trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 488485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 02, 2016, 09:33:25 pm »
WOJNA DOMOWA
Serio? Trzeci raz po polsku?

To w takim układzie ja proszę jeszcze o drugą powtórkę Swamp Thinga (z dokończeniem), czwartą powtórkę Spider-Mana Straczynskiego (z dokończeniem) i trzecią powtórkę New X-Men Morissona (z dokończeniem) i nie przyjmuję do wiadomości wymówek, ze to nie przejdzie, bo każdy ma już pierwszy tom.
Bardzo słuszna uwaga. Widać, że nawet wstrzemięźliwy E. ocenia, że nasz ryneczek rozrósł się na tyle, że można robić trzecią edycję (w ciągu niespełna 4 lat) tego samego, głośnego, choć przecież niezbyt wybitnego komiksu. I rzeczywiście, wymówek po "Y" i "Wojnie domowej" nie powinno być w odniesieniu do praktycznie żadnego tytułu ze "Swamp Thingiem" i "TAS-m" Straczynskiego na czele.
Inna sprawa, że Egmont zawsze jeszcze może się z tym swoim dublem przeliczyć. Bądź co bądź "Wojnę domową" wydawali inni wydawcy i Egmont nie zna zapewne szczegółów dot. nakładów. Jakiegoś masowego utyskiwania na niedostępność "Wojny domowej" przyznam też, że nie zauważyłem (tu i tam ktoś coś pisał, ale żeby był to "artykuł pierwszej potrzeby" na okres świąteczny, to nie powiem).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2016, 10:24:45 pm wysłana przez graves »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kosmoski

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 02, 2016, 09:57:37 pm »
Czepiacie się tej Wojny Domowej, a ja obstawiam, że to będzie hit. Trafi w Empikach na widoczne miejsca, pojawi się jakaś reklama (np. w multikinie) i będzie sprzedawać się jak świeże bułeczki. Bo to idealny komiks dla zwykłego człeka, co mało siedzi w komiksach i kupi od czasu do czasu coś pod wpływem chwili. A że film był całkiem spoko, to i marka znana.


I na takich hitach uda się wydać np. wspomianą Elektrę.

Offline Itachi

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:02:29 pm »
Tak, już widzę jak się będzie rozchodziła za te powiedzmy 75 zł okładkowej w tych empikach. Jeszcze przy standardzie Marvel Now to może, może...

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:04:54 pm »
Bądź co bądź "Wojnę domową" wydawali inni wydawcy i Egmont nie zna zapewne szczegółów dot. nakładów.
Tomasze sobie mówią pewnie o wszystkim  :biggrin: Egmont "współpracował" z Hachette przy Thorgalu teraz przygotowuje WKKDC (nakład pewnie podobny do WKKM) to tam dobrze wie czy mu się opłaca wydać znowu Wojnę Domową.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:05:59 pm »
@Itachi
Nie będzie formatu Marvel Now (a szkoda), bo już napisane było, że dadzą w twardej okładce. Czyli pewnie minimum 75 okładkowe, a to daje jakieś 47-48 zł realnej ceny. Tyle za Elektrę mogę dać.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:08:28 pm »
To nie będzie mieć stałej ceny i myślę że może być taniej niż za Nowe DC.

Offline Holsten

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:08:42 pm »
Kolejna dobra wiadomość. Właśnie mam remont w domu i dorobiłem dwie duże szafki na książki, płyty i komiksy.

Offline kelen

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:08:59 pm »
Czepiacie się tej Wojny Domowej, a ja obstawiam, że to będzie hit. Trafi w Empikach na widoczne miejsca, pojawi się jakaś reklama (np. w multikinie) i będzie sprzedawać się jak świeże bułeczki. Bo to idealny komiks dla zwykłego człeka, co mało siedzi w komiksach i kupi od czasu do czasu coś pod wpływem chwili. A że film był całkiem spoko, to i marka znana.


I na takich hitach uda się wydać np. wspomianą Elektrę.

Wznowienie w tej chwili Wojny Domowej to chyba najlepszy ruch marketingowy, jaki mogli zrobić biorąc pod uwagę okoliczności. A wyżej wymienione powody najkrócej opisują, czemu wznowienei Swamp Thinga to nadal ryzyko - nie ma go czym promować.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:11:56 pm »
@Itachi
Nie będzie formatu Marvel Now (a szkoda), bo już napisane było, że dadzą w twardej okładce. Czyli pewnie minimum 75 okładkowe, a to daje jakieś 47-48 zł realnej ceny.

