Autor Wątek: Jessica Jones - Alias  (Przeczytany 35744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Jessica Jones - Alias
« dnia: Czerwiec 27, 2016, 07:32:29 pm »
Pierwszy tom oceniam bardzo dobrze. Bendis ponownie rozpisuje przygody swoich bohaterów w mistrzowski sposób. Jednak największą zaletą tego komiksu jest układ kadrów, inspirowany motywem typowo serialowym. Rozmowa na komisariacie, czy dialogi głównej bohaterki z klientami są wyjątkowe, pomiędzy kadrami czujemy uciekający czas i samopoczucie Jess.

Odniosłem odczucie, że początek i końcówka albumu stały na wyższym poziomie niż środek, ale nie zmienia to faktu że debiut Marvel Max jest u Nas zacny. Oby w kolejnym roku za ciosem wyszedł Punisher.

Wiadomo kiedy ma wyjść następny tom? Październik?

mkolek81

  • Gość
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2016, 07:56:50 pm »
Wiadomo kiedy ma wyjść następny tom? Październik?
Potwierdzona była jesień, pewnie będą celowali w MFKiG

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2016, 09:01:58 pm »
Jednak największą zaletą tego komiksu jest układ kadrów, inspirowany motywem typowo serialowym. Rozmowa na komisariacie, czy dialogi głównej bohaterki z klientami są wyjątkowe, pomiędzy kadrami czujemy uciekający czas i samopoczucie Jess.

Ja z całego "Alias" najbardziej lubię scenę monologu wewnętrznego na kiblu.
A następne tomy będą jeszcze lepsze niż pierwszy. Zapewniam!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2016, 09:07:46 pm »
A następne tomy będą jeszcze lepsze niż pierwszy. Zapewniam!
Właśnie miałem to napisać. :D Poziom Alias rośnie z każdą kolejną historią i końcówka (bardzo osobista, pokazująca dlaczego z Jessicą jest jak jest) i wykorzystanie Marka Bagleya jako drugiego rysownika to cud, miód i orzeszki.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2016, 09:20:36 pm »
wykorzystanie Marka Bagleya jako drugiego rysownika


Jedyna karygodna wada tej fantastycznej serii.
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2016, 09:25:00 pm »
Jedyna karygodna wada tej fantastycznej serii.
Nie ukrywam że lubię Bagleya i skoro w zamyśle miał być wykorzystany jakiś bardziej "classic-superhero" rysownik, to nie ukrywam, że ten wybór mnie ucieszył. :D Ale rozumiem obiekcje.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:09:48 pm »
Myślę, że to było przede wszystkim typowe bendisowe obsadzanie wszystkiego swoimi ludźmi (za co akurat go nie krytykuję, to się chwali). Tak jak każdy jubileuszowy numer Avengers musiał mieć przekrojowo choć stronę od każdego zaprzyjaźnionego z nim rysownika.


No dobra, jedno co przyznam, połamane nosy Bagleya ładnie kontrastują z kreską Gaydosa, rozumiem założenie.
perły przed wieprze

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:46:09 pm »
rozumiem założenie.
To jakim cudem, drogi kubo, możesz uważać ten zabieg z "wykorzystaniem" Bagleya za "karygodną wadę" tej serii??? Toż bodaj raz w życiu Bagley - kojarzony przede wszystkim z lekkimi historiami ze Spider-manem (
Spoiler: pokaż
co w historii Jessici ma swoje znaczenie
) - wykonał pastisz samego siebie. Nie wiem, czy świadomie. A kontrast jaki się przy tym wytworzył był powalający.
Inaczej wyglądało to w "Pulsie", gdzie Bagley rysował już po swojemu "w skali 1:1". I przyczynił się wydatnie do tego, że porzuciłem tę serię bodaj po 4 zeszycie.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:49:08 pm »
To jakim cudem, drogi kubo, możesz uważać ten zabieg z "wykorzystaniem" Bagleya za "karygodną wadę" tej serii?


Mam odruch wymiotny na twarze rysowane przez Bagleya. Taka moja mała wada.
perły przed wieprze

Offline laf

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:34:19 pm »
Moje odczucia po lekturze.
Nie będę oryginalny, ponieważ uznaję tę serię za coś naprawdę świetnego. Mroczny kryminał osadzony w marvelowskim świecie stanowiący odmienne, bardziej ludzkie spojrzenie na superbohaterów
Spoiler: pokaż
(Cage uganiający się za kostiumami, Ms Marvel z katarem i okresem, próby dostania się do siedziby FF)
. Główna bohaterka wyrazista, bezpośrednia, z całkiem przyziemnymi problemami dzięki czemu kibicujemy jej od pierwszej strony. No i te wspaniałe dialogi. W tej kwestii Bendis przypomina mi Tarantino - nawet jeśli rozmowa toczy się o d... Maryni to i tak jest to cholernie ciekawe. Dialog Jessiki z policjantem na komisariacie albo z Carol Danvers przy kawie to absolutne mistrzostwo. No i to zakończenie w kawiarni, które po prostu rzuciło mnie na kolana.
Zdecydowanie więcej zarzutu mam natomiast do warstwy wizualnej. Mam oczywiście świadomość, że te nieostre wręcz brudne rysunki pasują do klimatu opowieści, ale mnie jednak takie malowanie nie odpowiada. Nie chodzi mi oczywiście o zastosowanie "kartunowych"  :doubt: rysunków, ale jednak po prostu wolę bardziej wyraźne kadry, na których widoczne są detale czy szczegóły, chociażby w odniesieniu do twarzy bohaterów.
Moja ogólna ocena to mocne 8/10.
Polecam wszystkim niezdecydowanym.

Offline death_bird

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2016, 09:22:33 pm »
Tom zamówiony. Liczę, że "rekomendacje" nie rozminą się z rzeczywistością i pochwały okażą się całkowicie zasłużone. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline misiokles

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:02:28 pm »
Pochwały nie rozmijają się z rzeczywistością. Jedynie tobie komiks może nie podejść. Ale to nie wina pochwał ;)

Offline Itachi

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:07:47 pm »
A ja cały czas mam nadzieję, że Mucha Jessicą tylko przetarła szlak ofertą Marvel Max :smile:

Tom zamówiony. Liczę, że "rekomendacje" nie rozminą się z rzeczywistością i pochwały okażą się całkowicie zasłużone. :wink:

Dobry ruch!

Offline death_bird

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:13:23 pm »
Pochwały nie rozmijają się z rzeczywistością. Jedynie tobie komiks może nie podejść. Ale to nie wina pochwał ;)

Jak na razie te "powszechnie" chwalone tytuły które nabyłem nie rozczarowały. Wierzę, że tym razem będzie podobnie. Przekonam się raczej wcześniej niż później.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Wojtpil

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2016, 11:15:54 am »
Też się skusiłem i nie żałuję. Dobra rzecz!
Aczkolwiek myślałem, że serial jest na podstawie historii z komiksu, a tu niekoniecznie (chyba, że z następnych tomów).
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.