trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline indy1983

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1560 dnia: Wrzesień 04, 2018, 08:43:47 am »
Tak jest oryginalnie. Nie będzie żadnych retrospekcji.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1561 dnia: Wrzesień 04, 2018, 11:39:40 am »
Kurcze, dziwny zabieg.
Dla mnie taki duży przeskok to ogromba wada tej serii.
Przydałby się jeszcze jeden tom, w którym
Spoiler: pokaż
wszystkie postacie się spotykają i zaczynają "budować" struktury tego Ruchu Oporu wobec Fali Anihilacji.



Ogólnie seria trochę mnie rozczarowuje - nie znaczy to, że jest zła, wręcz przeciwnie - jest bardzo dobra ale po zachwytach na forum spodziewałem się serii rewelacyjnej czy nawet jednej z lepszych serii Marvela.
Może Anihilacja trochę mnie rozczarowuje też dlatego, że patrzę na nią przez pryzmat kosmosu DC - Runu Johnsa "Zielonych Latarni" (zresztą chyba powstawał w podobnym czasie), który jest moim ulubionym, a do którego Anihilacja nawet się nie umywa - oczywiście to tylko moje zdanie.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1562 dnia: Wrzesień 04, 2018, 11:44:05 am »
Zachwyty nad Anihilacją wzięły się z bardzo niskim nakładem omnibusa kilka lat temu. Cegła szybko się wyprzedała, ceny poszły w górę i dlatego każdy komplecista chciał mieć to wydanie i jak to w każdej informacji szeptanej - do rangi legendy automatycznie urosła fabuła zawarta w tym zbiorze. I potem się rozlało na caly internet.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1563 dnia: Wrzesień 04, 2018, 12:38:52 pm »
Ale trzeci tom jest mega - na razie przeczytałem 4 zeszyty i są rewelacyjne. Te pierwsze dwa tomy to tylko takie wprowadzenie: rozłożenie planszy, ustawienie pionków, a ton trzeci to WOJNA - coś jak bitwa o Śródziemie w "Powrocie Króla", czyli wielka kulminacja.
Szkoda tylko, że jest ten przeskok między tomem drugim a tezecim
Spoiler: pokaż
i nie opisano jak wszystkie postacie się spotkały i utworzyły sojusz.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1564 dnia: Wrzesień 04, 2018, 12:45:34 pm »
W powszechnej opinii (mojej też) Anihilacja: Podbój jest lepsza od Anihilacji.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1565 dnia: Wrzesień 04, 2018, 12:53:21 pm »
A da się gdzieś kupić ten Nova vol.2 Knowhere, o którym było pisane tu powyżej? Też chętnie bym uzupełnił braki w historii.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1566 dnia: Wrzesień 04, 2018, 01:01:02 pm »
W powszechnej opinii (mojej też) Anihilacja: Podbój jest lepsza od Anihilacji.
Podzielam tę opinię.

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1567 dnia: Wrzesień 04, 2018, 01:36:39 pm »
W powszechnej opinii (mojej też) Anihilacja: Podbój jest lepsza od Anihilacji.
Graficzne napewno - choć War of Kings jeszcze lepiej narysowane :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1568 dnia: Wrzesień 04, 2018, 03:20:45 pm »
Hehe, to mi się przypomniały wypowiedzi chłopaków Comics Weekle:
"dla niektórych "Anihilacja Podbój" jest lepsza niż "Anihilacja" ale My tak nie uważamy" :lol:


A jeśli Podbój jest bardziej w stylu trzeciego tomu Anihilacji to od razu się za to zabieram.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2018, 03:29:58 pm wysłana przez Maragast »

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1569 dnia: Wrzesień 04, 2018, 07:48:33 pm »
Comics Weekly to sie zamienilo w starych zrzedzadzych tetrykow ktorzy czytali i widzieli juz tyle ze trudno ich czyms zadowolic, polecam im wyjechac na 5 lat do Tybetu i wrocic aby znowsie czyms jarali.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Gazza

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1570 dnia: Wrzesień 06, 2018, 10:42:50 pm »
Comics Weekly to sie zamienilo w starych zrzedzadzych tetrykow ktorzy czytali i widzieli juz tyle ze trudno ich czyms zadowolic, polecam im wyjechac na 5 lat do Tybetu i wrocic aby znowsie czyms jarali.
Dlatego już dawno przestałem słuchać tego bełkotu...

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1571 dnia: Wrzesień 07, 2018, 08:54:54 am »
Comics Weekly to sie zamienilo w starych zrzedzadzych tetrykow
Do tego pogarda i wyśmiewanie  komiksu lat 90. I jak tu Egmont ma wydawać pozycje sprzed 2000 roku?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2018, 10:13:25 am wysłana przez Marvelek »

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1572 dnia: Wrzesień 07, 2018, 10:17:51 am »
Do tego pogarda i wyśmiewanie  komiksu lat 90. I jak tu Egmont ma wydawać pozycje sprzed 2000 roku?  :smile:
Też mnie to wkurza to tak jakby wyśmiewać sie z matki która Cie wychowała;/

Może dlatego Komiksomaniak już nie tłumaczy Deadpool Classic :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Gazza

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1573 dnia: Wrzesień 07, 2018, 12:28:34 pm »
Z całej trójki moim zdaniem warto posłuchać jeszcze Uncle Mroowe - o DC ma akurat zawsze coś ciekawego do powiedzenia, ale Komiksomaniak rozmienił się na drobne i klepie pod gimbaze, a trzeci kolo zawsze był arogancki i mało merytoryczny. Nawet jak widzę na yt prowokacyjno-żenujące tytuły jego twórczości to mnie odrzuca... Ostatnio widziałem coś w stylu "Venom - zapowiada się katastrofa" czy jakoś tak... Co za podejście! Zwiastun i już opinia...hahaha

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1574 dnia: Wrzesień 07, 2018, 12:42:24 pm »
Z całej trójki moim zdaniem warto posłuchać jeszcze Uncle Mroowe - o DC ma akurat zawsze coś ciekawego do powiedzenia


To prawda, przyjemnie się go słucha.


Ostatnio widziałem coś w stylu "Venom - zapowiada się katastrofa" czy jakoś tak... Co za podejście! Zwiastun i już opinia...hahaha
Może stara się o pracę w tabloidzie :biggrin: