Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel Deluxe od Egmontu ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:59:16 am »
Nazwa tej serii (Marvel Deluxe) całkiem fajna i ma sens, chociaż nie wiem czy Egmont się na nią zdecyduje bo musiałby stworzyć coś nowego. W marvelu nie ma raczej odpowiednika DC Deluxe'ów (nie ma ujednoliconej serii są tylko OHCki). Zresztą Deluxe mają format oversized a była chyba mowa, że Egmont wchodzi w standard jak N52 z DC.

Offline buczanova

Odp: Marvel Deluxe od Egmontu ?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2016, 11:38:33 am »
Ja obstawiam, że te "Deluxy" będą formatem i ceną podobne do Nowego 52 od Egmontu
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline absolutnie

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2016, 11:41:17 am »
Ja takich pierwszych tomów nie kupię, z tego samego powodu dla którego nie kupiłbym WKKM zdublowanych po Marvel Now. Mam już początki tych komiksów i chcę ciągu dalszego.



Pisz tak, jak najczęsciej i w jak największej ilości wątków, żeby Egmont na pewno tych wpisów nie przegapił.


Od dawna wiadomo (i wielokrotnie była o tym mowa na forum), że wydawnictwa nie kupują serii komiksowych wybierając z nich co lepsze kawałki, ale w calości i wydają w sposób uzgodniony (narzucony) przez wydawcę oryginału.


Dlatego właśnie kolekcja Hachette to samo zło: posprzedawała nam po kawałku różnych rzeczy budząc głód na więcej, a wydawców postawiła w sytuacji, że muszą wydać to jeszcze raz od nowa, jeśli w ogóle chcą te serie wydawać.





Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:07:12 pm »
@UP
Przecież pierwsze tomy można wydać na końcu - tak jak Mucha to robi. Albo - 1 tom wydać razem z drugim i ten pierwszy z małym nakładem. Egmont to zło, bo jego DC są droższe od Marveli tylko dlatego, że nie ma WKKDC PL.

Offline radef

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:09:46 pm »
@UP
OK, ale niech Egmont nie narzeka i nie przerywa wydawania, jeśli 1 tom sprzeda im się słabo.
Kojarzysz ostatnio taką sytuację? Oczywiście podejrzewam, że tak samo jak z Y-griekiem, czyli 1. tom w trochę lepszej cenie, dla zachęty.
@UP
Przecież pierwsze tomy można wydać na końcu - tak jak Mucha to robi.
Pokaż mi kiedy tak Mucha zrobiła. Jak pisałem wyżej, seria kolorowa nie jest tak naprawdę serią. By przeczytać "Daredevil: Żólty" nie potrzebujesz znać fabuły "Niebieskiego", tak samo nie posiada żadnej numeracji.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel Deluxe od Egmontu ?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:13:04 pm »
Szkoda, że trzeba czekać aż do października i tragów w Łodzi, kiedy TK może nam wyjawi co tam Egmont wyda sprzed Marvel Now.
Poza tymi propozycjami co już były (Annihilation itp.) ja bym chciał np. Spider-man Origin of Hobgoblin (pasuje do tego co teraz dają w SS-M), Captain America vs red Skull, New X-Men - Assalut on Weapon Plus, Marvel Zombies 2, Skaar: Son of Hulk. To tak na poczekaniu.


Dla mnie jest. Ale pomijając to, Mucha wydała też Wolverine Origin II i nie zamierza wznawiać jedynki, bo wyszło już to od Mandragory i ponownie w WKKM. I ja to chwalę, bo rzeczywiście nie ma sensu się powtarzać.Podobnie robi Egmont - wydając All New X-Men i SS-M startuje z miejsca gdzie WKKM Spider-Island i WKKM Av vs X-Men się zakończą. Trochę szkoda, że nie ruszyli z Wolverine and the X-Men od ich pierwszego numeru, bo to byłoby bardziej konsekwentne.