No wiem, że będzie twarda. O jakiej realnej cenie piszesz? W empikach żadnych promocji nie ma, trzeba płacić okładkowe i basta. Rabaty będą w księgarniach internetowych bądź sklepach stacjonarnych, które można policzyć na palcach jednej ręki, ewentualnie dwóch.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:12:17 pm »
Wznowienie w tej chwili Wojny Domowej to chyba najlepszy ruch marketingowy, jaki mogli zrobić biorąc pod uwagę okoliczności. A wyżej wymienione powody najkrócej opisują, czemu wznowienei Swamp Thinga to nadal ryzyko - nie ma go czym promować.
Jak to nie ma czym promować Swamp Thinga http://www.filmweb.pl/film/Potw%C3%B3r+z+bagien-1982-9901 trzeba tylko wydać jak będzie leciał na jakimś Tele 5 czy Pulsie  :lol:

Offline amsterdream

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:25:45 pm »
Czepiacie się tej Wojny Domowej, a ja obstawiam, że to będzie hit. Trafi w Empikach na widoczne miejsca, pojawi się jakaś reklama (np. w multikinie) i będzie sprzedawać się jak świeże bułeczki. Bo to idealny komiks dla zwykłego człeka, co mało siedzi w komiksach i kupi od czasu do czasu coś pod wpływem chwili. A że film był całkiem spoko, to i marka znana.


Tylko, że komiks ma zupełnie inny tytuł niż film. Tacy niedzielni czytelnicy o których piszesz mogą nie załapać, że ten komiks ma jakiś związek z filmem.


Wydaje mi się, że Egmont dostał bardzo tanio licencje i puści to w jakimś małym nakładzie. Tłumaczenie już jest, skład i liternictwo zrobione, tylko zmienić dane w stopce. Nie widzę innego logicznego wytłumaczenia wydania tego komiksu.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:28:25 pm »
No wiem, że będzie twarda. O jakiej realnej cenie piszesz? W empikach żadnych promocji nie ma, trzeba płacić okładkowe i basta. Rabaty będą w księgarniach internetowych bądź sklepach stacjonarnych, które można policzyć na palcach jednej ręki, ewentualnie dwóch.

A 39,99 zł za cieniutkie MN w Empiku ci nie przeszkadza? A jednak ludzie kupili. Nawet jakbyś zastosował te bezsensowne przeliczniki stron na cenę, MN w SC wychodzi za 39,99 z liczbą stron 120-130 stron a KM w HC za 75 (jak tutaj niektórzy liczą) z liczbą stron 230-250 (tyle będzie miało CW). A kto wie, może nawet przygrają z ceną i będzie za 69,99?

Określenie "dubel" ma rację bytu jedynie w sytuacji gdy na rynku istnieją dwa wydania komiksu w wykonaniu różnych podmiotów. Gdzie poza rynkiem wtórnym można kupić CW Hachette czy Muchy?

Rynek się rozrósł. To jest oczywiste, że tym wydaniem celują głównie w osoby nowe, które zaczynają przygodę z komiksami. Nie starych wyjadaczy siedzących na scenie od 20 lat. Trzeba im ten produkt jakoś dostarczyć, (nie)stety kosztem komiksiarzy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 10:31:38 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:32:46 pm »
Wydaje mi się, że Egmont dostał bardzo tanio licencje i puści to w jakimś małym nakładzie. Tłumaczenie już jest, skład i liternictwo zrobione, tylko zmienić dane w stopce. Nie widzę innego logicznego wytłumaczenia wydania tego komiksu.
Też mi się wydaje że to może być bardziej dodruk Muchowego wydania (Tomasz Sidorkiewicz odstąpił licencje za wydanie Wieczne Zło - Wojna w Arkham  :smile: - taki żart)

230-250 (tyle będzie miało CW).
Dokładnie 208
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 10:36:22 pm wysłana przez JanT »

Offline Itachi

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:34:12 pm »
A 39,99 zł za cieniutkie MN w Empiku ci nie przeszkadza? A jednak ludzie kupili. Nawet jakbyś zastosował te bezsensowne przeliczniki stron na cenę, MN w SC wychodzi za 39,99 z liczbą stron 120-130 stron a KM w HC za 75 (jak tutaj niektórzy liczą) z liczbą stron 230-250 (tyle będzie miało CW). A kto wie, może nawet przygrają z ceną i będzie za 69,99?

Dyskusja zaczęła się od "niedzielnych czytelników", jak myślisz ile jest w stanie przeznaczyć na komiks osoba, która wydała powiedzmy 20 zł na bilet do kina i nie ma zielonego pojęcia o komiksach? No chyba szybciej te 4 dyszki niż 75 zł. Po drugie % sprzedaży komiksów w empikach jest zapewne diametralnie inny (niższy) niż w księgarniach internetowych, gdzie zaglądają już raczej komiksiarze.

Offline amsterdream

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:38:18 pm »
Na allegro ostatnio Wojna Domowa zeszła za zaledwie 42 zł:
http://allegro.pl/wojna-domowa-mucha-comics-i6346850851.html


Teraz ktoś wystawił za 70 zł i nikt nie licytuje. Coś mi się wydaje, że Egmont się na tej Wojnie Domowej przejedzie (chyba, że zrobią jakąś naprawdę świetną akcję marketingową).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 11:25:42 pm wysłana przez amsterdream »