trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:40:20 pm »
I do tego licytowała jedna osoba.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:41:12 pm »
Dyskusja zaczęła się od "niedzielnych czytelników", jak myślisz ile jest w stanie przeznaczyć na komiks osoba, która wydała powiedzmy 20 zł na bilet do kina i nie ma zielonego pojęcia o komiksach? No chyba szybciej te 4 dyszki niż 75 zł. Po drugie % sprzedaży komiksów jest zapewne diametralnie inny (niższy) niż w księgarniach internetowych, gdzie zaglądają już raczej komiksiarze.

Całkowicie błędne myślenie. Taniej mu wyjdzie pobrać za darmo z torrentów. Takie osoby nie są brane w ogóle pod uwagę. Generalnie czytacze niedzielni kupują po tytułach, a cena ma znaczenie drugorzędne. Jakby Deadpool kosztował 75zł i był w HC rozszedł by się pewnie podobnie. Nawet jakby sprzedaż była o 1/3 mniejsza, to i tak by wyszli na tym podobnie. Ba, nawet 1/2 gorsza. Widzisz jakąś różnicę między sprzedażą 10 000 po 40 zł a 5000 po 80 zł? Ja nie.

Offline Itachi

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:46:38 pm »
Tak na pewno. Jakbym zaczął interesować się znaczkami to najpierw kupiłbym ten tańszy za powiedzmy 50 zł, a nie ten z wyższej półki za stówkę. Z każdym kolejnym zakupem pojawia się większa świadomość zakupów to i kombinować można więcej... Co do liczby klientów to jest znaczna różnica dla wydawnictwa w planach długofalowych, bo zawsze jakiś % z nich może załapać bakcyla...

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:48:21 pm »
cena ma znaczenie drugorzędne. Jakby Deadpool kosztował 75zł i był w HC rozszedł by się pewnie podobnie. Nawet jakby sprzedaż była o 1/3 mniejsza, to i tak by wyszli na tym podobnie. Ba, nawet 1/2 gorsza. Widzisz jakąś różnicę między sprzedażą 10 000 po 40 zł a 5000 po 80 zł? Ja nie.

No chyba dla ciebie! Tak czytam twoje kilka postów w tym temacie i mogę stwierdzić jedno. Kategorycznie się z nimi nie zgadzam i uważam, że nie masz racji. Jasne - Deadpool WKKM chodził po wyższych cenach i ludzie na Allegro go kupowali. Ale to był raczej wyjątek niż reguła. W Marvel Now się rozszedł, bo był tani. Dzięki temu poszły 2 tomy. W ogóle widać to gołym okiem - MN lepiej schodzą niż N52, DC Deluxe czy inne twarde okładki. Właśnie dlatego, że klienci w Polsce na pierwszym miejscu stawiają cenę, co jest zupełnie normalne.

Stawianie tylko na "delikatesy" się nie opłaca na większą skalę. W Polsce nie ma jeszcze tylu klientów na droższe wersje. I po co przepłacać, skoro można mieć taniej??

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:48:48 pm »
I tak się pewnie ta Wojna Domowa sprzeda lepiej od Elektry.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:50:12 pm »
Bo Elektra ma brzydsze rysunki.

Offline Itachi

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:54:31 pm »
I tak się pewnie ta Wojna Domowa sprzeda lepiej od Elektry.

I tak się tego nigdy nie dowiesz :wink:

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:05:51 pm »
Stawianie tylko na "delikatesy" się nie opłaca na większą skalę. W Polsce nie ma jeszcze tylu klientów na droższe wersje. I po co przepłacać, skoro można mieć taniej??

Nawet jeżeli sumarycznie N52 schodzi 2 razy gorzej to i tak wychodzą na tym lepiej. Udowodniłem ci to w poście wyżej. Jeżeli tak proste działanie sprawia komukolwiek trudności to zalecam przewertowanie zeszytów z drugiej klasy podstawówki. A były to założenia bardzo surowe. Zabawa zaczyna się w przypadku gdy HC chodziłyby tylko 1/3 gorzej albo podobnie. Koszt produkcji MN a KM jest pewnie nieznacznie wyższy, podobnie jak różnica między SC a HC.

W ramach charytatywnej akcji planów długofalowych mogliby rozesłać komiksy za darmo do 10 mln polaków. Może ktoś by złapał 8azyla... eee bakcyla.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:23:50 pm »
Nawet jeżeli sumarycznie N52 schodzi 2 razy gorzej to i tak wychodzą na tym lepiej. Udowodniłem ci to w poście wyżej. Jeżeli tak proste działanie sprawia komukolwiek trudności to zalecam przewertowanie zeszytów z drugiej klasy podstawówki. A były to założenia bardzo surowe. Zabawa zaczyna się w przypadku gdy HC chodziłyby tylko 1/3 gorzej albo podobnie. Koszt produkcji MN a KM jest pewnie nieznacznie wyższy, podobnie jak różnica między SC a HC.

W ramach charytatywnej akcji planów długofalowych mogliby rozesłać komiksy za darmo do 10 mln polaków. Może ktoś by złapał 8azyla... eee bakcyla.


Patrząc na Thorgale i ceny 19,99 a 29.99 to koszt twardej okładki to 10 zł.