Podsumowując - Egmont i Mucha już uzupełniają Hachette i to mi się podoba. Chciałbym by ich kolejne pozycje Marvela szły podobnym torem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 06:39:25 pm wysłana przez graves »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Deluxe od Egmontu ?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:21:08 pm »
Jak dobrze pamiętam to było mówione coś takiego "Zaczniemy wydawać starsze Marvele z przed Marvel NOW w formacie jak Nowe DC na początku przyszłego roku/pod koniec tego" więc to raczej nie jest ewentualna "kolekcja"  :smile:

Byłbym za usunięciem z nazwy tematu "Deluxe" bo ktoś może pomyśleć że to będą wydania powiększone z obwolutami. Niech będzie nazwa "Marvel Egmont"

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Komiksy sprzed Marvel NOW od Egmontu ?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:25:03 pm »
Dobra zmieniłem tytuł na ''Komiksy sprzed Marvel NOW od Egmontu ?''

Wszystko teraz myślę, że jest jasne i klarowne

Offline radef

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:25:26 pm »
Dla mnie jest. Ale pomijając to, Mucha wydała też Wolverine Origin II i nie zamierza wznawiać jedynki, bo wyszło już to od Mandragory i ponownie w WKKM. I ja to chwalę, bo rzeczywiście nie ma sensu się powtarzać.
To jest inna sytuacja. Komiks wydany dwa razy, dostępny dużo lat na taniej książce. Na dodatek nie jest to seria mają po kilka tomów, tylko 1 pojedynczy tom (zupełnie inaczej się takie rzeczy sprzedaje.
Podobnie robi Egmont - wydając All New X-Men i SS-M startuje z miejsca gdzie WKKM Spider-Island i WKKM Av vs X-Men się zakończą. Trochę szkoda, że nie ruszyli z Wolverine and the X-Men od ich pierwszego numeru, bo to byłoby bardziej konsekwentne.
Brawo! Udało ci się zrobić totalnie nielogiczną teorię, którą sam podważyłeś (bo W&X nie pasuje). Egmont zaczął od tych historii też dlatego, że Hachette wówczas nie planowało wydawać komiksów z tego okresu, ale głównie przez to, że było coś takiego jak "Marvel Now" lekki restart i dlatego od tych tomu zaczęli wydawać. A nie dlatego, że są kontynuacją komiksów, które za rok wyda Hachette.
Mogę się założyć, że Egmont niczego nie będzie wydawał od środka, kontynuując Hachette, zrobią to samo jak z Y-griekiem.
A powiedz mi 8azyliszku, dlaczego tak ci na tym zależy? Przecież i tak niewydane komiksy wydadzą, opcjonalnie 3 miesiące później.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:33:55 pm »
Jeśli tak zrobią to mi wisi, mogą sobie pierwsze tomy wydawać. Ale nie chcę by TK wstawiał potem takie gadki jak przed 2015, że im się Marvel nie sprzedaje. No jak wszyscy mają, to się nie bedzie sprzedawać - tak jak Ygrek.

WOII jest bezpośrednią kontynuacją WO. Mucha mogłaby w 2017 dalej to pociągnąć. Albo wydać coś innego z mutantami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2016, 01:26:11 pm »
WOII jest bezpośrednią kontynuacją WO. Mucha mogłaby w 2017 dalej to pociągnąć. Albo wydać coś innego z mutantami.

Równie dobrze ta historia mogłaby być wydana w regularnej serii Wolverina. Serio to że jest kilka nawiązań nic nie znaczy, np. w 2 tomie Wolverine i X-men mamy postać Psa i nawiązanie do pierwszej części Genezy i tyle. To że nazwana to częścią drugą miało tylko przyciągnąć tych którym podobała się część pierwsza (która była naprawdę świetna wg mnie) i czytać to można nie znając jedynki.

