Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:51:47 pm »
Antari - to co ty kurde robiłeś 2 lata temu jak ten numer WKKM leżał na półce i się prosił o zakup? A Antari powiedział nie i teraz się uśmiecha, że Egmont wydaje. Może jakieś OHC ci na półce zasłoniło?? Grrr denerwujesz mnie tak jak ja ciebie.

No i znowu - nie wina Wolfmana, co tam wierchuszka DC powymyślała. On pisał z dobrych intencji.

Offline Garf

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:58:42 pm »
Antari - to co ty kurde robiłeś 2 lata temu jak ten numer WKKM leżał na półce i się prosił o zakup?

A co Ty robiłeś, kiedy Astonishing X-Men Muchy, Husha i Kołczan można było kupić?  :smile:

No i znowu - nie wina Wolfmana, co tam wierchuszka DC powymyślała. On pisał z dobrych intencji.

Uwaga, cytuję wstęp Wolfmana do Kryzysu:

Cytuj
"Czy tworząc Kryzys na nieskończonych Ziemiach", osiągnęliście zamierzone cele?" [pytanie zadawane Wolfmanowi] Tak, częściowo, gdyż zgodnie z założeniem Kryzys przyciągnął do komiksów DC nowych czytelników. Także dzięki niemu udało nam się wystartować na nowo z Supermanem i innymi seriami (zarówno w naszej firmie, jak i innych wydawnictwach).


(pogrubienie moje)

Czy to nie pokazuje, że Wolfman miał w zamiarze "nowe originy", gdy pisał Kryzys?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:08:24 pm »
@UP
Masz rację. Moja wina, przepraszam. W takim razie Worfman niech spada sobie z tymi originami. Ja bym zmienił zakończenie Kryzysu by nie potrzebne były kolejne originy. Poza tym był ok.

To mówię, że biję się w piersi, że nie kupiłem np. Rozdartych za 30 zł jak byli na Allegro.
A Kołczanu to na oczy nie widziałem. W 1999 to nie miałem ani komputera, ani tym bardziej internetu. I byłem w żałobie po bankructwie TM Semic.

Offline Garf

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:20:57 pm »
To mówię, że biję się w piersi, że nie kupiłem np. Rozdartych za 30 zł jak byli na Allegro.
A Kołczanu to na oczy nie widziałem. W 1999 to nie miałem ani komputera, ani tym bardziej internetu. I byłem w żałobie po bankructwie TM Semic.

Cóż, właśnie o to chodzi, że każdy z nas (ja oczywiście także) ma takie komiksy których nie zdążył kupić. Ja staram się wychodzić z założenia, że to, co dla mnie jest dublem, może dla kogoś innego być wyczekiwaną z dawna pozycją - wtedy to tak nie boli.

Choć nie powiem, początkowo też się mocno zdziwiłem, że Egmont tak szybko "Wojnę domową" wypuszcza.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:27:29 pm »
Mi tam dubel Wojny Domowej nie przeszkadza. To nie kolekcja więc można opuścić i tyle :wink: I tak masa osób jeszcze nie kupiło. Nie obraziłbym się nawet jakby Egmont wydał ponownie 3 i 4 tom Astonishing X-Men. Nigdy nie zdążyłem ich kupić od muchy 

PS. Tak blisko mam do Łodzi a nigdy nie byłem na Festiwalu Komiksu. Wstyd ! Ciekawe jakie plany na 2017 mają. Może w tym roku się tam zjawie :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:33:25 pm »
Tak po prawdzie to ten Doctor Strange powinien kosztować z 50 zł (większe tomy oczywiście więcej)

W wrześniu dwa tomy Marvel NOW 156 stron, miękka okładka, cena 39.99zł

Doctor Strange 144 strony,  twarda oprawa + 10 zł (a nawet mniej) = 49.99 zł

Koszt licencji i nakłady podobne.

Ktoś się z tym nie zgadza? (poza Egmontem  :smile: )

Offline Cringer

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 02, 2016, 07:05:33 pm »
Lol, skąd wiesz że ten Strange to "świetny tytuł"? Ja o nim chyba nawet nie słyszałem (a jeśli nawet to nikt go nie chwalił na tyle, żebym choć spróbował go zapamiętać).
źle to ująłem. Chodziło mi o świetny dobór tytułów jak na start.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 02, 2016, 07:08:58 pm »
Chyba śnięte. Np. Messaiach Complex byłby o wiele lepszy.

bogi1 - to samo napisałem stronę temu. To wyjątek te tomy 3 i 4.

Janku - zgadzam się. Powinien mieć nadrukowane 50 zł i realną cenę Jonah Hexa.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 02, 2016, 07:09:18 pm »
Antari - to co ty kurde robiłeś 2 lata temu jak ten numer WKKM leżał na półce i się prosił o zakup? A Antari powiedział nie i teraz się uśmiecha, że Egmont wydaje. Może jakieś OHC ci na półce zasłoniło?? Grrr denerwujesz mnie tak jak ja ciebie.

Nigdzie nie leżał, tylko był max 2 tygodnie w Empiku po czym zniknął. Być może ku twojemu wielkiemu zdziwieniu - nie denerwujesz mnie.

