trawa

Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 2016  (Przeczytany 14808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funny

Komiksowa Warszawa 2016
« dnia: Kwiecień 21, 2016, 04:53:48 pm »
Witam,
Przychylam się do posta "keram"-a:


Szukam informacji na temat programu Komiksowej Warszawy 2016.Festiwal za miesiąc, sądzę więc, że wstępny program oznaczony zastrzeżeniem "możliwe są zmiany", powinien już być, tymczasem zero informacji.A co z zaproszonymi artystami? Przecież gości, zwłaszcza zagranicznych, nie zaprasza się w ostatniej chwili, lecz z odpowiednim wyprzedzeniem, dlatego ich lista powinna być już znana.Jeśli ktoś z was ma kontakt z organizatorami niech zapyta kiedy można spodziewać się wstępnych informacji o programie.


Poza informacjami zasłyszanymi - wizyta Hermanna i pewnym info wizyty Pau bardzo interesuje mnie lista gości.
Jestem także ciekaw jak wygląda sytuacja po odmowie wsparcia ministerstwa kultury?












Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2016, 05:52:30 pm »
Na fb Komiksowej Warszawy informacji o programie brak.
https://pl-pl.facebook.com/Komiksowa.Warszawa



Info z 15 kwietnia:
Cytuj
Pamiętajcie - jeszcze tylko dzisiaj czekamy na propozycje do festiwalowego programu!
Musimy przy okazji poinformować, że w tym roku Komiksowa Warszawa nie otrzymała wsparcia Ministerstwa Kultury. Festiwal odbędzie się mimo to, jednak z nieco skromniejszą oprawą i programem. Szczegóły podamy niebawem.

Zapewne cisza informacyjna jest spowodowana problemami natury finansowej.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2016, 08:13:12 am »
Niektóre komiksowe imprezy, które odbywają się w pierwszy pełny weekend majowy (6-8) dopiero kilka dni temu podały, albo jeszcze nie podały programu.
Organizatorom MFK też zdarza się podawać program 2-3 tygodnie przed imprezą (a wydaje mi się, że w zeszłym roku to był chyba nawet tydzień przed - i nie jest to jakikolwiek zarzut, ja to jak najbardziej rozumiem)
A wy na miesiąc przed KW piszecie "informacji o programie brak" (oczekując, że już powinien być).......

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak wygląda praca nad kilkudniowymi festiwalami (tzn zakładam, że nie do końca sobie zdajecie z tego sprawę). Więc powiem tak - program jest na etapie konsultacji.

Przy okazji - taka prywatna dygresja.
Od kilku lat nie patrzę nawet na plan imprez komiksowych. Wybieram się na nie, żeby pogadać z ludźmi z całej Polski, bo dla mnie to właśnie jest najważniejszą rzeczą na takich imprezach.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline eskos

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2016, 08:28:16 am »
Na fb Komiksowej Warszawy informacji o programie brak.
https://pl-pl.facebook.com/Komiksowa.Warszawa
Info z 15 kwietnia:
Zapewne cisza informacyjna jest spowodowana problemami natury finansowej.
To mnie kolega mocno zasmucił. Raczej nie mamy co się spodziewać, że festiwal będzie przez pełne 4 dni i dopiszą goście. Co do gości to jeżeli KG wyda Miasto Psów to pojawić się powinien Jakub Rebelka.

