Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 522364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
    • 8studs
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4200 dnia: Styczeń 21, 2019, 12:54:50 pm »
mkolek81, staram się to ogarnąć jak sam czytać, Uncanny Avengers będzie razem z resztą Avengers, podobnie jak opisał to zresztą Maragast. A najlepsze jest to, że np.: przed czytaniem X-men zaliczałem jeszcze Rozłam i XvsA i inne. Ogólnie, jest syndrom, że coś warto byłoby przeczytać przed daną historią, jak sięgasz po to coś, to okazuje się, że jeszcze wcześniej warto zaliczyć jeszcze inną historię i tak bez końca. ;)
Mój opis to forma zabawy, staram się to w miarę sensownie uporządkować, ale nie jest to jedyna słuszna wyrocznia. Ot coś co mi pomogło przez lektury, i udostępniam, gdyż komuś być może się jeszcze przyda. I oczywiście wszelkie uwagi są jak najbardziej cenne!
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #4201 dnia: Styczeń 21, 2019, 01:09:43 pm »
Spoko to luźna uwaga, ale mam jeszcze jeden argument: Uncanny Avengers kontynuuje wątki wspomnianego XvsA oraz Uncanny X-force, czyli serii/eventów dotyczących mutantów.  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2019, 01:15:41 pm wysłana przez mkolek81 »
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline nori

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
    • 8studs
« Odpowiedź #4202 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:19:51 pm »
mkolek81, chcesz zobaczyć moje kupki wstydu? Zgadza się, kupki, liczba mnoga. ;) Cholerstwo się mnoży niebotycznie, i mimo, że staram się czytać jak najwięcej, nadal nie znikają. Ale walczę, i kiedyś przeczytam wszystkie komiksy! Znaczy te co kupiłem, nie wszystkie na świecie. ;) Choć marzy i się kiedyś przeczytać całego Spider-mana od samusieńkiego początku...

A Uncanny X-force jest na szczycie kupki i z pewnością przeczytam przed runem Avengers.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline death_bird

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #4203 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:24:53 pm »
Spoko to luźna uwaga, ale mam jeszcze jeden argument: Uncanny Avengers kontynuuje wątki wspomnianego XvsA oraz Uncanny X-force, czyli serii/eventów dotyczących mutantów.  :biggrin:
No właśnie te kontynuacje to jest ból. Postanowiłem zakończyć swoją przygodę z Avengers maratonem U. Avengers, "Axis", New Avengers Hickman`a i na koniec "Tajne Wojny" i oczywiście zaraz na początek pierwsze dwa tomy "U.A." to spoilery z niewydanych jeszcze "X-Force".  :roll: Jedno jest pewne: Jankesi wyciąganie kasy od czytelników poprzez miriady nawiązań mają opanowane do perfekcji.

Ale swoją drogą takie pytanie: w pierwszym tomie "Uncanny Avengers"
Spoiler: pokaż
Cyclops siedzi w pudle z czerwonymi goglami na patrzałkach. Tymczasem w drugim tomie widać go już ewidentnie na wolności z nowym image w postaci wizjera św. Andrzeja. Wiecie może jak się wydostał/kto go wydostał
?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #4204 dnia: Styczeń 21, 2019, 09:07:38 pm »
@death_bird jest taka mini seria AvX: Consequences, z niej dowiesz się co się działo z Cyclopem po AvX
Spoiler: pokaż
- co dokładnie porabiał we więzieniu oraz kto go z niego wydostał. Jak chcesz bardzo wiedzieć to był Magneto z Magick i Danger.
plus kilka mniej ważnych wątków. A co do tej sceny z "Uncanny Avengers 1" to jest retrospekcja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2019, 09:15:17 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline death_bird

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #4205 dnia: Styczeń 21, 2019, 10:23:18 pm »
Dzięki za info. Po anglojęzyczny tytuł na pewno nie będę sięgał - jak ostatnio podliczyłem wydatki za zeszły rok tak doszedłem do wniosku, że muszę gruntownie przemyśleć swoją postawę życiową. Toteż sprowadzanie czegokolwiek zza granicy odpada w przedbiegach.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline R~Q

• Terminator
  • **
« Odpowiedź #4206 dnia: Dzisiaj o 11:06:42 am »
AvX: Consequences ma być w odległej przyszłości w kolekcji SBM

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #4207 dnia: Dzisiaj o 11:07:43 am »
AvX: Consequences ma być w odległej przyszłości w kolekcji SBM
To jest ekskluzyw w WKKM i u nas raczej nie będzie.

Offline eridraven

• Czeladnik
  • It can't rain all the time
« Odpowiedź #4208 dnia: Dzisiaj o 01:03:54 pm »
To jest ekskluzyw w WKKM i u nas raczej nie będzie.
Będzie jako dopychanie do 200 tomów :P
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline LordDisneyland

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #4209 dnia: Dzisiaj o 01:08:02 pm »
Czy ktoś z was jest jeszcze w stanie bez zaglądania do ściąg zorientować się w "przełomowych" wydarzeniach marvelozy w ostatnich latach? :D Ja tam się poddaję, zwłaszcza i tak kupować tego wszystkiego nie jestem w stanie.

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #4210 dnia: Dzisiaj o 01:13:29 pm »
Czy ktoś z was jest jeszcze w stanie bez zaglądania do ściąg zorientować się w "przełomowych" wydarzeniach marvelozy w ostatnich latach? :biggrin: Ja tam się poddaję, zwłaszcza i tak kupować tego wszystkiego nie jestem w stanie.
Tak, ale czy są one przełomowe to już kwestia dyskusyjna, np. wychodząca obecna seria Uncanny X-men i historia X-Men Disassembled jest zaliczana do przełomowych, między innymi do czego prowadzi, ale problem jest, że to co się tam wydarzyło i tak zostanie odkręcone. Więc ta przełomowość jest wg mnie dyskusyjna.

Offline LordDisneyland

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #4211 dnia: Dzisiaj o 01:21:01 pm »
Stąd w moim poście cudzysłów...