trawa

Autor Wątek: Flash  (Przeczytany 20625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolf85

Odp: Flash
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 31, 2016, 03:42:19 pm »
U mnie już za późno, bo jednak zamówiłem razem z majowymi premierami. Przeczytam i  wtedy zobaczymy czy jest tak samo słaby jak Batman N52 czy lepszy.
I po co znowu kłamiesz? Zamówiłeś przed opinią Itachiego, miej pretensje do siebie, nie do niego. Nie masz trzech lat żeby zwalać na wszystkich...
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 31, 2016, 03:56:32 pm »
Ale wcześniej były też pozytywne opinie Leyka i koziorożca. I nikogo nie obwiniam, tylko piszę że nie potrzebnie się skusiłem. Wychodzi na to, że jak zwykle miałem rację i powinienem się trzymać mojego pierwotnego zdania. A teraz mam średni komiks. Dobrze, że chociaż nie był bardzo drogi.

Offline Wojtpil

Odp: Flash
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 31, 2016, 09:10:13 pm »
Zgadzam się z 8azyliszkiem w kwestii jakości komiksu. Też mnie opinie z forum przekonały :)
A tak serio spróbować musiałem, o co chodzi z tym Flashem (bo serial lubiłem zwłaszcza pierwszą serię). Niestety było to bardzo średnie. Nie złe. Ale niestety nic specjalnego. Zaraz po Flashu przeczytałem Sagę tom IV i to przy tym niebo a ziemia. Flash nie potrafi zaintrygować i to jego największy problem. Może się rozkręci w tomie drugim, ale czy ja to kupię?
PS. Harley dużo fajniejsza :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Itachi

Odp: Flash
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 31, 2016, 10:31:48 pm »
I nikogo nie obwiniam, tylko piszę że nie potrzebnie się skusiłem. Wychodzi na to, że jak zwykle miałem rację i powinienem się trzymać mojego pierwotnego zdania.

Pierwotnego zdania o komiksie, którego nie przeczytałeś tak? Czy raczej chciałeś napisać bohaterze/bohaterce którą znasz lub lubisz...

JanT

  • Gość
Odp: Flash
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 31, 2016, 10:35:05 pm »
W Majowym Top 10 Gildii http://www.komiks.gildia.pl/news/2016/05/maj2016_sklep Flasha brak a HQ na 8 pozycji. Czyli serial słabo ciągnie  :smile:

EDIT: @DOWN Racja  :smile: pomyliło mi się że razem wyszło (HQ też miała pierwszy termin na kwiecień) 
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2016, 10:46:54 pm wysłana przez JanT »

Offline kelen

Odp: Flash
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 31, 2016, 10:41:52 pm »
Tylko że Flash nie był majową premierą: http://www.komiks.gildia.pl/news/2016/04/kwiecien2016_sklep
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Leyek

Odp: Flash
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:56:59 pm »
PS. Harley dużo fajniejsza :smile:


No widzisz a dla mnie dużo, dużo słabsza, mimo że recenzje i opinie ma bardzo pozytywne. Dlatego fajnie, że Egmont wszedł w nowe serie i niewydawane wcześniej u nas postacie, bo każdy znajdzie coś dla siebie. A co nie podejdzie leci na Allegro i po problemie.

Offline Leyek

Odp: Flash
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:16:56 pm »
Drugi tom Flasha niestety dość mocno obniża poziom. 9 zeszyt dotyczący
Spoiler: pokaż
Grodda
jest jeszcze ok. Reszta - wątek Łotrów - to już chaos. Ciągłe zmiany rysowników, masa nowych postaci nie znanych raczej polskiemu czytelnikowi, achronologiczna narracja, nienajlepszy scenariusz. Nawet rysunki Manapula słabsze, mniej pomysłowe niż w 1  tomie. Jednak mimo wszystko końcówka zachęca do oczekiwania na kolejny tom.

Offline pucek_miszcz

Odp: Flash
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:53:59 pm »
Kurczę właśnie waham się nad tym tomem, dzięki za opinię ;) Niby pierwszy tom był w porządku, ale żeby dalej to kupować, pasowałoby żeby forma była zwyżkowa. Ktoś jeszcze mógłby się podzielić swoimi odczuciami co do Rebelii Łotrów?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline kelen

Odp: Flash
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 31, 2016, 11:04:13 pm »
Mnie z kolei właśnie pierwsza opowieść nie podpasowała, ale druga z główną akcją dużo bardziej (choć ma, ja dla mnie, jeden bezsensowny wątk związany z postacią Barry'ego).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Corto Maltese

