Autor Wątek: Flash  (Przeczytany 20400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Flash
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:31:10 am »
Dużo ryzykuję pisząc to, bo plansze z Egmontu już pojawiają się po premierach i nie chciałbym, żeby wydawcy zrezygnowali z publikowania przykładowych stron, ale powiem, że odpuściłem Flasha właśnie po lekturze tych trzech opublikowanych stron. Zadecydowały kwestie gustu co do rysunku, który oceniam właśnie jako mocno średni.

Offline Corto Maltese

Odp: Flash
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2016, 09:43:38 pm »
Chronologiczna kolejność czytania przygód oryginalnego Flash-a, Barry'ego Allena to (uwzględniając pozycje wydane w Polsce): Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Flashpoint, Flash New 52. Przed Flashpoint jeszcze Final Crisis i Flash:Rebirth. Jednak, jeśli zaczniemy od 1 tomu z New 52 wcale nie ma poczucia zagubienia, a start jest gładki. Jak to mówią, w sprincie dobry start to połowa sukcesu i można zyskać cenne części sekundy.
Do tej pory czytałem niewiele solowych albumów z tą postacią, dlatego chętnie sięgnąłem po wydany przez Egmont album z Flash-em. Po "Blood will run" i "Flash:Rebirth", trzeci w mojej kolekcji. I chociaż Flash to nie Green Lantern, o którego uniwersum mógłbym powiedzieć znacznie więcej, echa pomysłów Geoffa Johnsa są obecne w pracy Francisa Manapula i Briana Buccelato.
Mamy tu dalsze rozwijanie koncepcji Speed Force, która daje Flash-owi nowe zdolności, a jednocześnie, dla osób nie znających wcześniej Flash-a, nie natrętne opowiedzenie "co i jak". Geoff Johns (który wymyślił, że to Flash stworzył Speed Force podczas wypadku z błyskawicą i dzięki temu czerpią z niej inni speedsterzy) wspominał również w filmie "Necessary Evil: Supervillains of DC Comics", że dla niego największym wrogiem Flash-a jest Captain Cold, a nie Reverse Flash (Professor Zoom) ponieważ zimno zmniejsza ruch cząsteczek.
Wyróżnikiem Flash-a jest też to, że większość z jego wrogów, Rogues (Łotrzy) tacy jak Captain Boomerang, Captain Cold, Mirror Master, chce jedynie ukraść to i tamto, być bogatymi, a potem napić się w barze piwa. Mordowanie superbohatera i przejmowanie władzy nad światem ich nie interesują, co jest pokazane w uwagach Barry'ego o Kapitanie Chłodzie. Są też i znacznie groźniejsi, jak Zoom czy Grodd, ale to inna bajka i kolejne tomy zapowiadają się smakowicie.


Flash tom 1 Cała naprzód to taka mieszanka. I coś z Deadpool'a
Spoiler: pokaż
koncept odcinania kończyn u postaci z regeneracją z których wyrastają klony
, coś z Batmana
Spoiler: pokaż
kostiumy Mob Rule zbliżone do Szponów, Manuel określony jako połączenie Batmana z Bondem
i Supermana
Spoiler: pokaż
Iris West też reporterka, jak Lois Lane
. Z tych wszystkich składników wychodzi jednak dobre danie. Akcja nie przestaje biec, nomen omen, zwalniając jedynie na fragmenty z retrospekcjami. Fabuła całkiem zgrabna, nie odkrywcza ale czyta się bez bólu głowy. Co do Supermana, to w Flash:Rebirth jest scena gdy Flash mówi mu, że w ich wyścigach wokoło Ziemi dawał mu fory i że były tylko dla celów charytatywnych. W każdej innej sytuacji Flash jest zdecydowanie szybszy, a łamanie bariery czasu zdarzało się i mu i Zoom-owi.


