Autor Wątek: Flash  (Przeczytany 20395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Flash
« dnia: Kwiecień 17, 2016, 08:07:52 pm »
Flash t.1 Cała naprzód - jak na razie chyba największe pozytywne zaskoczenie w tym roku. Miałem z niego zupełnie zrezygnować, bo przeważały tu na forum raczej średnie opinie. Jednak swoje zrobiła dobra cena w Inbook i 2 numery skanlacji, które przejrzałem, a które pozwalały stwierdzić, że w najgorszym razie chociaż kreska będzie niezła. I fakt rysunki są największym plusem tej serii. Ciekawe pomysły oddania szybkości Flasha, zabawy formą, kompozycją stron, sympatyczne kolory. Scenariusz też trzyma poziom, zaciekawia, nie obraża inteligencji czytającego. Po pierwszym zeszycie byłem już kupiony, a po ostatnim niecierpliwie czekam na kolejny tom.

Offline Gazza

Odp: Flash
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2016, 10:40:44 am »
Mój egzemplarz dopiero jedzie, ale mimo dość średnich ocen - jak nie dać szansy takiemu debiutowi na naszym rynku... :wink:
Zresztą - nie raz już bywało, że podobały mi się ogólnie wzgardzane pozycje, a te na których temat peany wznoszono - nieszczególnie... :smile: Taki ze mnie przeciętny, niewrażliwy na "prawdziwą" sztukę, czytelnik pewnie ... ;)
A poza tym - ja lubię Flash'a! Szalenie spodobało mi się jego cameo w kinowym BvS. Mam oczywiście na myśli to z wizji/snu Batmana! Mega!  :shock:

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2016, 10:51:03 am »
Też lubię Flasha ale wystarczyło mi odgrzewanych kotletów ze starego DC w Batmanie i Lidze Sprawiedliwości. Nie chce mi się płacić trzeci raz za to samo co już było. Choć powoli się łamie i może w końcu kupię ten numer.

Offline Nawimar

Odp: Flash
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2016, 10:55:16 am »
8azyliszek - na szczęście to nie tylko odgrzewany kotlet. Raz, że tak jak wspomniał Leyek, rysunki są udane i w sumie nietypowe jak na tę postać, a dwa, że Manapul wprowadza kilka istotnych innowacji do mitologii Flasha. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno mam wrażenie, że złamać się warto.

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2016, 10:58:03 am »
Może tak jak w przypadku Ligi - pominę ...one originy i sobie kupię drugi tom. W sumie nie wiem, jak w starym DC Flash rozprawiał się z Rogues. Choć po zdjęciu oryginalnego albumu wydaje mi się on cieńszy niż pierwszy, a nie chcę płacić 47 zł za 5 zeszycików.

Offline Nawimar

Odp: Flash
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2016, 11:03:36 am »
Zeszycików jest osiem, a stron 192. Może to nie "Wieczny Batman" ale lektura też niezła. Mi zwłaszcza przypadły do gustu koncepty dotyczące Grooda. Zobaczymy jak to rozwiną ale póki co zapowiada się ciekawie. Acha, i to nie tyle początki, bo akcja rozgrywa się pięć lat po uzyskaniu mocy przez Barry'ego.

Offline Wolf85

Odp: Flash
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2016, 11:26:35 am »
A ja bym nie powiedział, że to kreska czy rysunki są oryginalne, co raczej tusze i kolory, nadają lekki i "wesoły" charakter całemu komiksowi. Na pewno jest to dość oryginalne w komiksie z N52. Jeżeli idzie o "całościową jakość", to ten zbiór oceniłbym jako "dobry" - ani wybitny, ani zły, po prostu trochę lepszy średniak.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 12:01:38 pm wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

JanT

  • Gość
Odp: Flash
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2016, 11:57:29 am »
pominę ...one originy i sobie kupię drugi tom.
W drugim tomie jest kontynuacja wątków z pierwszego (który nie jest żadnym originem  :smile: )

