trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1380 dnia: Maj 04, 2018, 08:31:57 pm »
Ale czy Pajączek nie ma u nas takiej pozycji, że nie warto by było zaryzykować z omnibusami Amazinga? Egmoncie kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje. Oczywiście mówię to dość limitowanych nakładach. Ale pewnie to marzenie ściętej głowy.

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1381 dnia: Maj 04, 2018, 09:12:27 pm »
Omnibus jak najbardziej możliwe bo Egmont już wydał grubaska w postaci Nowej Granicy na cieńszy papierze który dla mnie jest lepszy niż połyskujące kreda.


Po pierwszym omnibusie Ditko w drugim mamy już Romite seniora i rysunki kozak.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1382 dnia: Maj 04, 2018, 09:24:20 pm »
Wydał także grubaski Daredevila, który nie jest tak znaną u nas postacią, a sprzedaje się na pniu. 1 Bendisa już się wyprzedaje. Cenowo takie omnibusy także by nie były złe, patrząc na cenę Śmiałka. średnio omnibusy mają koło 1000 stron, więc cena w porównaniu z Klasyką by się podwoiła. Jest to uproszczone myślenie, ale cena koło 200 zł za tom by była realna. Duży może więcej. Np. taki Dredd to cena okładkowa 150 złotych, a tomy się wyprzedają, a postać u nas niszowa. Oczywiście nakład jest tu dostosowany, ale nie wierzę, że omnibusy z pajączkiem nie znalazły by grupy czytelników, wystarczającej żeby się to całe przedsięwzięcie  opłacało.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1383 dnia: Maj 04, 2018, 09:32:19 pm »
Serio  :smile: Omnibusy z lat 60/70? Już bardziej prawdopodobne jest to że Egmont kupi Disneya  :biggrin:

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1384 dnia: Maj 04, 2018, 09:32:39 pm »
Bądźcie poważni, Egmont w życiu nie zaryzykuje z taką ramotką - niezbyt chętnie sięgają w Marvel Classic, czy DC Deluxe po komiksy z lat 80/90, to gdzie by mieli sięgnąć po coś z lat 60?

Ja już powoli przestaje się łudzić, że wydadzą kilka marvelowskich klasyków znanych z zeszytów Tm-Semic, bo to za stare jest. No chyba, że sprzedaż Infinity Gauntled ich do tego zachęci.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1385 dnia: Maj 04, 2018, 10:22:48 pm »
Nie odbierajcie nam marzeń!!!!!! Może faktycznie jakiś mniejszy ekskluzywny nakład? Nie chce mi się wierzyć, żeby nie sprzedali tego chociaż 1000-1500 egzemplarzy. Egmont chyba nie ma w statucie spółki wpisane tego, że muszą każdą swoją wydaną pozycją zawalić wszystkie empiki i biedronki? Zresztą Boss wspominał, kiedyś że wydają tytuły bardziej popularne, aby mieć możliwość wydania tych mniej znanych co nie przyniosą takich dochodów więc może na takiej bardziej reklamowo-promocyjnej zasadzie niż w celu realnego zarobku?

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1386 dnia: Maj 05, 2018, 09:06:44 am »
Ja się dziwię, trochę Egmontowi, że tak późno wchodzi w Spider-man w Klasyce Marvela. Przecież obok Batman to jedna z bardziej popularnych bohaterów u nas. Choć należy zwrócić uwagę, że większość serii z klasyki nie pokrywa się z tymi z Marvel Now - wyjątek Deadpool. Widać że seria z Marvel Now sprzedała się dużo lepiej niż seria z (Superior) Pająkiem, dlatego dostała dwie równoległe serię (w klasyce i Marvel Now).
I teraz dopiero jak wyszedł nowy film dostaniemy Ultimate Spider-Man, co raczej nie daje szans na regularna serie z Pająkiem z 616. OK, jeśli już tak zostało zadecydowane to dobrze było by wydawać one-shot z nim chociaż. Wydali Spider-Mana i Czarną Kotkę, ale to nie jest jakaś super historia i co było powiedziane oficjalnie to raczej ze względu na to, że Śmiałkowski lubi jego twórczość Smitha.
 
