Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje 2  (Przeczytany 758965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Wyprzedaże / promocje 2
« dnia: Maj 16, 2015, 12:17:57 pm »
zakupy w empiku opłacalne są tylko w przypadku promocji 3 za 2
co do promocji nadal nieprzeczytane dzielą i rządzą cenowo
38% rabatu na nowości

mgnesium

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2015, 01:17:52 pm »
zakupy w empiku opłacalne są tylko w przypadku promocji 3 za 2
co do promocji nadal nieprzeczytane dzielą i rządzą cenowo
38% rabatu na nowości

no,no...poczekam na nowości od timofa i jeśli sam zabel zejdzie poniżej 70 zł to zamawiam jeszcze w tym miesiącu  :smile:

Offline Shinue

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2015, 01:34:31 pm »
Wiecie jak długo komiks jest nowoscią na nieprzeczytane?

Offline p3rshing

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2015, 01:36:51 pm »
A czy ktoś wie czy w nieprzeczytane będzie Mucha?

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2015, 01:43:07 pm »
A czy ktoś wie czy w nieprzeczytane będzie Mucha?

Do tej pory nie było, więc teraz też nowości raczej nie będzie. I na pewno komiksy Muchy nie miałyby -38%, tylko maksymalnie 30-33%.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2015, 01:46:14 pm »
Cytuj
Wiecie jak długo komiks jest nowoscią na nieprzeczytane?
Dwa, trzy tygodnie. Nie dluzej. Natomiast rabat nie zniknie po takim okresie czasu.
Cytuj
A czy ktoś wie czy w nieprzeczytane będzie Mucha?
Wysylalem kiedys dosyc spora ilosc maili do ksiegarn dyskontowych z takim zapytaniem. Odpowiedz u wszystkich taka sama. Nie, moze kiedys jak polityka Muchy sie zmieni.

Offline p3rshing

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2015, 03:12:21 pm »
Szkoda. Pytanie tylko na ile to polityka Muchy a na ile brak jej chęci do dostosowania się do dyskontowych praw ;)

Offline arczi_ancymon

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2015, 04:29:55 pm »
Mucha ma kilka zaprzyjaźnionych księgarń i tylko im wysyła komiksy na wyłączność, dopiero po jakimś czasie inne księgarnie dostają ich tytuły, i to nie zawsze. Nie ma to nic wspólnego z rabatami (bo przecież w arosie i bonito często można wziąć ich tytuły za -35%).

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2015, 06:36:16 pm »
Nie ma to nic wspólnego z rabatami (bo przecież w arosie i bonito często można wziąć ich tytuły za -35%).

Jak to nie ma? Aros i Bonito to jedna firma, więc to wyjątek, że czasami rzucają komiksy na -40% rabacie. Natomiast gdzie są pozostałe? Mucha ma natomiast inny argument, ograniczenie dystrybucji zaowocowała obniżeniem cen, a to dla większości klientów jest wystarczającym argumentem. Zawsze te 2 stówki w Gildii czy 150 zł w Komikslandii się uzbiera.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2015, 06:37:43 pm »
Mi jakoś bardzo podoba się obecna polityka Muchy względem dystrybucji swoich komiksów, jak i ich obecne ceny.
perły przed wieprze

Offline Raf Fariszta

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2015, 08:25:23 am »
Wspólna akcja Visy, Biedronki, Orlenu i Allegro.
Za zakupy w Biedronce/Orlenie (chyba bez żadnej kwoty minimalnej, ja wydałem 8 pln) przy użyciu karty Visa, dostajesz kupon, który można wymienić np. na rabat - 20 zł przy zakupach min. 100 zł, w Allegro za pośrednictwem aplikacji Allegro. 
Nocy Matko Dnia

Offline Kokosz

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2015, 08:41:10 am »
Szkoda. Pytanie tylko na ile to polityka Muchy a na ile brak jej chęci do dostosowania się do dyskontowych praw :wink:

Myślę, że nie chodzi o prawa dyskontowe, tylko o marże hurtowni.

Hurtownie żądają rabatu 50% ceny. Z hurtowni mogą brać wszystkie sklepy - bonito, literacka, empik.com i reszta. Natomiast niektóre księgarnie współpracują bezpośrednio z wydawcą, nawet z niższym rabatem.

Jedni wydawcy godzą się na oddawanie 50% ceny hurtowniom, inni nie, jeszcze inni częściowo (na niektóre tytuły z ich oferty).

Takie na przykład Aros/Bonito nawiązują bezpośrednią współpracę, nawet na mniejszym rabacie. Stąd na przykład obecność wydań kolekcjonerskich Ongrysa. Oczywiście jeśli sklepy dostaną mniejszy rabat od wydawcy, nie mogą dać większego klientowi. Ale tytuły są dostępne.

Tak więc klienci patrzą na rabaty w sklepach, ale przyczyną takiej a nie innej dystrybucji, obecności lub nieobecności tytułów w ofercie danego sklepu, są rabaty hurtowe, nie detaliczne.

Offline Raf Fariszta

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 18, 2015, 09:23:34 am »
Sprawdziłem tą promocję, o której pisałem. Dostałem kupon 20 zł ważny do 12 lipca 2015r. 
Nocy Matko Dnia

Offline marceli

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 18, 2015, 03:34:56 pm »
Jedna osoba moze maksymalnie wykorzystac 10 kodow.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline p3rshing

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2015, 04:57:29 pm »
Czyli Justice może być poniżej 100 ;D