Autor Wątek: Scenariusz: Ed Brubaker  (Przeczytany 21831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2018, 01:59:12 pm »
O masz, dzięki tej zapowiedzi przypomniałem sobie , że mam w zapasach nieprzeczytany "PointBlank". Warto ruszać, skoro nie mam "Sleepera" [jeszcze ;) ] ? Wprawdzie niby prequel, ale czy samodzielny?

Offline mibartek

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2018, 04:13:43 pm »
Już wiadomo co to będzie od Bru i Philipsa  :smile:

https://kamienzserca.pl/brubaker-i-phillips-pracuja-nad-powiescia-graficzna/

NSC już pewnie zaklepało  :biggrin:


z jednej strony fajnie, z drugiej ciekawe ile potem będzie trzeba czekać na następną serię. Mam nadzieję, że nie pełny rok

Offline Archie

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 06, 2018, 05:48:42 pm »
O masz, dzięki tej zapowiedzi przypomniałem sobie , że mam w zapasach nieprzeczytany "PointBlank". Warto ruszać, skoro nie mam "Sleepera" [jeszcze :wink: ] ? Wprawdzie niby prequel, ale czy samodzielny?
Można czytać samodzielnie, ale mini jest nudna w prównaniu do "Sleepera".
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline LordDisneyland

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 06, 2018, 08:05:56 pm »
Dzięki.

Offline Kris1982

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 07, 2018, 12:06:32 pm »
Co z Criminal ? Ktoś to w końcu wyda ?

Offline mibartek

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2018, 12:16:14 pm »
Co z Criminal ? Ktoś to w końcu wyda ?


ja właśnie kupiłem komplet TPB więc pewnie możesz spodziewać się zapowiedzi na Komiksowej Warszawie :P
(tak samo miałem ze 100 naboi i Transmetropolitan :P )


a tak na poważnie to obstawiałbym, że Mucha może wydać po Fade Out jeżeli się dobrze sprzeda

JanT

  • Gość
Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2018, 12:19:00 pm »
Podobno już lata temu Mucha jak i Taurus "starali się" o Criminal  :smile: Też się dziwię czemu nie ma jeszcze u nas.

Offline mibartek

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 07, 2018, 12:34:35 pm »
Podobno już lata temu Mucha jak i Taurus "starali się" o Criminal  :smile: Też się dziwię czemu nie ma jeszcze u nas.


może jednym z powodów jest to, że Criminal jest trochę Marvela(Icon) trochę Image? Ostatnie reprinty były co prawda kompletnie z Image, ale nie wiem jak tam sprawa z prawami autorskimi wygląda


edit: A tak swoją drogą pozostając przy Criminal. Jestem po lekturze pierwszego TPB i na ten moment porównując do Fade Out, Fatale i Kill or be killed to mnie najmniej wciągnęło. Liczę że się rozkręci.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2018, 12:39:36 pm wysłana przez mibartek »

Offline -gościu-

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2018, 01:21:06 pm »

może jednym z powodów jest to, że Criminal jest trochę Marvela(Icon) trochę Image? Ostatnie reprinty były co prawda kompletnie z Image, ale nie wiem jak tam sprawa z prawami autorskimi wygląda

Dobre pytanie, też mnie to zastanawia, jak to wygląda w kwestii tytułów, które przechodzą do innego wydawcy. Criminal, The Other Side Aarona, Fear Agent Remendera przejęte przez Image, tylko czy to przełoży się na większą możliwość wydania przez Non Stop Comics, czy Muchę?

Offline absolutnie

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 07, 2018, 03:42:51 pm »

może jednym z powodów jest to, że Criminal jest trochę Marvela(Icon) trochę Image? ci.


Ale przecież Icon jest imprintem, w którym prezentowane są tytuły należące do ich autorów (creator-owned).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mibartek

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 07, 2018, 03:47:29 pm »

Ale przecież Icon jest imprintem, w którym prezentowane są tytuły należące do ich autorów (creator-owned).


byłem przekonany zawsze, że to creator-owned to tylko tyle że Marvel się "nie wpieprza" do fabuły, pomysłu itp itd. i żaden dyrektor kreatywny nie musi klepnąć nic. No i że bez zgody autora nie może być np gościnnego wystąpienia postaci w innym komiksie bo postać i jej wizerunek jest właśnie creator owned a nie studia.
Ale potem kaska za sprzedaż, przedruki, zagraniczne wydania itp to już jednak Marvel trzyma.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2018, 03:51:01 pm wysłana przez mibartek »

Offline Nafciarz

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 25, 2018, 04:19:38 pm »
Zadziwiajaco cicho w tym temacie. Wyszlo u nas w koncu Zacmienie a tutaj nikt nie pisze na ten temat  :roll:  Wakacje i sloneczko az tak rozleniwilo ze nikt nie czyta 😊

Offline nazareth

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 25, 2018, 04:59:55 pm »
Zadziwiajaco cicho w tym temacie. Wyszlo u nas w koncu Zacmienie a tutaj nikt nie pisze na ten temat  :roll: ...
Bo komiks nie ma błędów i pofalowanych stron :)

JanT

  • Gość
Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 25, 2018, 05:08:44 pm »
Bo komiks nie ma błędów i pofalowanych stron :smile:
Myślę że to przez dużą cenę  :smile: Zamiast się dziwić to samemu coś napiszcie.

Offline Nafciarz

Odp: Scenariusz: Ed Brubaker
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 25, 2018, 05:44:35 pm »
Myślę że to przez dużą cenę  :smile: Zamiast się dziwić to samemu coś napiszcie.


Dopiero dzis odebralem. Wlasnie siadam do lektury