trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 03, 2016, 09:18:02 am »
Jeśli Deadly Genesis sprzedadzą się bardzo dobrze, to może czekać nas także zalew mutantów. Trzeba tylko kupować.


Eeee?
Deadly Genesis jest bardzo dobrym wprowadzeniem do kosmicznego Marvela, o czym był post wyżej od twojego, że względu na wprowadzenie Vulcana. Jako start do zalewu X-Menów Deadly Genesis jest słabe, gdyż jest  wyrwane z mutanckiego kontekstu i przez to nieczytelne.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 03, 2016, 10:47:05 am »



No w końcu ktoś się za to wziął. Kosmos Marvela to coś, co w naszym kraju jest bardzo zaniedbane, a wyrwany z kontekstu Imperatyw Thanosa, słabi Strażnicy Galaktyki z Marvel NOW i Kapitan Marvel (na marginesie jedna z najlepszych ramotek w WKKM) zmieniły ten status jedynie w niewielkim stopniu. Pozostaje nam tylko żywić się nadzieją, że Annihilation i Deadly Genesis dobrze się sprzedadzą i w 2018 roku Egmont pójdzie za ciosem.

Co do Deadpoola to powiedzcie proszę czy vol. 1 (a więc nie pisany przez Kelly'ego) można sobie odpuścić i zacząć dopiero od chwalonego runu Kelly'ego (a więc vol. 2)? Będzie to wszystko do ogarnięcia?

Także z X-Men i Black Widow wychodzi 11 tomów. Ciekawe co będzie tym 12 :wink:
Obstawiałbym, że będzie to jakiś Spider-Man z okazji premiery filmu. Egmont nie raz udowadniał, że wydawanie niektórych komiksów jest powiązane z premierami kinowymi - Superman/Batman, Deadpool, Świat Avengers Avengers: Wojna bez końca, czy ostatnio Dr Strange.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2016, 07:37:51 am wysłana przez laf »

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 03, 2016, 11:00:35 am »
Co do Deadpoola to powiedzcie proszę czy vol. 1 (a więc nie pisany przez Kelly'ego) można sobie odpuścić i zacząć dopiero od chwalonego runu Kelly'ego (a więc vol. 2)? Będzie to wszystko do ogarnięcia?
Padło podobne pytanie na spotkaniu. Początek tego run zawiera się w pierwszym tomie, potwierdził to sam Śmiałkowski.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 03, 2016, 11:00:45 am »
Co do Deadpoola to powiedzcie proszę czy vol. 1 (a więc nie pisany przez Kelly'ego) można sobie odpuścić i zacząć dopiero od chwalonego runu Kelly'ego (a więc vol. 2)? Będzie to wszystko do ogarnięcia?
vol. 1 to Run Kelly'ego (do 33 zeszytu) :smile: pierwszy zeszyt jest już w Deadpool Classic 1.

dokładna lista:

« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 11:03:56 am wysłana przez JanT »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 03, 2016, 11:02:29 am »
Co do Deadpoola to powiedzcie proszę czy vol. 1 (a więc nie pisany przez Kelly'ego) można sobie odpuścić i zacząć dopiero od chwalonego runu Kelly'ego (a więc vol. 2)? Będzie to wszystko do ogarnięcia?
Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. W vol. 1 jest zawarty jeden jedyny zeszyt pisany przez Kelly'ego - pierwszy zeszyt jego runu. Nie wnosi on w sumie wiele do dalszej historii, więc można go odpuścić. Jeśli oczywiście nie będzie Ci przeszkadzało posiadanie serii bez zeszytu z numerkiem 1. :P

Run Kelly'ego nie wymaga znajomości niczego wcześniejszego do ogarnięcia go.


Edit: Ależ Wy wszyscy szybko piszecie.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 03, 2016, 11:10:57 am »
Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. W vol. 1 jest zawarty jeden jedyny zeszyt pisany przez Kelly'ego - pierwszy zeszyt jego runu. Nie wnosi on w sumie wiele do dalszej historii, więc można go odpuścić. Jeśli oczywiście nie będzie Ci przeszkadzało posiadanie serii bez zeszytu z numerkiem 1. :P

Run Kelly'ego nie wymaga znajomości niczego wcześniejszego do ogarnięcia go.

No i fajnie. Jedynkę sobie odpuszczę. Dzięki za info panowie.



Mój Boże, jaki tu jest miszmasz.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 03, 2016, 11:20:22 am »
Zaraz, zaraz. Nigdy nie śledziłem tego wydania, i teraz patrzę, że po kolei są tu:
- miniserie sprzed runu Kelly'ego
- vol. 1: Kelly, Priest, Simone, ktośtam jeszcze
- Agent X
- Merc with a mouth
- Deadpool Corps
- Miniserie

Za to totalnie i absolutnie nie ma tu Cable&Deadpool (no dobrrrra, jeden zeszyt) ani runu Way'a. Ot ciekawostka.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 03, 2016, 11:42:07 am »
Też się zdziwiłem. Myślałem, że w Deadpool Classic zawiera się też seria o Cable i Deadpoolu. Ale jak nie, to zdecydowanie należałoby ją wydać, jeśli Classici dobrze się sprzedadzą.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #308 dnia: Październik 03, 2016, 11:59:16 am »
39% zniżki na Elektrę na Gildii
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/312914-elektra-assassin

Ja już swój listopadowy zestaw zamówiłem  :cool:
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 12:02:48 pm wysłana przez bogi1 »

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 03, 2016, 12:57:00 pm »
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak prezentuje się wydanie Doktora Strange'a to zapraszam:

Doktor Strange: Początki i Zakończenia - prezentacja komiksu

Zeszyty oddzielone oryginalnymi okładkami, brak dodatków, twarda oprawa taka jak przy nowym dc comics. Na plus na pewno grzbiet - wygląda schludnie i na szczęście nie ma żadnej panoramy.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Mawer

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 03, 2016, 01:20:35 pm »
Jak dla mnie to robisz kawał dobrej roboty. Regularnie oglądam Twoje filmiki, żeby sprawdzić przed zakupem jak się komiks prezentuje :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 03, 2016, 01:29:27 pm »
39% zniżki na Elektrę na Gildii
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/312914-elektra-assassin

Ja już swój listopadowy zestaw zamówiłem  :cool:

Półtora miesiąca to trochę za wcześnie dla mnie. Zresztą, jeśli "cena obniżona do dnia premiery komiksu" to człowiek ma jeszcze czas na namyślenie się. Przydałoby się 39% także na Thunderbolts, X-Men i Superman i Batman na Gildii. To bym i brakujące Giganty domówił.

Filmiki mariana są bardzo przydatne. Też mi się podobają.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 03, 2016, 01:36:59 pm »
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak prezentuje się wydanie Doktora Strange'a to zapraszam:

Doktor Strange: Początki i Zakończenia - prezentacja komiksu

Zeszyty oddzielone oryginalnymi okładkami, brak dodatków, twarda oprawa taka jak przy nowym dc comics. Na plus na pewno grzbiet - wygląda schludnie i na szczęście nie ma żadnej panoramy.

Kolejny raz bardzo dobra robota z tą prezentacją marian381. Nareszcie można zobaczyć jak wyglądają (real foto) poszczególne wydania przed premierą. Zwłaszcza cieszy przywiązanie wagi do grzbietów. Wiele osób pomija ten aspekt, a dla mnie np. jest bardzo ważny.

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 03, 2016, 01:44:46 pm »
Dzięki za miłe słowa. Teraz będę się starał wrzucać jeszcze zdjęcia, bo nie każdy ma ochotę oglądać film z prezentacji. Właśnie przy grzbietach czasami trudno złapać ostrość przy kręceniu moim aparatem, a też są dla mnie ważna częścią okładki, bo w końcu to one są widoczne na półce.

Może uda się jeszcze dzisiaj wrzucić Batmana z DC Deluxe, ale rysunki pewnie nie wszystkim przypadną do gustu. :wink:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 03, 2016, 01:46:05 pm »
Zwłaszcza cieszy przywiązanie wagi do grzbietów. Wiele osób pomija ten aspekt, a dla mnie np. jest bardzo ważny.

No przecież dla mnie też.  :biggrin: Naprawdę szkoda, że to nie jest jakakolwiek inna premierowa opowieść o Dr Strange'u, bo bym ja kupił. Ale za origin z elseworlda, a nie chociaż z oryginalnych Strange Tales, to ja podziękuję.
Ale przyznam, że grafiki okładkowe ma bardzo fajne - zwłaszcza ta z tyłu.