Mikel

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:44:26 pm »
Bo Elektra ma brzydsze rysunki.
Po pierwsze Franciszek
Po drugie Franciszek
Po trzecie Elektra
Po czwarte to ze tobie sie rysunki nie podobają nie znaczy ze treść tez brzydka
Po piąte DD od E.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 03, 2016, 12:40:54 am »
Ja nic nie mówiłem o fabule. Też chce to mieć, bo to Miller (ale nie ten z SLD). Ale brzydkie rysunki pierwsze się w oczy rzucają.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 03, 2016, 12:47:10 am »
Ja poczekam aż Bazyliszek kupi i się wypowie na temat tego komiksu.


Wtedy zapadnie wyrok czy kupować czy nie

Offline peta18

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 03, 2016, 05:59:15 am »

Patrząc na Thorgale i ceny 19,99 a 29.99 to koszt twardej okładki to 10 zł.
22,99 i 29,99!!!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline radef

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 03, 2016, 06:28:45 am »
Co się tutaj stało?
Rozumiem, że 8azyliszek może bezsensownie narzekać, ale reszta.
Marudzicie tak jakby "Wojna domowa" od Egmontu została wydana kosztem jakiegoś dużo lepszego i niepublikowanego w Polsce komiksu. Ale tak nie jest.
Egmont buduje rynek.
WKKM wystartowało prawie 4 lata temu, od tego momentu pojawili się nowi czytelnicy, którzy chcieli by poznać co innego niż Marvel Now, a nie chcą kupować na Allegro wydań od Hachette (często w cenach ponad okładkowych). Bo jeżeli pójdziemy drogą 8azyliszka, który pisze, że to twoja wina, że nie kupiłeś "Wojny Domowej" z WKKM (jak była 3 dni dostępna w Empiku - tak u mnie było, sam nie zdążyłem, kupowałem z Gildii), to może nie teraz, ale za 2-3 lata dojdzie do tego, że liczba czytelników superhero się wyraźnie zmniejszy, ponieważ napływ nowych czytelników będzie coraz mniejszy, a starsi czytelnicy (np. ci co zaczynali zbierać Marvela wraz z WKKM) zaczną przestawać kupować komiksy.
Dzięki temu może powoli dojdziemy do normalnego rynku, gdzie najważniejsze komiksy Marvela będą dostępne nie przez 2 tygodnie w kiosku, ale są w powszechnej sprzedaży.
Egmont nie liczy, że "Wojna Domowa" sprzeda się od razu w wielkim nakładzie, ale będzie to komiks, który miesiąc po miesiącu będzie kupowany przez sporą część czytelników.
Dlatego podejrzewam, że Egmont wznowi (ku mojej radości) "Wojnę domową" jak i inne ważniejsze eventy wydane w WKKM. Są to komiksy, którymi łatwiej zainteresować czytelnika niż seriami z Marvel Now, które mają po kilka tomów. Są to komiksy do których często komiksy z Marvel Now nawiązują, a głupstwem Egmontu byłoby polecać komiks konkurencji, który na dodatek nie jest dostępny w powszechnej sprzedaży.
Na dodatek nie rozumiem, dlaczego ograniczacie fanów komiksów do jakiejś wąskiej grupy zwanej "użytkownicy forum Gildia". WKKM nie istniałaby gdyby kupowała ją tylko ta grupy, Egmont by nie wydawał Marvela. Zrozumcie, że nie tylko wy czytacie Marvela. Oczywiście na pewno istnieją osoby, które tutaj się nie udzielają, a kupują zarówno Marvela, jak i WKKM. Ale według mnie nie należy aż tak łączyć zbioru czylelników WKKM ze zbiorem czytelników Marvela od Egmontu. Są to jednak dwie bardzo różniące się grupy. Na dodatek do tej drugiej, łatwiej się w tej chwili "zapisać".
Teraz też jestem pewien, że Egmont nie wykona ciosu w kolano i nie zacznie kończyć serii po WKKM, tylko będzie je wydawać od początku. Pewnie ktoś zacznie narzekać, że "Astonishing X-Men" będzie wydane po raz 3. w Polsce, ale będzie to na pewno lepsza decyzja niż liczyć tylko na użytkowników, którzy w grudniu 2012 kupili 1. tom od Hachette.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Mikel

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 03, 2016, 06:42:14 am »
Znowu
Dyskutują bez sensu, bo wydawca wydaje coś co paru osobom na forum nie pasuje, to będziemy pluć jadem. W jakimś celu jest ten zabieg, komuś nie podchodzi dany tytuł to go nie kupuje, podchodzi kupuje. Tu tez nie ma listy życzeń, wygląda na to ze bedzie wybór tomów z listy jak podałem w wątku Egmontu. Cześć z tego moze puścić Mucha, poza tym wstrzymajmy konie do października, na te 2 miesiące można sie wstrzymać. Ale lepiej toczyć piane i być typowym polaczkiem i narzekać w stylu ze darmowy alkohol na wakacjach za mało klepie. Nasz nadworny maruda, już bierze armaty wytacza i tylko bo on ma to reszta się p..., to brzydkie, to origin, to bym kupił ale drogo, to czytałem, a to nie ma panoramy, a to ma 2 μm przesunięta okładkę a poza tym to powinienem za darmo duble dostać
Pogódźmy się z tym ze sa pewne umowy ma być wydane to i to, w takiej a nie innej formie, poza tym mu sie to musi opłacać.
Przyjmijcie do wiadomości gdzie kasa wchodzi w grę tam sentymentów nie ma.
DD bedzie od Egmontu ale run od Franka bedzie szedł, plotka

 

anything