Do używanych określeń nie mam zastrzeżeń poza słowami Iris: "jestem obywatelką Central City". Nie wiem jak jest w oryginale ale jedyne obywatelstwo miasta o jakim słyszałem to honorowe, a lepiej by brzmiało "mieszkanką". Dziwnie wygląda również, gdy zeszyty zaczynają się "DC z dumą przedstawia" tam gdzie się dało i "DC proudly presents" gdy jest to część rysunku (np. wypiętrzeń lodowych). Ogólnie jednak, nazewnictwo i tłumaczenie dobre, o ile jestem w stanie ocenić. Rysunki bardzo fajne, przebija wrażenie właśnie oglądania rysunku ołówkiem, a czasami pędzelkiem, inaczej niż w przypadku wielu komiksów mocno podkręcanych na komputerach.
Czytało się całkiem przyjemnie, wejście w świat Barry'ego Allena płynne jak herbata z prądem. To nie jest origin, czuć, że to New 52 ale i szacunek dla postaci, czego trzeba czytelnik dowiaduje się w trakcie lektury i może cieszyć się akcją. W szkolnej skali, 4-/6.






PS. dla 8azyliszka - nie kupuj, dowiesz się, że bazyliszki to zło! I to wcale nie specjalnie Egmont tak to w komiksie umieścił: http://comicvine.gamespot.com/basilisk/4060-58836/

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 30, 2016, 06:13:27 am »
@UP
Znowu się ktoś podszywa. :) Wszyscy wiedzą , że 8azyliszek walczy o prawdę, sprawiedliwość i wolność. :) Już pisałem - za późno, bo Flash już zamówiony i przyjdzie z majowymi nowościami za 3 tygodnie. Tylko mnie tą informacją o flashbackach nieco zmartwiłeś, bo czuję origin. :/

Dzięki za info o tym filmie - nie wiedziałem, że taki wyszedł. Obejrzałem - nawet niezły. Ale bardziej podobał mi się Secret Origin of DC Comics.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2016, 10:56:59 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Corto Maltese

Odp: Flash
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 30, 2016, 11:38:17 am »

Egmont dobrze zrobił, wypuszczając ten tom przed Flashpoint ponieważ przybliża on w nienachalny sposób postać Flash-a. I powtórzę raz jeszcze, to nie jest origin! Chociaż, mógłby być ponieważ nie mam nic przeciwko jeżeli dla czytelników nie znających bohatera/ów wydaje się jakiś komiks z originem. Batman, Superman, Spider-Man, to wyjątki.

@UP
Znowu się ktoś podszywa. :smile: Wszyscy wiedzą , że 8azyliszek walczy o prawdę, sprawiedliwość i wolność. :smile:
E tam, więcej dumy z tego, że cała organizacja terrorystyczna składa się z samych bazyliszków.


Cytuj
Już pisałem - za późno, bo Flash już zamówiony i przyjdzie z majowymi nowościami za 3 tygodnie. Tylko mnie tą informacją o flashbackach nieco zmartwiłeś, bo czuję origin. :/
Zgadłeś, retrospekcje, wspomnienia Barry'ego to jest origin. Tylko, że... nowej postaci - Manuela i służą jej wprowadzeniu w uniwersum Flash-a.

Offline Itachi

Odp: Flash
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2016, 09:03:57 pm »
The Flash jest świetny, jakaż szkoda że Egmont tak późno zdecydował się na wydanie tej serii! Mógł wyjść w trakcie nadawanie pierwszego sezonu serialu, ale nie ma co narzekać.

Całą Naprzód stawiałbym blisko poziomu Batmana Snydera/Capullo i to pierwszych 3 tomów, a nie dalszych voluminów. Po pierwsze grafika, pasująca do dynamiki głównego bohatera, z kadrów aż wylewa się akcja momentami i aż czujemy podmuch kiedy Flash śmiga w swoim kombinezonie. Scenariusz jest całkiem sprawnie napisany, z każdym kolejnym rozdziałem zdecydowanie poziom idzie w górę. Ostatni zeszyt naprawdę nieźle wkręca w fotel,
Spoiler: pokaż
Grodd ukazujący swoją wyższość w stadzie i pojawiający się znikąd zagubiony Flash
. Nieźle to wyszło, trzeba przyznać.