Poza tym wydania kolekcji mnie nie rajcują i nie stawiam ich na piedestale jak ty. Wydanie Egmontu pewnie będzie bardzo podobne do wydania Muchy, z tym, że będzie dostępne i w niskiej cenie po rabatach (jak wszystkie pozycje Egmontu). Prawda, nie zdążyłem kupić wydania Hachette, choć próbowałem nawet przez BOK. Niestety dostałem informację, że nie mają już tego egzemplarza.

Poza tym tak jak mówię... w wydaniu Civil War chodzi o postawienie gruntu po Civil War 2 w przyszłości. Na tej samej zasadzie ukazało się niedawno wznowienie Mroczny Rycerz Kontratakuje aby w przyszłości wydać The Dark Knight III: The Master Race. Mnie to nie szokuje.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 02, 2016, 07:14:35 pm »
Ale kiedy, kiedy próbowałeś w BOK? Jeszcze w 2014 czy potem. No i 2 tygodnie to sporo czasu. Co ty robłeś, że nie znalazłeś chwilki by kupić w Empiku albo na Gildii? Leżał - trzeba było brać. Albo kupić wydanie Muchy. Jeszcze w zeszłym roku były nówki dostępne.  A do wydania Hachette najwyżej byś sobie nową obwolutę dorobił u introligatora.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 02, 2016, 07:46:51 pm »
Na to całe zjawisko trzeba patrzeć nieco szerzej. Postawa typu "skoro były już wydane 2 tomy Ygreka w PL (kiedyś) to niech Egmont wydaje od 3 (teraz)" jest ustawianiem siebie w roli pępka świata. Nikogo, a już zwłaszcza wydawcy takiego jak Egmont nie interesuje co i w jakich proporcjach masz w swoich zbiorach. Takie poglądy stanowią zwykłe pobożne życzenia.

Podobnie Civil War od Egmontu i Spider-Man Blue od Muchy. Po co się tak bulwersować, nikt nikomu nie każe kupować tych komiksów.

Bo idąc dalej można powiedzieć - "niech Egmont wydaje Swamp Thinga od 5 tomu, bo mam 4 w wydaniu zagranicznym".

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 02, 2016, 08:01:01 pm »
E - nie mieszajmy dwóch systemów walutowych. To nie Pewex. Polskie wersje to polskie, a zagraniczne, to zagraniczne. Jakby Egmont zaczął 3 tomem Y, to bym go wiosną kupił. A tak już nie mam kasy. Mucha niech sobie wydaje co chce - i tak ciągle jest za droga. A u Egmontu mi szkoda miejsca. Wolałbym coś dobrego zamiast dubli czy też originów.

Wszyscy dawno powinni mieć większość tomów WKKM. Jak nie mają, to sami są sobie winni. Ta sama zasada obowiązuje od teraz z WKKDC. Nie kupisz Secret Origin, to potem nie narzekaj na forume.

Offline waszaklasa

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 02, 2016, 08:56:12 pm »
Fajnie by było gdyby Egmont do swojego Civil war dorzucił Epilog ,,Civil War: The Confession''  :biggrin:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 02, 2016, 09:27:57 pm »
Mi tam dubel Wojny Domowej nie przeszkadza. To nie kolekcja więc można opuścić i tyle
Też prawda. Problem (mój, ale byc moze nie tylko) w tym jest taki, że ja na duble, które nie sa lepszymi wydaniami pod wzgledem formy, patrze zawsze tak, że w to miejsce mógłby być wydany inny komiks, który dublem nie jest. Taka moja mała zachłanność podsycana świadomoscią, że jest tyle zajefajnych rzeczy, które wciaz czekaja, aby je u nas wydac, a tu zamiast tego czy owego niestety... dubel.

Offline Itachi

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 02, 2016, 09:30:35 pm »
Elektrę wezmę na 100%, z doktorkiem wszystko będzie zależało od funduszy i oferty innych wydawców, ale wstępnie jestem zainteresowany. Wojna Domowa wyd III to głupota, ile osób może nie mieć wydania Muchy albo Hachette? To już nawet jak okazało się, że wkkm nie będzie dodrukowywana to można było ją wyciągnąć za okładkową 40 zł! Jak ktoś jej nie kupił mając tyle okazji to widać, że naprawdę nie zależało mu na tej historii. Dopiero "kinówka" zrobiła swoje... a przypomnę, że nakład Muchy rozchodził się do tego przez kilka lat!

Moim zdaniem te komiksy powinny być dopasowane do linii Marvel Now, tz. miękka okładka i cena jak najbardziej atrakcyjna dla czytelnika. To już nie te czasy, że wychodziły 2-3 pozycje superhero miesięcznie... Przy takich 10!!! z samego Egmontu kwota jaką należałoby przeznaczyć na wszystkie komiksy byłaby szalona i jak widać taka będzie... Niektórzy się cieszą, ale ja po kilku latach kolekcjonowania nie mam już praktycznie miejsca na nowe pozycje, a przypominam że za 3 tygodnie startuje WKKDC. Oszaleć można :roll: