trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 489595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 03, 2016, 06:57:21 am »
DD bedzie od Egmontu ale run od Franka bedzie szedł, plotka
:biggrin:

Coś mi tak świtało jak dali Elektrę, Miller jest za popularny u nas aby mógł leżeć odłogiem. I nie obrażę się na:
Odrodzonego, Człowieka bez strachu, Elektra żyje wydadzą ponownie.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 03, 2016, 07:59:09 am »
Dlatego podejrzewam, że Egmont wznowi (ku mojej radości) "Wojnę domową" jak i inne ważniejsze eventy wydane w WKKM.
Ooo, to by było już naprawdę przykre: drugie wydania w większości słabych miniserii, po których "nic już nie będzie takie samo".
Co innego wznowienie najlepszych i niedokończonych runów w całości ("Spider-man: Straczynskiego, "Cap." Brubakera, "X-men" Morrisona). Na to myślę, że mało kto by psioczył. Wręcz przeciwnie - od lat mamy tu głosy wołające o te serie.

DD bedzie od Egmontu ale run od Franka bedzie szedł, plotka
To by był fantastyczny ruch. A potem za jakieś 15 lat niech sobie Sideca drugie wydanie tego zrobi  :badgrin:

A propos dublowania, proponowałbym tylko, aby zacząć jednak od zeszytów nie tylko rysowanych ale i pisanych przez Millera, które nie mają większego związku z numerami poprzednimi.
[Piszę to świadom, że mogę wywołać burzę z gatunku tej z wczoraj; ale to tylko moja opinia w związku z powyższą plotką.]
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:24:32 am »
Co innego wznowienie najlepszych i niedokończonych runów w całości ("Spider-man: Straczynskiego, "Cap." Brubakera, "X-men" Morrisona). Na to myślę, że mało kto by psioczył. Wręcz przeciwnie - od lat mamy tu głosy wołające o te serie.
Tak, tak i jeszcze raz tak.


A propos dublowania, proponowałbym tylko, aby zacząć jednak od zeszytów nie tylko rysowanych ale i pisanych przez Millera, które nie mają większego związku z numerami poprzednimi.
[Piszę to świadom, że mogę wywołać burzę z gatunku tej z wczoraj; ale to tylko moja opinia w związku z powyższą plotką.]
Daredevil Visionaries: Frank Miller - 3 części zbierające całość
Daredevil Odrodzony (mogli by dodać nr 226 i 219)
Daredevil: Love and War
Daredevil: The Man Without Fear
Elektra Saga
Elektra żyje
Niech wydają, byłby komplet z zapowiedzianą Elektra Assassin.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2016, 01:26:27 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:39:12 am »
Ja poczekam aż Bazyliszek kupi i się wypowie na temat tego komiksu.
Wtedy zapadnie wyrok czy kupować czy nie

Amen. Gust 8azyliszka, gustem narodu. :)

Marudzicie tak jakby "Wojna domowa" od Egmontu została wydana kosztem jakiegoś dużo lepszego i niepublikowanego w Polsce komiksu. Ale tak nie jest.
Egmont buduje rynek.

Tak właśnie jest. Egmont wydaje powtórki, zamiast ruszyć naprzód i dać premiery. Przecież równie dobrze aby od czegoś zacząć mogli by wydać "Ród M - Dzień po". Albo Decymację. Albo Kompleks Mesjasza. Albo cokolwiek spoza WKKM. To by się sprzedało. Ale nie - dają powtórki. Wojna Domowa w wydaniu Muchy leżała w magazynach od 2013 roku, do premiery filmu. Ponad 3 lata. A teraz Egmont dodrukuje jeszcze trochę, pół roku po premierze filmu, zabierając slot. I mnie to właśnie wkurza.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:41:28 am »
W każdym normalnym kraju funkcjonują premiery i wznowienia. Nic dziwnego ani złego w ostatnich posunięciach Egmontu nie widzę.

Offline buczanova

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:48:07 am »

DD bedzie od Egmontu ale run od Franka bedzie szedł, plotka


No i to jest dobra wiadomość, o ile się potwierdzi :D I przynajmniej będziemy szli chronologicznie a nie tak jak Sideca planowała. :P
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:52:54 am »
To by było dobre. I wtedy mogą powtórzyć po Musze Elektra Żyje. Duble po Musze się nie liczą, bo oni bardzo drogo wydawali kiedyś a teraz ciągle drogo. Jakby Egmont zaczął wydawać Daredevile Millera od #168 w zbiorczych albumach, to brałbym to jak najbardziej. Umarła Sideca, niech żyje Egmont. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2016, 09:06:54 am wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:00:21 am »
Duble po Musze się nie liczą, bo oni bardzo drogo wydawali kiedyś a teraz ciągle drogo.
Nie duble tylko wznowienia, jak w każdym cywilizowanym kraju. Nie liczyłbym że ceny egmontwoskie będą niższe od tego po ile teraz wydaje Mucha, a jest tanio w stosunku do tego jak kiedyś wydawali (ale to już było wiele razy tłumaczone).

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:07:36 am »
I wtedy mogą powtórzyć po Musze Elektra Żyje. Duble po Musze się nie liczą, bo oni bardzo drogo wydawali kiedyś a teraz ciągle drogo.
A ja "Elektra żyje" kupiłem kiedyś na straganie przed Targami Książki za 10 zeta. Brudna trochę była ale po przejechaniu rozpuszczalnikiem i przewietrzeniu okazała się w zaskakująco dobrej formie :D
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:11:42 am »
@UP
To weź mi odsprzedaj też za dychę. :)

A tak BTW - Elektra z MMH jest gupio złożona. Zawiera główną historię z numerów 174-181 Daredevila i jeszcze 168 zeszyt Daredevila. Bez sensu zrobiono tam 5 zeszytową lukę. Ciekawe kto osobiście decydował o takim kształcie tego tomu. Także ja jestem za jakimś polskim wydaniem Daredevila Millera od 168 zeszytu.

Mikel

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:20:39 am »
Po co wydawać Elektra Żyje, przecież było to już wydane, jakiś czas (ostatnie 5 lat) temu były promocja 15 egzemplarzy za 200 zł na allegro, przecież trzeba wydawać premiery na naszym rynku, nie cofajmy się z komiksami, ktoś nie kupił jego strata. Na rynku wtórnym przecież są, co prawda z 3 krotną przebitką ale jak się przespało to już wina śpichów. (to jest na temat zachowania narzekania, bo czym różni się w takim wypadku Elektra żyje od CW?)
Tak poważnie to poczekajmy na targi i przestańmy się rzucać :) Plotek już rozsiewać nie będę.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:21:27 am »
A ja "Elektra żyje" kupiłem kiedyś na straganie przed Targami Książki za 10 zeta. Brudna trochę była ale po przejechaniu rozpuszczalnikiem i przewietrzeniu okazała się w zaskakująco dobrej formie :biggrin:
Ja tylko przypomne, ze "Elektra Żyje" została wydana u nas w 2007 r., a jeszcze jakieś 2-3 lata temu gniła w sklepie gildii.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:22:41 am »
Mikel - bo Civil War było wydane w WKKM, a Elektra Żyje nie było. Prosta zasada.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:29:05 am »
Mikel - bo Civil War było wydane w WKKM, a Elektra Żyje nie było. Prosta zasada.

Błagam, niech nikt już z nim nie dyskutuje na ten temat, bo to bez sensu. Widać, że obraca się w innej czasoprzestrzeni niż inni ludzie.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:29:50 am »
Prosta zasada to to że jest pełno osób co mają w d... kolekcje  :smile:

 

anything