trawa

Autor Wątek: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks  (Przeczytany 43102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 05, 2017, 08:24:45 pm »
Ale seria nie jest pogrzebana i jest dalej gdzies tam w planach ?
Pytałem wydawcę w grudniu czy będzie kontynuować, czy też rezygnuje, a odpowiedź jaką dostałem nie napawa optymizmem:
Cytuj
Ciężko cokolwiek w tej chwili powiedzieć na ten temat...
Nie da się ukryć, że seria jest od 6-7 lat na rynku i dopiero jakiś rok temu wyprzedał się dopiero 1 tom (ok nie wiem jakie są nakłady, ale raczej nie tak duże jakie np. ma Egmont).

Na obecną chwilę u nas nie zostało wydanych 6 tomów zbiorczych
 
The Dark Tower: The Gunslinger - Last Shots
(ostatni tom Rewolwerowca zbierający one-shoty, które wychodziły po każdym story arcu)
oraz kolejna seria Powołanie Trójki:
The Dark Tower: The Drawing of the Three - The Prisoner
The Dark Tower: The Drawing of the Three - House of Cards
The Dark Tower: The Drawing of the Three - Lady of Shadows
The Dark Tower: The Drawing of the Three - Bitter Medicine
The Dark Tower: The Drawing of the Three - The Sailor (premiera była zapowiedziana na kwiecień 2017)
czyli sporo jeszcze zostało, może wydawca będzie się starał nadgonić z premierą filmu, nie wiem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 05, 2017, 08:42:59 pm »
wg mnie idealny moment żeby skończyć. pierwsza seria doskonale spełniła swoją rolę jako komiksowy prequel rozbudowujący wydarzenia zasugerowane w "rolandzie" (a to że szkicował ją jae lee na pewno nie zaszkodziło).
gunslinger był zbędny, a idea przełożenia wszystkich tomów cyklu na medium obrazkowe (w takim kierunku zdaje się zmierza king i edytoriał marvela) w ogóle do mnie trafia.

mkolek81

  • Gość
Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:28:50 am »
wg mnie idealny moment żeby skończyć. pierwsza seria doskonale spełniła swoją rolę jako komiksowy prequel rozbudowujący wydarzenia zasugerowane w "rolandzie"
Muszę się z tym zgodzić. Bardzo dobrze czytało mi się pierwszą serię (Mroczną wieżę), niestety druga (Rewolwerowiec) już wg mnie była słabsza i to chyba tylko dlatego, że twórcy mieli ograniczenia w postaci książki, której się trzymali. Ta swoboda jaką mieli przy pierwszej serii zdecydowanie jest odczuwalna podczas czytania. Osobiście nie ma nic przeciwko wydania brakujących tomów.
A co do wydania serii Rewolwerowca to się nie zgodzę. Jeśli wydawca urwałby po Mrocznej Wieży to czytelnik zostałby z niedokończonymi wątkami (co jest zasugerowane w na początku pierwszego tomu), a zakończenie na "Człowieku w czerni" jest kulminacją głównego wątku jakim jest starcie Rolanda ze swoim nemezis. Zakończenie oczywiście jest otwarte na kontynuację, ale satysfakcjonujące i nie wymagające ostatecznie kontynuacji w postaci komiksu (nie zmienia to faktu że szkoda że ostatni tom Rewolwerowca został jednak pominięty, przynajmniej na razie).

Offline Itachi

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 06, 2017, 10:46:50 am »
Mam malutką prośbę, z racji tego że pewnie kilku użytkowników kupiło na promocji tomy 2-5, o bardzo krótkie przedstawienie wydarzeń z tomu pierwszego. Zarys fabuły, aby łatwiej było się wstrzelić w historię.

mkolek81

  • Gość
Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 03, 2017, 03:01:28 pm »

Offline xShen

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 07, 2017, 01:32:26 pm »
Tragedia, 8 książek upchniętych w 2 godzinny film.

Offline misiokles

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 07, 2017, 01:39:51 pm »
Jakie osiem książek, skoro akcja tego filmu ma się dziać po wydarzeniach z ostatniego tomu?

mgnesium

  • Gość
Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 07, 2017, 01:42:38 pm »
a to w przypadku tego cyklu akurat nie ma znaczenia. osobiście nie widzę sensu w przedstawianiu kolejnej iteracji wędrówki rolanda.

Offline Gazza

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 07, 2017, 03:19:18 pm »
Ja z chęcią wybiorę się do kina. Nawet fajnie, że to nie ekranizacja tylko inspirowane książkami. Zresztą - lubię również obu odtwórców głównych postaci.
Ocenię po seansie, ale zwiastun napawa mnie optymizmem.

Offline Gazza

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 25, 2017, 02:23:03 pm »
Jakie osiem książek, skoro akcja tego filmu ma się dziać po wydarzeniach z ostatniego tomu?
Wyszedł w sumie trochę miks ADAPTACJI oraz kontynuacji.
Książkowego pierwowzoru w całości nie przeczytałem jeszcze (kwestia czasu) więc jak dokładnie jako kontynuacja wypadł film Arcela nie potrafię fachowo ocenić, ale jako adaptacja i film również dla nieobeznanych w temacie - uważam, że spokojnie dał radę.
Jest klimat, dobrze dobrani aktorzy (Matthew McConaughey jako Walter/Randal/czy jakie tam jeszcze ma imiona - wypada kapitalnie!), masa smaczków i odniesień do całości twórczości Kinga, no i przede wszystkim - podwaliny pod dalsze produkcje. Bez przytłaczania nadmiarem informacji, z zaciekawieniem (byłem na seansie z osobą całkowicie nie znającą książek/komiksów z cyklu i film się spodobał) i wrażeniem, że stworzyli go miłośnicy pierwowzoru.
Polecam. Nie ma co się sugerować zrzędami z internetów.

Offline xShen

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 20, 2018, 08:42:55 pm »
Pojawiły się jakieś informacje odnośnie trzeciego omnibusa? Szukałem ale niczego nie znalazłem.
Mam już dwa omnibusy i nie wiem czy zebrać po prostu tomy, czy jeszcze czekać.