trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 489949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1425 dnia: Maj 11, 2018, 07:23:38 am »
Właśnie kończę czytać omnibusa, i ciężko mi jednoznacznie  odpowiedzieć. Trzeba oddzielić  co jest kluczowe dla historii  a co jest po prostu 'fun to read' Nova 1-3 to coś na kształt łącznika między dwoma historiami, natomiast już tomy 8-11  zawierają dosyć istotne wydarzenia z punktu widzenia fabuły, Nova Annual to coś w stylu 'what if'.
W moim osobistym odczuciu to właśnie Nova czyni Podbój historią dużo lepszą od  Anihilacji.

Offline indy1983

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1426 dnia: Maj 11, 2018, 07:24:44 am »
Nova 1-3 opowiada o wizycie Richarda na ziemi i jego zderzenie z konsekwencjami Civil War. Nie ważne w kontekście Conquest. Bardziej może brakować Nova 8-12, Ale to nawet sam Marvel zadecydował że da radę ogarnąć bez tych zeszytów.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1427 dnia: Maj 11, 2018, 07:28:25 am »
Czyli podobnie jak z Infinity Gauntlet.  Sam event można jak najbardziej czytać jako IG 1-6, ale znajomość wcześniejszych przygód Silver Surfera czyni lekturę ciekawszą.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1428 dnia: Maj 11, 2018, 08:22:04 am »
A czy War of Kings ma jakieś takie duże zbiorcze wydanie jak Anihilacja i Anihilacja Podbój?

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1429 dnia: Maj 11, 2018, 08:30:44 am »
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2018, 08:34:43 am wysłana przez mkolek81 »

Offline penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1430 dnia: Maj 11, 2018, 09:34:12 am »
BTW, tak dosyć przypadkowo skompletowałem tą kosmiczną sagę. W Polsce chyba nie wyszło nic, co dało by się tutaj jeszcze wkomponować?

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1431 dnia: Maj 11, 2018, 10:59:20 am »
W Polsce nie...

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1432 dnia: Maj 11, 2018, 12:36:44 pm »
To skoro gadamy o tej Kosmicznej sadze to pospekulujmy jeszcze trochę zanim wyjdzie katalog.Tak wiem, że zdjęcie było już wklejane wielokrotnie i dyskutowano o tym dużo ale nie ciężko by było prześledzić cały temat więc pogadajmy raz jeszcze.

"Anihilacje" mamy kompletną.
"Anihilacje Podbój" dostaniemy bez całej Novy (tylko zeszyty 4-7) i bez Strażników Galaktyki (chociaż Strażnicy wyszli w kolekcji SBM).Z tego co pisaliście to pozostałe zeszyty Novy nie są potrzebne do zrozumienia całości więc może być.
Co do trzeciej Kolumny:- skoro Egmont wydał "Morderczą Genezę" to raczej wyda też "Rise and Fall of The Shi'ar Empire" oraz "Emperator Vulcan" ale wątpię czy wyda to w jednym wielkim Omnibusie, bo Anihilacja Podbój wyszła w dwóch tomach, a nie w Omnibusie.- Czy jest jakieś wydanie 2-3 tomów zbierające Sagę "War of Kings" tak jak "Anihilację" i "Podbój"???
Tak samo czy jest jakieś wydanie 2-3 tomów "Realm of Kings", bo też wątpię by wydali jeden wielki Omnibus.Bo "Imperatyw Thanosa" raczej bez problemu mieści się w jednym tomie, więc tu nie ma problemu.

Za tydzień wyjdzie katalog i wszystko będzie jasne, ale można pospekulować przez ten czas.Jak Wam się wydaje: Jak to Egmont wyda???

Offline penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1433 dnia: Maj 11, 2018, 12:51:02 pm »
Z tego co pisaliście to pozostałe zeszyty Novy nie są potrzebne do zrozumienia całości więc może być.
Chyba że kogoś by interesowało skąd w Anihilation: Conquest pojawia sie nagle Warlock ;)

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1434 dnia: Maj 11, 2018, 12:58:02 pm »
Za tydzień wyjdzie katalog i wszystko będzie jasne, ale można pospekulować przez ten czas.Jak Wam się wydaje: Jak to Egmont wyda???
Jeszcze nawet nie wiadomo czy wyda  :smile: Rękawiczka teraz będzie reprezentowała kosmos  :biggrin:

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1435 dnia: Maj 11, 2018, 01:04:08 pm »
Jak Wam się wydaje: Jak to Egmont wyda???
Nie chcę wyjść na pesymistę, ale mnie się wydaje, że Egmont w ogóle odpuści sobie współczesny kosmos Marvela (chociaż nie ukrywam, że wolałbym być mile zaskoczony).

Natomiast jeśli pociągnie to dalej to obstawiałbym coś takiego:
- odpuszczenie sobie tematu X-Men,
- War of Kings w jednym lub dwóch zbiorczych HC - https://en.wikipedia.org/wiki/War_of_Kings#Collected_editions
- Realm of Kings w jednym zbiorczym HC - https://en.wikipedia.org/wiki/Realm_of_Kings#Collected_editions
- odpuszczenie sobie serii zazębiających się z eventami, a więc Novy, Strażników Galaktyki i Silver Surfera.

I żeby było jasne - ja chciałbym (a wręcz pragnę) całość współczesnego kosmosu Marvela. Kiedyś @mkolek zamieszczał fajną rozpiskę ze wszystkimi seriami pobocznymi w tym X-Men. I marzy mi się, żeby to było tak właśnie wydane jak @mkolek podał.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1436 dnia: Maj 11, 2018, 01:26:25 pm »
Natomiast jeśli pociągnie to dalej to obstawiałbym coś takiego:
- odpuszczenie sobie tematu X-Men


Myślę, że właśnie po to wydali "Morderczą Genezę" by wydać resztę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1437 dnia: Maj 11, 2018, 01:33:47 pm »
Kiedyś @mkolek zamieszczał fajną rozpiskę ze wszystkimi seriami pobocznymi w tym X-Men. I marzy mi się, żeby to było tak właśnie wydane jak @mkolek podał.
To było tu
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39745.msg1409162.html#msg1409162
a tu jest jeszcze kontynuacja
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39745.msg1409291.html#msg1409291

« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2018, 01:37:56 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1438 dnia: Maj 11, 2018, 01:35:46 pm »

Za tydzień wyjdzie katalog i wszystko będzie jasne, ale można pospekulować przez ten czas.Jak Wam się wydaje: Jak to Egmont wyda???
Przypominam do znudzenia, że w katalogu będą komiksy Egmontu na 2018 rok i to nie wszystkie, więc niewiele się rozjaśni na temat planów długoterminowych. Kołodziejczyk powie że chcieliby wydać to i tamto ale na obecną chwilę żadne umowy nie są podpisane.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1439 dnia: Maj 11, 2018, 02:12:48 pm »
Przypominam do znudzenia, że w katalogu będą komiksy Egmontu na 2018 rok i to nie wszystkie, więc niewiele się rozjaśni na temat planów długoterminowych. Kołodziejczyk powie że chcieliby wydać to i tamto ale na obecną chwilę żadne umowy nie są podpisane.


Jasne, że tak - masz absolutną rację.
Ale skoro 2 tom "Anihilacji Podboju" wychodzi w czerwcu to katalog raczej zachaczy chociaż jedną, następną pozycję. Więc chyba można będzie wywnioskować mniej więcej w jakim kiedrunku to pójdzie.

 

anything