Patrząc jak ostatnimi czasy cieszą się komiksy Marka Millera mogli by wydać kompletne Marvel Knights Spider-Man (czyli zbiorczy #1-12). W kolekcji nie ma co liczyć na zakończenie tej historii.

Mogliby zacząć od np. od Spider-Man by Todd McFarlane (1-14, tak wiem, że jest tam jeszcze zeszyt 16, ale to jest kontynuacja historii z X-force, więc tej jeden zeszyt można odpuścić). A jak by to się sprzedało do wtedy rozważać Spider-Man by David Michelinie & Todd Macfarlane.

Czy też wydać Spider-Man/Doctor Octopus: Negative Exposure Briana K. Vaughana, odpuszczone u nas przez Muchę i np. dołożyć (bo to tylko 5 zeszytów) Spider-Man/Doctor Octopus: Out of Reach (też 5 zeszytów, słabsza historia, ale bardziej klasyczne starcie Pająka i Octopusa). Myślę, że po Superiorze taki zbiorczy cieszyłby się popularnością, bo jednak Superior z czasem zyskał popularność.

A tak zostaniemy ze średnim Amazing Spider-manem z Marvel Now (czy jak to się teraz będzie u nas nazywało po Secret Wars) i może serią Spider-man i Deadpool.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2018, 09:45:53 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1387 dnia: Maj 05, 2018, 09:45:49 am »
Dobrze jest  :smile: Niech jeszcze Ultimate X-Men dodadzą i byłaby gitara.

i może serią Spider-man i Deadpool.
To jest bardziej pewne (i lepsze) od Amazinga  :smile:

Ciekawe czy pojawią się lipcowe zapowiedzi przed KW? Ostatnio tak chyba było.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1388 dnia: Maj 05, 2018, 09:46:59 am »
Dobrze jest  :smile:
No ja tak do końca nie uważam.

Niech jeszcze Ultimate X-Men dodadzą i byłaby gitara.
Wolę jednak klasycznych X-men z 616.

Offline kamilo

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1389 dnia: Maj 05, 2018, 11:21:16 am »
Brałbym wszystko ze Spider-manem w klasyce :biggrin: i myślę ,że nie tylko ja :smile:

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1390 dnia: Maj 05, 2018, 12:04:59 pm »
A co jeśli Egmont rozpoczął eksperyment w postaci stopniowego cofania się w czasie tzn wydawania Spider-mana patząc jak się sprzedają coraz starsze pozycje:

1 Marvel Now
2 Ultimate
3 Czasy Tm-Semic
4 Lata 60
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1391 dnia: Maj 05, 2018, 12:34:40 pm »
Uwierzę jak zobaczę wcześniejsze fazy.  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 79ers

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1392 dnia: Maj 05, 2018, 06:11:33 pm »
A co jeśli Egmont rozpoczął eksperyment w postaci stopniowego cofania się w czasie tzn wydawania Spider-mana patząc jak się sprzedają coraz starsze pozycje:
...

Prawdopodobnie tak jest, najpierw nałapać jak najwięcej młodzieży, a "komunistyczne" dzadki i tak cierpliwie odczekają swoje.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1393 dnia: Maj 05, 2018, 07:24:49 pm »
W USA zbiorcze wydania Clone Saga super się sprzedawały, że szybko dodruk robili co niezdaza się tak szybko w przypadku zbiorczych. A U nas takie narzekanie na tą  sagę  :lol:

Poniżej dwie opinie o "Clone Saga" wyszukane dzisiaj w necie. W pierwszej spoilery, więc uwaga :razz:

https://planetamarvel.net/clone-saga-1994-1996-recenzja/

http://comtim.blogspot.com/2018/05/czy-warto-wydac-clone-saga.html

Offline Evakuator

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1394 dnia: Maj 07, 2018, 12:13:56 am »

Czy ktoś się orientuje czy zapowiada się u nas wydanie zbiorcze X-Men - Original Sin (Wolverine Origins -Original Sin)?
Byłoby to dla mnie spełnienie marzeń jak Punisher Max Ennissa.