Offline koziorozec1979

Odp: Flash
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:08:12 am »
Flash t.1 Cała naprzód - jak na razie chyba największe pozytywne zaskoczenie w tym roku. Miałem z niego zupełnie zrezygnować, bo przeważały tu na forum raczej średnie opinie. Jednak swoje zrobiła dobra cena w Inbook i 2 numery skanlacji, które przejrzałem, a które pozwalały stwierdzić, że w najgorszym razie chociaż kreska będzie niezła. I fakt rysunki są największym plusem tej serii. Ciekawe pomysły oddania szybkości Flasha, zabawy formą, kompozycją stron, sympatyczne kolory. Scenariusz też trzyma poziom, zaciekawia, nie obraża inteligencji czytającego. Po pierwszym zeszycie byłem już kupiony, a po ostatnim niecierpliwie czekam na kolejny tom.
Mam dokladnie takie same odczucia po lekturze. Rowniez, ze wzgledu na przecietne opinie ktore czytalem na forum , zamierzalem odpuscic sobie ta pozycje, gdyz przecietnego superhero jest juz duzo za duzo. Tymczasem, Flash to swietne czytadlo, zaskakujace faktycznie strona wizualna i zastosowanymi rozwiazaniami graficznymi ale oferujace rowniez interesujacy, wciagajacy scenariusz. Naprawde warto siegnac po te pozycje, chyba obok Wonder woman jak dotad najlepsza rzecz z New 52 opublikowana PL.

Offline laf

Odp: Flash
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2016, 01:10:20 pm »
Mam dokladnie takie same odczucia po lekturze. Rowniez, ze wzgledu na przecietne opinie ktore czytalem na forum , zamierzalem odpuscic sobie ta pozycje, gdyz przecietnego superhero jest juz duzo za duzo. Tymczasem, Flash to swietne czytadlo, zaskakujace faktycznie strona wizualna i zastosowanymi rozwiazaniami graficznymi ale oferujace rowniez interesujacy, wciagajacy scenariusz. Naprawde warto siegnac po te pozycje, chyba obok Wonder woman jak dotad najlepsza rzecz z New 52 opublikowana PL.
No super. A w ramach ograniczania wydatków na komiksy miałem sobie odpuścić wszystkie nowe serie z N52. I co ja biedny żuczek mam teraz począć :?: Może jakaś negatywna opinia? Please.

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2016, 02:02:32 pm »
Mam dokładnie to samo - chciałem ominąć pierwszy tom bo zakładałem że zawiera origin, a potem jest wtórny jak Batmany czy LS. Ale rysunki wyglądają nieźle a i opinie o fabule są zachęcające. Chyba go sobie jednak wezmę przy okazji majowych zakupów.

Offline vision2001

Odp: Flash
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2016, 11:24:11 pm »
No super. A w ramach ograniczania wydatków na komiksy miałem sobie odpuścić wszystkie nowe serie z N52. I co ja biedny żuczek mam teraz począć :???: : Może jakaś negatywna opinia? Please.
Odpuść sobie ;)
Pierwsze 5 zeszytów to słabo wciągająca historia. Dopiero kolejne 3 zeszyty wnoszą coś fajnego dla tego wydania. Co będzie dalej? Mam nadzieję, że tylko lepiej, ale nie powiedziałbym, że tak właśnie będzie.
Co do strony graficznej to wcale mnie ona nie zachwyciła tak bardzo jak autorów poprzednich komentarzy. Przykładowe plansze można zobaczyć w necie i samemu ocenić czy się to podoba, czy też raczej średnio. Oczywiście są momenty, w których rysownik znalazł fajny sposób kadrowania czy też niezłe rozwiązanie dla przedstawienia danej sceny, ale żeby było to coś wybitnego...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Wolf85

Odp: Flash
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2016, 06:37:43 am »
A tu ja się z visoinem niestety muszę zgodzić, szata graficzna jest na pewno oryginalna jak N52, ale w okolicach trzeciego zeszytu zaczęła mnie męczyć. Tak jak napisałem wcześniej - trochę lepszy średniak. Czy go brać - zależy od selekcji. Ja odpuściłem i przeczytałem tylko oryginalną wersję z biblioteki.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline 8azyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2016, 07:09:45 am »
U mnie już za późno, bo jednak zamówiłem razem z majowymi premierami. Przeczytam i  wtedy zobaczymy czy jest tak samo słaby jak Batman N52 czy lepszy.

Offline laf

Odp: Flash
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:13:05 am »
Dzięki Panowie za ostudzenie mojego zapału. Poczekam na recenzje po drugim tomie i wtedy zastanowię się czy wchodzić w nową serię czy sobie odpuścić.

 

anything