Offline Bobo

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2016, 02:29:09 pm »
Na głównej stronie targów książki jest (pewnie niepełny) program imprezy. Wyfiltrowałem pozycje oznaczone jako Komiksowa Warszawa i oto mamy:

Czwartek       
21.00-02.00    OD ZMIERZCHU DO ŚWITU - nocne rysowanie komiksów. Prowadzenie Edyta Bystroń.    A.D.A - Aktywny Dom Alternatywny, ul. Puławska 37

Piątek        
10.15-10.55    Warsztaty z rysownikiem Piotrem Nowackim    sala PARYŻ B
10.15-10.55    Warsztaty rysunkowe dla dzieci z autorem komiksów Pau (Hiszpania)    sala PARYŻ C
11.00-11.55    To nie są warsztaty dla smutnych borsuków - krótki kurs rysowania zwierząt leśnych Tomka Samojlika    sala PARYŻ B
11.00-11.55    Warsztaty rysunkowe dla dzieci z autorem komiksów Pau (Hiszpania)    sala PARYŻ C
12.00-12.55    Warsztaty rysunkowe dla dzieci z autorem komiksów Pau (Hiszpania)    sala PARYŻ C
13.00-13-55    Warsztaty rysunkowe dla dzieci z autorem komiksów Pau (Hiszpania)    sala PARYŻ C
14.00    Zamów sobie komiks - o kulisach pracy nad dużymi projektami komiksowymi na zamówienie - Witold Tkaczyk    sala Paryż C
14.50    Spotkanie autorskie z Maksem Prasolovem i Oleksijem Czebekinem Shakllem - Daogopak    sala Paryż C
15.40    Peruńska wataha - spotkanie autorskie Arkadiusz Klimek i Bartosz Sztybor    sala Paryż C
16.30    Spotkanie autorskie z Krzysztofem Gawronkiewiczem    sala Paryż C
17.20    Spotkanie autorskie z Demem    sala Paryż C
18.00    Spotkanie autorskie z Jackiem Świdzińskim    sala Paryż C

Sobota       
10.10    Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem    sala Paryż C
10.50    Polskie komiksy dziecięce z wydawnictwa Egmont    sala Paryż C
11.00-11.55    Spotkanie z Hermannem Huppenem, znanym belgijskim rysownikiem i scenarzystą, tegorocznym laureatem Festivalu d'Angoulême    Kanapa Literacka
12.30    Spotkanie autorskie z Mateuszem Skutnikiem    sala Paryż C
13.00-13.55    Spotkanie autorskie z Marcello Quintanilha - Wolfram, nagroda za najlepszy komiks kryminalny 2015 roku w Angouleme.    scena A
13.10    Spotkanie autorskie z Krzysztofem Ostrowskim i Daną Łukasińską - Narko    sala Paryż C
13.50    Spotkanie autorskie z Marcelem Ruijtersem - Hieronim Bosch    sala Paryż C
14.40    Spotkanie autorskie z Osvaldo Mediną i o komiksie portugalskim - Kong the King    sala Paryż C
15.30    Spotkanie autorskie z Marcinem Podolcem, Marcinem Węcławkiem i Pablopavo - Dym    sala Paryż C
16.15-17.10    Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim    sala PARYŻ A
16.20    Spotkanie autorskie z Olgą Wróbel - Do krócset    sala Paryż C
17.00    Spotkanie autorskie z Jerzym Ozgą i Dariuszem Rzontkowskim - Yorgi    sala Paryż C
17.50    Spotkanie z wydawcami komiksów    sala Paryż C

Niedziela       
10.50    Spotkanie autorskie z Pau - Saga o Atlasie i Axisie    sala Paryż C
11.30    Spotkanie autorskie z Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim - Tymek i Mistrz    sala Paryż C
12.00-12.55    Prace i robótki, Dream Team i Gościówy, prowadzenie Sylwia Chutnik    sala BIZNES KLUB
13.00    Spotkanie autorskie z Łukaszem Kowalczukiem    sala Paryż C
13.40    Architektura w komiksach - Andrzej Jarczewski    sala Paryż C
14.20    Spotkanie o książce "Jerzy Wróblewski okiem współczesnych artystów komiksowych" - Maciej Jasiński    sala Paryż C

Offline freshmaker

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2016, 12:46:09 pm »
program i autografy już zna stronie:
http://www.komiksowawarszawa.pl/program-festiwalu/
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kosmoski

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2016, 02:08:30 pm »
Cytuj
Marcello Quintanihla
Brazylijski artysta, którego komiksy ukazały się między innymi we Francji, Belgii i Hiszpanii. W Polsce znany z autorskiego albumu „Wolfram”.



wiadomo coś czy komiks będzie można kupić jeszcze przed festiwalem?