Ten rok jeśli chodzi o superhero jest niezwykle udany, Kryzys na nieskończonych ziemiach, The Flash, Era Ultrona, Wieczny Batman, Amerykańska Liga Sprawiedliwości, klasyczny Spider-Man i Daredevil z WKKM, Deadpool również z WKKM, Gotham Central...to miód, cud i orzeszki. Jessico Jones nadchodź

Offline Fanatyk_2004

Odp: Flash
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2016, 10:23:45 pm »
Zachęciliście mnie :) Dołożyłem do zamówienia majowego :P Po przeczytaniu napiszę jak mi podeszło :) Pozdrawiam :)

Offline Fanatyk_2004

Odp: Flash
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2016, 05:26:32 pm »
Dostałem dziś 1 tom Flash... powiedzcie mi czy też macie tak że okładka jest jakby odwrotnie sklejona ? Tzn tam gdzie tył to zaczyna się komiks i do góry nogami... :/ Trafił mi się chyba bubel... Czy przyjmą reklamację na nieprzeczytane.pl ?

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 18, 2016, 05:37:45 pm »
Witam kolegę. :) Ciekawe jak będzie z moim egzemplarzem Flasha. :)


Offline Fanatyk_2004

Odp: Flash
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 18, 2016, 05:38:45 pm »
bazyliszek reklamowałeś wiecznego ?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Flash
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 18, 2016, 05:46:45 pm »
Dostałem dziś 1 tom Flash... powiedzcie mi czy też macie tak że okładka jest jakby odwrotnie sklejona ? Tzn tam gdzie tył to zaczyna się komiks i do góry nogami... :/ Trafił mi się chyba bubel... Czy przyjmą reklamację na nieprzeczytane.pl ?
Ja tak nie mam i myślę, że większość forumowej braci również. Reklamację muszą przyjąć skoro towar jest ewidentnie wybrakowany. Na pocieszenie powiem, ze ja na okrągło reklamuję komiksy, czego serdecznie nienawidzę. Choć rozsądek mi podpowiada, że to czysta statystyka, to jednak ja i tak wiem, że to kara boska za wyrzucanie hajsu na komiksy zamiast na jakiś zbożny cel.

@Bazyl, ładny okaz. Widać, że Egmont naprawdę bardzo Cię lubi.

Offline peta18

Odp: Flash
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2016, 05:48:13 pm »
Czy przyjmą reklamację na nieprzeczytane.pl ?
Jasne, ze przyjma. Raz reklamowalem i przyslali kuriera, ktory zabral przesylke, a innym przyslali komiks.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2016, 05:48:52 pm »
Ręce się mylą ludziom w drukarni i tak wychodzi.

Nie Fanatyk, nie reklamowałem. Liczę na rabat podczas przyszłych zakupów.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Flash
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2016, 05:49:52 pm »
Jasne, ze przyjma. Raz reklamowalem i przyslali kuriera, ktory zabral przesylke, a innym przyslali komiks.
Ale to że komiks przysłali innym a nie Tobie, to chyba nie jest dobrym pocieszeniem dla kolegi Fanatyka.

Offline peta18

Odp: Flash
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2016, 05:51:34 pm »
Ale to że komiks przysłali innym a nie Tobie, to chyba nie jest dobrym pocieszeniem dla kolegi Fanatyka.
Nie mozna byc samolubem, niech inni tez korzystaja :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Flash
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 18, 2016, 09:31:27 pm »
Bazyl - zła karma. Mnie to bawi, że masz ciągle odwrócone strony. Być może zemsta za Twoje posty w stylu "Egmont to zło" lub selekcja naturalna osobników intelektualnie mniej przystosowanych,
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."