trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 484005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 09, 2017, 02:36:08 pm »
Akurat kiepskie porównanie, bo Elektra jest świetna, a Incepcja to przereklamowany gniot :wink:


Po pierwsze, pisząc coś takiego, powinieneś na początku dodać "moim zdaniem".
Po drugie, w moim pytaniu do 8azyliszka nie chodziło o dokonanie oceny jakosci estetycznej w/w dzieł (zwróc uwagę, że jego zdaniem, Elektra jest gniotem), ale o ustalenie poziomu fabularnego skomplikowania, na którym jego mózg przestaje percypować. I o nic więcej.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 09, 2017, 03:24:03 pm »
Masz rację - moim zdaniem. Generalnie jestem zwolennikiem tego, by każda wypowiedzieć była odczytywana ze "zdaniem autora postu" w domyśle. W końcu żaden z nas nie ma prawa/kompetencji/powodu wypowiadać się arbitralnie za wszystkich :)

A co do percepcji wiadomego użytkownika to tak, są komiksy za trudne dla określonej grupy odbiorców, tak samo jak są i zbyt proste, zbyt stare albo zbyt brzydkie. Normalka i trzeba się z tym pogodzić :)

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 09, 2017, 04:48:17 pm »
Zapowiedzi na marzec - Marvel Klasyka X-Men - Mordercza Geneza i kwiecień - Marvel Klasyka Punisher Max

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 04:55:13 pm wysłana przez ThePinkFin »

Offline Inuki

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 09, 2017, 05:05:07 pm »
Zapowiedzi na marzec - Marvel Klasyka X-Men - Mordercza Geneza


Pytanie kompletnego laika, który trochę się zagubił, więc proszę wybaczcie :smile: Czy "Mordercza Geneza" to w miarę osobna opowieść, czy też jest to wstęp do jakiegoś większego eventu? Z tego co czytam w sieci, historia jest kontynuowana w "The Rise and Fall of the Shi'ar Empire", a całość ciągnie się aż do "War of Kings", które z tej rozpiski zapodanej w temacie, jest częścią "Kosmosu Marvela". Tak jest faktycznie? Zakładając, że Egmont wyda kolejne tomy po "Anihilacji" to to wszystko chyba w którymś momencie się połączy? Czy źle myślę?

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 09, 2017, 05:09:31 pm »
I tak i nie. Prościej tego nie ujmę. W miarę oddzielna historia dziejąca się po Rodzie M, ale duża kontynuajca wątków z tej historii jest w przytoczonych przez ciebie tytułach.

Offline Inuki

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 09, 2017, 05:28:17 pm »
I tak i nie. Prościej tego nie ujmę. W miarę oddzielna historia dziejąca się po Rodzie M, ale duża kontynuajca wątków z tej historii jest w przytoczonych przez ciebie tytułach.

Dzięki. Czyli raczej można brać i nie zostanie się z ręką w nocniku, że nie skończone, jak np. w niektórych tomach WKKM? Nie siedzę w Marvelu specjalnie, prawie wcale, i nie wiem za bardzo jak się za to wszystko zabrać. No, ale po przeczytaniu "Lokiego" i pierwszego tomu SBM złapałem bakcyla na Dom Pomysłów i mam zamiar co nieco przyswoić. Do tej pory sięgałem też po bardziej samodzielne historie, głównie od Muchy, ale widzę, że długo się tak nie da :-)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #501 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:03:05 pm »
Zapowiedzi na marzec - Marvel Klasyka X-Men - Mordercza Geneza i kwiecień - Marvel Klasyka Punisher Max

Po okładce Punishera w końcu wiemy, że to chyba to wydanie ?:
http://comicvine.gamespot.com/the-punisher-max-in-the-beginning/4000-214875/

A nie to
http://comicvine.gamespot.com/punisher-max-the-complete-collection-1-volume-one/4000-511519/

Także tomik będzie chudszy i będzie ich więcej. Nie wiem w sumie, które rozwiązanie lepsze. Pierwszy tom ma według amazonu 144 strony. Mam nadzieje, że cena będzie przystępna

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #502 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:11:06 pm »
Dzięki. Czyli raczej można brać i nie zostanie się z ręką w nocniku, że nie skończone, jak np. w niektórych tomach WKKM?
Chyba raczej brać. Egmont zaczyna wydawać dużo z nowoczesnego kosmosu, a Deadly Genesis wprowadza pewną postać, która dużo narozrabia w owym kosmosie, więc...

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #503 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:15:47 pm »
To to wydanie http://www.goodreads.com/book/show/106982.The_Punisher_MAX_Vol_1 na 100%  :smile:
okładki te same co z pojedynczym trejdem zbierającym 6 zeszytów http://www.goodreads.com/book/show/962111.The_Punisher_MAX_Vol_1

Tylko to "The End" nie wiadomo czy będzie.
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 06:20:14 pm wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #504 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:22:05 pm »
To to wydanie http://www.goodreads.com/book/show/106982.The_Punisher_MAX_Vol_1 na 100%  :smile:
okładki te same co z pojedynczym trejdem zbierającym 6 zeszytów http://www.goodreads.com/book/show/962111.The_Punisher_MAX_Vol_1

Tylko to "The End" nie wiadomo czy będzie.

W sumie lepiej. Grubsze tomy to mniej ich do wydania i miejsce na kolejne pozycje z naszego ogromu Marvela ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #505 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:02:01 pm »
300 stron i Powrót Microchipa. Nice. To była mocna historia. Mi smutno było, że Micro się uwziął na Franka. No zginęła mu rodzina, ale przecież to nie była wina Franka. Nie do końca. Przestępcy ich zabili. Kitchen Irish też mi się spodobało, choć już mało pamiętam. ;) Jeśli tylko Egmont nie przesadzi z ceną to będzie bardzo ok komiks.

Offline nayroth

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #506 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:19:34 pm »
Pytanie kompletnego laika, który trochę się zagubił, więc proszę wybaczcie :smile: Czy "Mordercza Geneza" to w miarę osobna opowieść, czy też jest to wstęp do jakiegoś większego eventu?

To nie jest osobna opowieść a raczej tak jak to napisałeś - wstęp do większego eventu. Poza wprowdzeniem nowej postaci do uniwersum oraz nawiązaniem do klasycznej historii X-Men'ow ten tom nie ma wiele do zaoferowania. Jest takim prologiem do szerszych kosmicznych wydarzeń, wiec bierz na własną odpowiedzialność

Offline arczi_ancymon

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #507 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:59:01 pm »
Nie czytałem Punishera Ennisa poza "Welcome Back, Frank". Czy bez zeszytów z "Born" nie będzie to jakieś urwane? Nie widzę sensu wycięcia tej historii, jak zwykle moglibyśmy mieć kompletny run, ale coś musiał Egmont pokombinować. Ostatnio najwięksi nożownicy w polskim komiksowie.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #508 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:02:57 pm »
Nie czytałeś,  a zarzucasz Egmontowi kombonatorstwo. Post bazyliszkiem pachnie. Wstyd trochę.

Offline Cringer

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #509 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:09:41 pm »
Nie czytałem Punishera Ennisa poza "Welcome Back, Frank". Czy bez zeszytów z "Born" nie będzie to jakieś urwane? Nie widzę sensu wycięcia tej historii, jak zwykle moglibyśmy mieć kompletny run, ale coś musiał Egmont pokombinować. Ostatnio najwięksi nożownicy w polskim komiksowie.
Gdy zapowiedziano Punishera na ten rok narzekano (nie pamiętam dokładnie kto) że kolejny raz będziemy mieli Born. Teraz zaczyna się narzekanie w drugą stronę. Ciężkie jest życie wydawcy, choćby nie wiem jak się starał nie dogodzi wszystkim.

 

anything