Offline freshmaker

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2016, 05:52:04 pm »
byłem po południu na FKW. oczywiście na żadne spotkania się nie załapałem.


Z ciekawostek goście na mfkig 2016: bisley; serpieri; bedu.


Widziałem kilka nowych albumów:
miasto psów rebelki - wygląda przednio
druuna - wydanie klasa, ale to niemy komiks głównie ze "scenami"
slipcse na incala - zrobił na mnie średnie wrażenie, ale katalog scream robi dobre wrażenie:)
comanche - potworne brzydactwo, nie wytrzymuje nawet konkurencji ze strony pierwszych albumów blueberrego
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ryba2111

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2016, 06:10:11 pm »
Byłem trzy dni z rzędu. Dzisiaj skończyłem festiwalowe podboje. Dużo stoisk, ogromny asortyment, gigantyczną liczba wycieczek z podstawówek i gimnazjów. Żadnego spotkania nie zaliczyłem, bo dostanie się na cokolwiek graniczy z cudem. Skupiłem się na wydawaniu pieniędzy i to udało się perfekcyjnie. Jak co roku najbardziej raziła mnie obecność tych samych osób w strefie autografów, ale wyżaliłem się już w innym temacie. Liczę na to, że kiedyś rysownicy zaczną pobierać opłaty i skończy się to natrętne stanie i sępienie na każdej takiej imprezie.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline 8azyliszek

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2016, 06:32:34 pm »
Tak patrzę na program podrzucony przez @Rybę2111 - trochę mało paneli dyskusyjnych. A spotkania są z nazwiskami które mi nic nie mówią. Ale mówię to jako konwentowy laik.

Offline Death

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2016, 06:43:46 pm »
comanche - potworne brzydactwo, nie wytrzymuje nawet konkurencji ze strony pierwszych albumów blueberrego
Pierwszy tom ma na Bedetheque 4.5 na 5. Głosy oddało 51 osób. Pierwsze tomy Asteriksa czy Wież Bois-Maury nie powalały graficznie, ale były świetne fabularnie. Wyczuwam coś w tym stylu. Tym bardziej, że Comanche i Bois-Maury to ten sam autor (tak, wiem że scenariusz Grega). :smile:

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2016, 07:14:07 pm »
Liczę na to, że kiedyś rysownicy zaczną pobierać opłaty i skończy się to natrętne stanie i sępienie na każdej takiej imprezie.
To tylko ceny na allegro pójdą w górę. Zobacz co wyprawia latimeria już teraz.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mkolek81

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2016, 07:35:55 pm »
Tak patrzę na program podrzucony przez @Rybę2111 - trochę mało paneli dyskusyjnych. A spotkania są z nazwiskami które mi nic nie mówią. Ale mówię to jako konwentowy laik.
Jakbyś poczytał coś innego niż superhero czasem to by te nazwiska były ci znajome, pomimo bycia konwentowym laikiem. Polecam poszerzyć horyzonty, bo omijają cię ciekawe rzeczy do poczytania.

Offline 8azyliszek

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 21, 2016, 07:52:21 pm »
Niech ci autorzy napiszą coś dla Marvel lub DC to bym przeczytał. :) A serio - serii komiksowych w samej tylko Polsce jest tysiące. Wszystkiego nie przeczytam, więc skupiam się na jednym ulubionym gatunku.

Offline Motyl

Odp: Komiksowa Warszawa 2016
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 21, 2016, 07:59:03 pm »
byłem po południu na FKW. oczywiście na żadne spotkania się nie załapałem.

Takie tłumy w salach prelekcyjnych, że miejsca zabrakło?

 

anything