Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje 2  (Przeczytany 768677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2790 dnia: Marzec 28, 2017, 05:10:01 pm »
Tanio Scream:
https://emulus.pl/pl/p/Sanktuarium-1-USS-Nebraska-Xavier-Dorison-Christophe-Bec/221042
https://emulus.pl/pl/p/Bunkier-1.-Zakazane-granice-Stephane-Betbeder/221040
https://emulus.pl/pl/p/Dzinn-Tom-1-2-Faworyta-30-Dzwoneczkow-/221041
https://emulus.pl/pl/p/Welcome-to-America.-Red-Skin.-Tom-1-Xavier-Dorison/220725

Niestety o księgarni nic nie mogę powiedzieć, bo tam nigdy nie kupowałem.
Warto doczytać:

Cytuj
Książka poekspozycyjna, czy też końcówka magazynowa. Może posiadać delikatne uszkodzenia głównie okładki (przybrudzenia, zarysowania, zagięcia). Książka w 100% nadająca się do użytkowania. Zainteresowanym wyślemy maila ze zdjęciami uszkodzeń.[/size]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline ZJAVA

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2791 dnia: Marzec 29, 2017, 03:23:31 pm »

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2792 dnia: Marzec 29, 2017, 04:58:22 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2793 dnia: Marzec 29, 2017, 09:17:21 pm »
Na allegro trzeba pamiętać, żeby robić  zakupy w mobilnej aplikacji tylko przez koszyk. Inaczej może nie być kuponu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

szulig

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2794 dnia: Marzec 31, 2017, 08:49:02 am »
w mestro.pl Angel Wings (scream comics) po dodaniu do koszyka cena 68,33

edit: w ogóle zeby zobaczyć realne ceny (niższe) w mestro.pl trzeba dodać towar do koszyka
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 08:59:53 am wysłana przez szulig »

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2795 dnia: Marzec 31, 2017, 10:18:52 am »
Parę stron wcześniej już o tym wspominałem.
Scream był parę dni/tygodni temu troszkę tańszy.
Angel wings brałem po 67,33 zł.

szulig

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2796 dnia: Marzec 31, 2017, 10:23:58 am »
jakoś mi to umknęło
zastanawia mnie ich mechanizm ustalnia cen

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2797 dnia: Marzec 31, 2017, 11:23:32 am »
Zapewne maja agenta (program komputerowy), ktory monitoruje ceneo i odpowiednio modyfikuje cene, w granicach ustalnych przez dozolonych przez mestro min i max, wzgledem pozostalych cen sklepow, tak aby cena mestro wypadala korzystnie wzgledem nich i, co za tym idzie, ustawiane bylo na w okolicach szczytu. Z dugiej strony, odpowiednio duza grupa osob nie korzysta z ceneo i dokonuje zakupow bezposrednio w sklepie i dla nich jest o te zlotowke czy dwie drozej, co oczywiscie nalezy uznac za optymalna polityke sprzedazy.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2798 dnia: Marzec 31, 2017, 11:26:22 am »
Wielka niewiadoma. W większości księgarni rabat jest sztywny. Mestro/nieprzeczytane/dobre-ksiazki lawirują rabatami po przecinku z godziny na godzinę. Lepiej nie kupować w godzinach nocnych bo cene są najgorsze.
Mnie zastanawia dość długi okres sporych rabatów na Mestro. To już prawie dwa miesiące. Myślałem, że parę dni będzie i finito.

Offline Mawer

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2799 dnia: Marzec 31, 2017, 11:28:21 am »
Tylko, że w Mestro (przy niektórych pozycjach) nawet nie wyszukując przez ceneo po wrzuceniu do koszyka naliczany jest dodatkowy rabat i wychodzi na to samo gdy się coś szuka przez ceneo. Czasem jest tak, że przez ceneo wyjdzie parę zł taniej, a po wrzuceniu do koszyka jeszcze taniej.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2800 dnia: Marzec 31, 2017, 11:31:37 am »
Opisywałem tę praktykę :biggrin:
Czarna magia.
Nie da się niestety przejść obojętnie przy takich rabatach. Jeśli ceny się utrzymają kolejna paczka oczywiście znów od nich.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2801 dnia: Marzec 31, 2017, 11:42:08 am »
Tylko, że w Mestro (przy niektórych pozycjach) nawet nie wyszukując przez ceneo po wrzuceniu do koszyka naliczany jest dodatkowy rabat i wychodzi na to samo gdy się coś szuka przez ceneo. Czasem jest tak, że przez ceneo wyjdzie parę zł taniej, a po wrzuceniu do koszyka jeszcze taniej.

Tak jak napisalem - agent. Eksperyment:

1. poszukaj bezposrednio na mestro produkt, ktory ma wieksza cene niz mestro na ceneo;
2. w odrebnej karcie przegladarki, wejdz do produktu na meastro poprzez ceneo;
3. odswiez karte przeglarki z pktu 1. - cene produktu z duza doza prawdopodobieństwa ulegnie zmianie na te mniejsza cene.

Wnioskiem z powyzszego jest to, ze gdy po wrzuceniu do koszyka jest jeszcze taniej, znaczy to, ze ktos inny lub nawet ty "zmieniles" w miedzyczasie cene poprzez ceno.


EDIT: O istnieniu mechanizmu agenta swiadcza rowniez te dziwne, "nieludzkie" rabaty z dokladnoscia do dwoch miejsc po przecinku.

Offline Mawer

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2802 dnia: Marzec 31, 2017, 01:02:27 pm »
Up@
Masz rację  :wink:
Nie wiem czemu, ale odświeżanie karty nie zmienia mi już ceny (wcześniej chyba zmieniało, o ile dobrze pamiętam), cena w moim przypadku dopiero zmienia się po wrzuceniu do koszyka.


Przykład o którym wspomniałem, że przy niektórych pozycjach wychodzi na to samo:


Y - tom 4, w sklepie mestro wynosi 58,28zł, po wrzuceniu do koszyka cena zmieniła się na 55,99zł, następnie zaglądam na ceneo i w ich spisie za ten sam komiks zapłacę 55,58zł (więc myślę sobie wychodzi prawie na to samo), ale gdy dodam do koszyka cena spada do 53,29zł (Samo kliknięcie przejście do sklepu i następnie odświeżenie strony nie zmienia u mnie ceny). Wniosek jest taki żeby dodawać do koszyka przez pozycje z ceneo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 01:06:56 pm wysłana przez Mawer »

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2803 dnia: Marzec 31, 2017, 01:08:29 pm »
Właśnie rano sobie zamawiałem w Mestro kilka komiksów. I każdy (z tych, które już tam były, bo np. Valerian jeszcze się tam nie pojawił) zmieniał cenę przez Ceneo, a potem raz jeszcze cena szła w dół po dodaniu do koszyka. Comanche 5 i Nastrond to kupiłem za jakieś -43%. Czarna magia z tym Mestro.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2804 dnia: Marzec 31, 2017, 01:34:27 pm »
Tam tak jest od dawna.
Wspominałem o tym na początku marca i udało mi się w ten sposób zakupić dwie spore paczki.
Dobrze jeszcze jest wyczyścić ciastka.

 

anything