Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 490348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1545 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:09:57 am »
Strażnicy mają 2 Complete Collection i pewnie to wydadzą  :smile: Pierwszy mógłby iść już po X-Men.
Nie, dlatego że Guardians of the Galaxy by Abnett & Lanning: The Complete Collection Vol. 1 zawiera GotG: Legacy (#1-6) (tie-in do Podboju) oraz  GotG: War of Kings Book 1 (#6-12) (tie-in do War of Kings). Najlepszy moment to właśnie wydanie z War of Kings. Sprawdź sobie link z rozpiską. Nie wiem po co ja się powtarzam jak Egmont i tak wie lepiej jak to wydać i pewnie ma to co pisze totalnie gdzieś.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1546 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:17:57 am »
No tak później to jest. Ale na pewno jak puszczą GotG to Complete Collection  :smile:

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1547 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:22:22 am »
Nie ma co dywagować i przerzucać się domysłami, bo Strażników i tak Egmont zapewne sobie odpuści.

@mkolek, dzięki.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1548 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:33:00 am »
Nie ma co dywagować i przerzucać się domysłami, bo Strażników i tak Egmont zapewne sobie odpuści.
Właśnie nie  :smile: Oni się z wszystkimi tymi eventami łączą. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2018, 08:37:26 am wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1549 dnia: Sierpień 24, 2018, 09:24:00 am »
Egmont powinien zatrudnić mkoleka81 jako konsultanta co, jak i w jakiej kolejności wydać. Oczywiście o wszystkim decydowaliby sami ale jego poważne i rzeczowe argumenty wzięliby na pewno do siebie.

Czyli ten tomik na początku 2019 to albo pierwszy tom Strażników tych co byli w KSM albo Rise and Fall of the Shi'ar Empire ? Z tego widzę to drugie ma trochę ponad 300 stron więc mogliby dodać od razu Emperor Vulcana i zrobić grubaska

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1550 dnia: Sierpień 24, 2018, 09:29:03 am »
Właśnie nie  :smile: Oni się z wszystkimi tymi eventami łączą. 
Oczywiście, że się łączą, ale nie są aż tak bardzo potrzebne. Wiadomo, że ja chciałbym całość, ale wątpię aby Egmont się za to zabrał.

Bądź co bądź najlepsze by było połączenie vol. 2 (#7-12) i vol. 3 (#13-17) w jedno zbiorcze wydanie. Egmont nie raz udowadniał, że ma możliwość ingerencji w wydania oryginalne, a więc stworzenie takiego właśnie wydania jest możliwe.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1551 dnia: Sierpień 24, 2018, 09:29:59 am »
Czyli ten tomik na początku 2019 to albo pierwszy tom Strażników tych co byli w KSM albo Rise and Fall of the Shi'ar Empire ? Z tego widzę to drugie ma trochę ponad 300 stron więc mogliby dodać od razu Emperor Vulcana i zrobić grubaska
Rise and Fall of the Shi'ar Empire to powinno być pierwsze. Drugie X-Men: Emperor Vulcan + War of Kings: Road to War of Kings (to było by najlepsze rozwiązanie). Potem War of Kings i Guardians of the Galaxy by Abnett & Lanning: The Complete Collection Vol. 1. I na sam koniec Realm of Kings oraz Guardians of the Galaxy by Abnett & Lanning: The Complete Collection Vol. 2.

Bądź co bądź najlepsze by było połączenie vol. 2 (#7-12) i vol. 3 (#13-17) w jedno zbiorcze wydanie. Egmont nie raz udowadniał, że ma możliwość ingerencji w wydania oryginalne, a więc stworzenie takiego właśnie wydania jest możliwe.
Tylko że zostaje vol. 4 (#20-25), którego nie ma z czym wydać, a jest to tie-in do Realm of Kings. Complete Collection jest najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku.
Egmont powinien zatrudnić mkoleka81 jako konsultanta co, jak i w jakiej kolejności wydać. Oczywiście o wszystkim decydowaliby sami ale jego poważne i rzeczowe argumenty wzięliby na pewno do siebie.
Taa, mieli za darmo radę (i nie tylko jedną a kilka i od kilu osób) jak wydać/zastąpić Black Vortex a zostawili taki bałagan jak sam Marvel, a najpierw dzieli, dodawali, zmieniali wydania. Podziękuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2018, 09:38:50 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1552 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:18:46 am »
Właśnie zacząłem czytać nowoczesny kosmos Marvela i mam takie pytania:
- czy po zakończeniu Anihilacji Podboju mogę spokojnie przejść do Imperatywu Thanosa czy lepiej poczekać na wydanie War of Kings i Realm of Kings???
- czy Tajna Inwazja jakoś łączy się z kosmosem? Czy należy ją czytać przed Imperatywem Thanosa czy niekoniecznie???

Offline Voitas

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1553 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:40:26 am »
Ja skończyłem czytać Podbój. Nie brakuje Wam tej historii opisanej w skrócie na jednej stronie po Star Lordzie? Trochę słabo, że nie wrzucili też tych zeszytów.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1554 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:23:11 am »
Jest podobnie jak z Czarnym Wirem ale tak samo jest w oryginale.

Offline penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1555 dnia: Sierpień 29, 2018, 03:04:29 pm »
Właśnie zacząłem czytać nowoczesny kosmos Marvela i mam takie pytania:
- czy po zakończeniu Anihilacji Podboju mogę spokojnie przejść do Imperatywu Thanosa czy lepiej poczekać na wydanie War of Kings i Realm of Kings???
- czy Tajna Inwazja jakoś łączy się z kosmosem? Czy należy ją czytać przed Imperatywem Thanosa czy niekoniecznie???
Imperatyw Thanosa fabularnie praktycznie nijak ma się do Anihilacji -  jest to zakończenie historii rozpoczętej w War Of Kings, które bardzo polecam przeczytać (Realm of Kings mniej, ale też czytałem dawno).

Secret Invasion było powodem, dla którego Inhumans wyruszyli w kosmos,wiec pod te konkretne wydarzenia  co najwyżej Secret Invasion: Inhumans 1-4 ale nie jest to konieczne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 04:50:23 pm wysłana przez penance »

Offline mack3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1556 dnia: Sierpień 30, 2018, 08:01:29 pm »
Ja skończyłem czytać Podbój. Nie brakuje Wam tej historii opisanej w skrócie na jednej stronie po Star Lordzie? Trochę słabo, że nie wrzucili też tych zeszytów.
To streszczenie Nova, vol. 2 "Knowhere"?

Offline penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1557 dnia: Sierpień 31, 2018, 08:56:23 am »
To streszczenie Nova, vol. 2 "Knowhere"?
Tak, wspominałem o tym wcześniej przy okazji porównywania polskiego wydania z  omnibusem.  Szkoda tych zeszytów bo wprowadzają kluczowych dla finałowej rozgrywki bohaterów, którzy bez przeczytania Novy pojawiają się zupełnie od czapy. Odpuścić można natomiast Nova Annual, który przedstawia tylko alternatywną wersję wydarzeń.

Offline mack3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1558 dnia: Sierpień 31, 2018, 09:43:58 am »
Dzięki, dokupię po angielsku zanim wezmę się za Podbój.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1559 dnia: Wrzesień 03, 2018, 11:03:19 pm »
Hej
Zacząłem trzeci tom Anihilacji i mam dziwne wrażenie jakby czegoś brakowało -
Spoiler: pokaż
nagle wszyscy bohaterowie, ktorzy jeszcze się nie spotkali tworzą jakiś "Ruch Oporu" i razem walczą z Falą Anihilacji
.
To tak się ukazywało w oryginale czy brakuje tu części historii. Czy może potem będzie jakaś retrospekcja
Spoiler: pokaż
jak się wszyscy spotkali i sprzymierzyli - bo kompletnie nie kumam skąd nagle pojawił się Peter
.

 

anything