Odp: Flash
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 01, 2016, 08:08:03 pm »
Drugi tom "Flasha" z Nowego DC Comics jest pod względem poziomu, moim zdaniem, taki jak pierwszy. Solidna lektura, choć bez błysku, który powinien w opowieści o błyskawicznym superbohaterze, być. Scenarzysta stara się jednak na szybko przedstawić i samego Flasha (krótkie przypomnienie genezy, dla tych co nie czytali początkowych zeszytów), a także Grodda i Łotrów. Plusem takiego rozwiązania jest, że nowi czytelnicy nie powinni się zgubić, a starzy czuć znudzeni. Znów jednak przeszkadza trochę rwanie narracji poprzez retrospekcje i zmiany miejsca akcji. Wydaje się, że twórcy chcieli osiągnąć zamierzony efekt Nowego DC, odświeżyć postać, a jednocześnie nie odstraszyć wiernych fanów, co sprawia, że tempo wydarzeń i przedstawiania kolejnych postaci jest duże. Mi to jednak odpowiada i chociaż nie mogę wystawić wyższej oceny niż 4, będę kupował kolejne tomy.


Porównując do Harley Quinn:Miejska Gorączka, który to tom również czytałem, ciężko stwierdzić co lepsze. Co kto woli, obie postacie mają odmienne cechy, dążenia, środowisko itd. Czytając "Miejską Gorączkę" zaśmiałem się ledwie parę razy, ale koncept solowych przygód Harley (nie jako pomocnica Jokera) do mnie nie przemawia, choć jest dużym krokiem w rozwoju postaci. W trakcie lektury miałem również nieodparte wrażenie, że DC pragnie zrobić z niej swoją wersję Deadpool'a, na fali popularności tego drugiego. Co się im zresztą udało.
Już pierwsze strony, pokaz talentów artystów przy "wyborze" rysownika serii, są mieszanką rzeczy fajnych (np. Bruce'a Timma, Darwyna Cooke'a) i niefajnych (Jim Lee i kopia sceny z Hush'a). A później? Czytało się nieźle, nie na tyle jednak by kupować drugi tom (pierwszy pożyczony).

Offline Garf

Odp: Flash
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 25, 2016, 08:47:40 pm »
Ja jestem dopiero po lekturze pierwszego tomu Flasha - ogólnie rzecz biorąc, fabuła przyzwoito-średnia (sprawdza się jednak jako wprowadzenie dla nowych odbiorców), ale warstwa graficzna jest bardzo ciekawa pod względem warsztatowym. Doceniam nowatorskie i innowacyjne sposoby kompozycji kardów na stronach i zgrabne obrazowanie szybkości głównego bohatera.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Itachi

Odp: Flash
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:50:25 pm »
Zabrakło mi zwolnienia akcji w "Rebelii łotrów", dzieje się bardzo bardzo dużo, momentami aż za dużo i następuje przez to lekki chaos. Manipulacja czasem też momentami jest wykorzystywana w niezdrowych proporcjach, jednak drugi tom Flasha to nadal świetna lektura. Taka siódemeczka na dziesięć, pod koniec niepotrzebnie w jednym zeszycie album kuleje graficznie, ale taki już los dłuższych serii, trzeba się wyrabiać z terminami i albo pracować na odwal albo kombinować z rotacjami rysowników. Mam nadzieję że Inwazja goryli rozgrzeje mnie w listopadowy wieczór, już się rozmarzyłem :roll: Najpierw kolejny odcinek serialu, a później komiks! Ogólnie polecam, obok Batmana Snydera najlepsza rzecz z New 52, chociaż liczę na mocne zakończenie Ligi Sprawiedliwości :cool:

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 13, 2017, 02:23:22 pm »
SPOILERY


Wreszcie przeczytałem Rebelię Łotrów i jestem rozczarowany. Niby są ikoniczni przeciwnicy Flasha, ale jacyś tacy niewyrAŹNI I MAŁO WCIĄGAJĄCY. Z Grodda zrobili agresywnego dzikusa a przecież on był jedną z najinteligentniejszych istot na Ziemi. Snart się użala nad sobą - Barry zresztą też, ledwo wyszedł z banalnej, chwilowej amnezji. Profesorek oczywiście jest zły. I nie dość, że wciśnięto nam origin nowych wersji Łotrów, to jeszcze kolejny raz cały jeden zeszyt to origin Flasha. W drugim tomie! To mnie szczególnie wkurzyło.

A główna walka jakaś taka chaotyczna i niezbyt zrozumiała. Ogólnie nie polecam. Ciekawe czy Inwazja Goryli jest lepsza?

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 01, 2017, 03:10:38 pm »
Ja nie mogę. Ale ten Flash N52 jest słaby. No tragiczie zrobili nowego Odwróconego Flasha. I kolejna historia z Roku Zerowego - ten gniot chyba się ode mnie nie odczepi Egmoncie kończ to N52 bo papieru szkoda na ten chłam.

Dobrze ze Born to run juz w lipcu.

 

anything