipedia.org/wiki/The_Punisher_(2004_series) my będziemy mieć
zawartość hardcovers czyli nic nie będzie wycięte.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 08:55:06 am wysłana przez JanT »

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #515 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:57:40 am »
Poza tym OCZYWIŚCIE nie ustosunkowałeś się w ogóle do mojego PYTANIA, nie stwierdzenia. Lepiej się robi wycieczki personalne. To jest dopiero wstyd.
Kolega JanT już wyjaśnił. Najpierw robimy research, potem zarzucamy, że wydawca coś tnie. Inaczej wychodzi bazylowanie na podstawie własnego widzimisię.

Offline rzem

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #516 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:59:15 am »
Plus to, że nie wszystkie wydania Mandry to szmelc do kominka.


Niektóre z nich zawierają nadmiar benzopirenu i palić nimi nie można.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #517 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:01:02 am »
lepiej przecież mieć klejony miks Egmontu-Mandragory-Hachette.
Oj nie taki miks to istna maskara, to wydanie Mandragory było identyczne jak pozostałe, czyli nie sprzedane zeszytówki wciśnięte w twardą oprawę, szkoda że tego nie będzie bo to świetna historia dziejąca się w Wietnamie pokazująca Franka przed tym jak stał się Punisherem. Popieram krytykę Egmontu za przycinanie wydań zbiorczych jak się im podoba, po tym jak ładnie to poukładali Ligę Sprawiedliwości w 2015 aby nic się nie dublowało pokazali klasę, a teraz cały czas coś wylatuje, coś zostaje przerwane w wydawaniu, patrzenie na to co wyjdzie w kolekcjach, ekm... Tak to my nigdy nie będziemy mieli normalnego rynku komiksowego w Polsce. Potem się wydawcy dziwią, że wiele czytelników woli sięgnąć po wydania oryginalne niż polskojęzyczne.  :doubt:

Kolega JanT już wyjaśnił. Najpierw robimy research, potem zarzucamy, że wydawca coś tnie. Inaczej wychodzi bazylowanie na podstawie własnego widzimisię.
a co z tym wydaniem http://www.goodreads.com/book/show/106982.The_Punisher_MAX_Vol_1
bo się pogubiłem?? przecież tu jest Punisher The End?
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 09:04:04 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #518 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:02:27 am »
Jak nie szanujecie wydań Mandragory, to wam się sypią. Mój 12 zeszytowy zbiorczy Punisher trzyma się dobrze.
Tutaj na forum chodziły ploty, że ten Born miał wejść do egmontowego wydania Punishera, dlatego ja jestem ciekawy czy będzie czy nie. Po tym co się stało z JLA 4 wiadomo już, że Egmont może z własnym wydaniem zrobić wszystko i nieważne na jakim zagranicznym albumie się opiera.

Offline arczi_ancymon

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #519 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:05:59 am »
Kolega JanT już wyjaśnił. Najpierw robimy research, potem zarzucamy, że wydawca coś tnie. Inaczej wychodzi bazylowanie na podstawie własnego widzimisię.

A czy ta sytuacja jakoś zmienia fakt, że pozostałe zeszyty Ennisa nie zostaną wydane? Nie wątpię, że są inne anglojęzyczne wydania, gdzie obok MAX na rynku dostępne były w TP (lub innej formie) pozostałe historie Ennisa (np. Born). Czyli dało się nabyć wszystkie historie tego autora. My nie będziemy mieli takiej możliwości, bo dokładnie tak - widzimisię Egmontu.

Jest wydanie kompletne (Complete Collection), to Egmont mógł z niego skorzystać, ale nie skorzystał, bo przecież paru chłopków roztropków kupiło jakiś tom 15 lat temu. Widać bronienie tego wydawcy zawsze w cenie. Idę przepłacić za nędznej jakości wydanie Born z allegro. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 09:09:52 am wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #520 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:08:36 am »
Tutaj na forum chodziły ploty, że ten Born miał wejść do egmontowego wydania Punishera
A wzięło się to z tego że Egmont pokazał złą okładkę z Complete Collection:



Zamiast prawidłowej:



Widać bronienie tego wydawcy zawsze w cenie.
Ja jestem największym obrońcą Egmontu  :biggrin:

a co z tym wydaniem http://www.goodreads.com/book/show/106982.The_Punisher_MAX_Vol_1
bo się pogubiłem?? przecież tu jest Punisher The End?
Tego The End raczej nie będzie. Sam o takim wydaniu dowiedziałem się dopiero wczoraj  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 09:21:06 am wysłana przez JanT »

Offline buczanova

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #521 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:14:49 am »

 czyli nic nie będzie wycięte.


Nie chcę zaczynać kolejnej kłótni, ale po ostatniej akcji Egmontu podziwiam tą pewność.  :biggrin:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #522 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:17:16 am »
Nie chcę zaczynać kolejnej kłótni, ale po ostatniej akcji Egmontu podziwiam tą pewność.  :biggrin:
Czemu by mieli coś wyciąć z 60ciu zeszytów Punisher MAX Ennisa? tu nie przeszkadza żadna kolekcja czy duble.
Tak samo można mieć obawy że wytną coś np ze Skalpu  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 09:22:42 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:23:09 am »
A wzięło się to z tego że Egmont pokazał złą okładkę z Complete Collection
no właśnie jakby powiedział tylko że będzie Punisher MAX Ennisa i kazał poczekać na szczegóły może nie było by tego zamieszania.
Zresztą co Egmontowi stoi na przeszkodzie, aby po zakończeniu serii MAX uzupełnić o tomy z MK, Born'a, Punisher The End czyli wszytko co wyszło spod ręki Ennisa i wydać jednym standardzie. Tym bardziej, że za 2 lata mało kto będzie już pamiętał wcześniejsze wydania, które znikną już z rynku, mam nadziej że tak się stanie, ale wiadomo sprzedaż decyduje. Nie ma co ukrywać że u nas Punisher cieszy się naprawdę dużym fandomem, więc trzymam kciuki że Egmont zdecyduje się na takie rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2017, 12:19:26 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:29:55 am »
Zresztą co Egmontowi stoi na przeszkodzie, aby po zakończeniu serii MAX uzupełnić o tomy z MK, Born'a, Punisher The Endfandomem.
Jakby wydali MK po MAX to sporo osób by zrobiło WTF???  :lol: Myślę że jak coś potem będą chcieli wydać Punishera to MAX Aarona który jest u nas teraz bardzo popularny.

 

anything