Co do Wolverine i X-men to ta seria rozpoczęta została od numerów które oficjalnie weszły w skład Marvel Now, więc nie ma się co dziwić że Egmont zaczął od tego momentu.
Egmont startuje z komiksami przed Now, więc mogłyby wydać te pierwsze tomy, ale jak mówił Komiksomaniak 616 seria Wolverine i X-men jest najsłabiej sprzedającą się serią. Można to wyczytać między wierszami, kiedy mówi że to będzie najprawdopodobniej jedyna seria, której Egmont nie będzie chciał kontynuować (podejrzewam że bo Bitwie Atomu dostaniemy jeszcze jeden tom i koniec). Nie mam co liczyć na vol 2 z Marvel Now i pod znakiem zapytania stoją także te nr sprzed Now. Nie wiadomo co z Death of Wolverine, czy to też dostaniemy.
A gadanie takie (prawie w każdym wątku) że nie kupie bo wyszło w WKKM raczej nie przekonuje wydawcy aby ruszać z seriami od połowy (lepiej wcale). Każdy zna twoją opinie (jest uzasadniona dobrze) ale naprawdę nie musisz powtarzać jej za każdym razem. Ja bym chciał aby takie serie jak New X-men Morrisona, Spiderman Straczynskiego, czy Kapitan Ameryka Brubakera wyszły kompletne, tym bardziej że te nr WKKM są już niedostępne a Hachette ich nie wznowi (i kto tu jest złym wydawcą?).

Ogólnie rozumiem rozczarowanie pierwszym tomem Wolverine i X-men, bo też mnie rozczarował, dałem jednak szanse serii i drugi jest o niebo lepszy i czekam teraz na trzeci. Nie zmienia to faktu że te wcześniejsze tomy podobno są najlepsze i szkoda by było aby nie wyszły, a wiele na to wskazuje bo seria słabo się sprzedaje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2016, 01:32:52 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 02, 2016, 02:07:26 pm »
@UP
Ja mam odwrotnie - pierwszy Wolverine and the X-Men z MN podobał mi się bardziej niż tom drugi (bo pojawił się Deadpool :) ).

I kto tu jest złym klientem - czemu nie kupiłeś jak było? Kup na Allegro i nie narzekaj że nie ma.
http://allegro.pl/wkkm-tom-11-kapitan-ameryka-zimowy-zolnierz-cz-1-i6271268299.html

Dwa tomy Brubakera jest zawsze lepsze niż zero tomów Brubakera po polsku. A gdyby nie WKKM, Egmont jeszcze długo nie zdecydowałby się na ponowne wydawanie Marvela. Zachęciły go wyniki sprzedaży Hachette.

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2016, 02:24:23 pm »
Ja mam odwrotnie - pierwszy Wolverine and the X-Men z MN podobał mi się bardziej niż tom drugi (bo pojawił się Deadpool :smile: ).
Na 4 panelach i dlatego ten tom lepszy, daj spokój. Drugi rozwija wątek Psa i jest to lepsza kontynuacja Genezy niż ta część druga którą wydała Mucha.
I kto tu jest złym klientem - czemu nie kupiłeś jak było? Kup na Allegro i nie narzekaj że nie ma.
Do twojej informacji miałem prawie całą pierwszą 60 (obecnie sprzedane, powodów było wiele). Nie zmienia to faktu że chciałbym mieć te serie, o których pisałem wcześniej kompletne po polsku (to jest jedna z przyczyn sprzedaży WKKM, urwane historię), bo to są świetne serie.
Zachęciły go wyniki sprzedaży Hachette.
Masz takie potwierdzenie od Egmontu, bo jakoś śledzę co mówi pan Tomasz i start Marvel Now był raczej spowodowany tym, że były pytania czemu jeszcze go nie wydają jak zaczęli z New 52 od DC. A czytam za każdym razem odpowiedzi jakich udziela pan Tomasz dla alei komiksu i nie było mowy że ze względu na sprzedaż WKKM, raczej dlatego że tego chcieli czytelnicy.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 02, 2016, 03:13:39 pm »
Do twojej informacji miałem prawie całą pierwszą 60 (obecnie sprzedane, powodów było wiele). Nie zmienia to faktu że chciałbym mieć te serie, o których pisałem wcześniej kompletne po polsku (to jest jedna z przyczyn sprzedaży WKKM, urwane historię), bo to są świetne serie.

A ja powtarzam - gdyby nie WKKM na te historie po polsku trzeba by było czekać jeszcze długie lata by ktokolwiek wydał je po polsku. Lepiej mieć chociaż początek, niż zero. No i WKKM zawiera też zamknięte eventy i miniserie a nie tylko początki runów.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Komiksy sprzed Marvel NOW od Egmontu ?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:40:53 pm »

 

anything