trawa

Autor Wątek: Azymut  (Przeczytany 19989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Azymut
« dnia: Kwiecień 10, 2016, 05:12:19 pm »
Pozarlem pierwszy tom nowej serii Wydawnictwa Komiksowego pt Azymut i chcialem cos krociotko na jego temat skrobnac a tu albo mi internet zglupial albo dotychczas nie zalozono na forum stosownego watku? No to jest. Ta seria na to z cala pewnoscia zasługuje. Moze to niespecjalnie stosowne okreslenie w stosunku do komiksu przeznaczonego dla dojrzalego czytelnika ale nie moge myslec o tym komiksie inaczej niz ze jest po prostu absolutnie  ...przeuroczy? Wspaniale wydanie w wielkim formacie na twardo pozwala nam jeszcze bardziej delektowac sie przeuroczymi wlasnie rysunkami, basniowa czy bajeczna kolorystyka po i rozbuchana fantazja autorow w kreowaniu postaci czy epizodycznie nawet pojawiajacych sie stworzonek. A Mnostwo dobra nam autorzy zaserwowali w tym zakresie. Mamy zatem nie jednego wiodacego bohatera ale az uwaga uwaga 5 do 9 rownorzednych (no prawie) ppstaci ktorych przypadkami przyjdzie nam sie emocjonowac. Wlasnie nie losami tylko przypadkami gdyz poznajemy bohaterow wlasnie raczej poprzez serie anegdotycznych scenek . Co wszako zrozumiale skoro w hojności tworcow dostalismy az tylu bohaterow ktorym trzeba kadry poswiecic by nalezycie ich zarysowac a i opuszczac zadnego z nich na zbyt dlugo wszak nie mozna gdyz w swiecie wykreowanym w tym komiksie dzieje sie duzo i ciagle. Pewne wydarzenia widzimy, o innych tylko ktos wspomina ale na brak zarowno dziania sie jak i zagadek fabularnych narzekac w zadnym razie nie mozna. A pomysly Autorow rodem z Alicji w Krainie czarow (wiem wiem, to skojarzenie to oczywista oczywistosc) jak i te zupelnie autorskie (sprawa bieguna i bedace ich efektem perturbacje w misji odkrywczo-swiatopoznawczej) wywoluja u mnie ciagle banana na gebie. Czekam ciagle na tom 2 z utesknieniem ale ze tkwi w zamowieniu z Miejscami i nowym Moorem od Studia Lain to jeszcze poczekam . Podjarany jak malolat.

Offline koziorozec1979

Odp: Azymut
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2016, 01:56:36 pm »
Czy ten 3 tom Azymutu to bedzie juz zakonczenie cyklu czy moze planowane sa dalsze tomy, wie ktos moze?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Azymut
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2016, 02:03:00 pm »
Czy ten 3 tom Azymutu to bedzie juz zakonczenie cyklu czy moze planowane sa dalsze tomy, wie ktos moze?


Seria jest przewidziana na 5 tomów. Po wydaniu u nas trzeciego tomu będziemy na bieżąco z rynkiem frankofońskim.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline koziorozec1979

Odp: Azymut
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2016, 02:29:37 pm »
Dzieki serdeczne. Tak mi sie wydawalo ze byla mowa o 5 tomach, tyle ze gdzies mi mignelo ostatnio ze Wk wydaje w tym roku 3 Azymuty i to calosc czy koniec czy cos.
A nie moge znalezc gdzie w sieci to czytalem, albo jakis wywiad albo zapowiedzi wydawnicze...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Azymut
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2016, 03:01:30 pm »
A nie moge znalezc gdzie w sieci to czytalem, albo jakis wywiad albo zapowiedzi wydawnicze...


Zapowiedz wydawnicza.
http://www.ventsdouest.com/bd/azimut-tome-3-9782749307817.htm


Pod danymi trzeciego tomu i datą jest napisane: seria kontynuowana, planowane 5 tomów.
Jest także wywiad gdzie Jean-Baptiste Andreae to potwierdza.


Czy autorzy wyrobią się w 5 tomach to już inna kwestia.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline pyetya

Odp: Azymut
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:59:31 am »
Seria doskonała, czekam z niecierpliwością (tak samo zresztą, jak na kolejny tom "Orłów Rzymu").

Offline VooDoo79

Odp: Azymut
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2016, 05:18:48 pm »
Azymut jest po prostu świetny, prawdziwe mistrzostwo świata. Widać że autor ma wszystko przemyślane i pod kontrolą, świetnie wprowadza czytelnika w swój perfekcyjnie wymyślony świat. Czyta się lekko i przyjemnie, graficznie rewelka. Niezdecydowanych na tą serię zachęcam do lektury, nie będziecie żałować  ;-)

Offline donTomaszek

Odp: Azymut
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:58:00 pm »
Mialem na razie przystopowac z wchodzeniem w nowe serie, ale Azymutowi nie dalem rady sie oprzec... i dobrze! Ten komiks to cos absolutnie fantastycznego! Wspaniale wykreowany swiat, niesamowici bohaterowie, zarowno ci bardziej i mniej wazni (Dziwoczki! :wink: ), przygodowy, awanturniczy klimat oraz strasznie wciagajaca fabula. Wprost nie moge wyjsc z podziwu dla tego jak tworcy to wszystko misternie sobie wymyslili. Z niecierpliwoscia czekam na kolejne tomy.

Polecam wszystkim - Azymut jest uroczy, swiezy i cudownie narysowany.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline perek82

Odp: Azymut
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2016, 04:23:23 pm »
Tak zachwalacie, że aż zamówiłem sobie przed chwilą. Nie wiem, czy to do końca rzecz dla mnie, ale jak dobre, to czemu nie. Przy okazji skusiłem się na Rani i Pewnego razu we Francji. Ech, kolejny raz złamałem swoją zasadę, żeby ograniczać się do integrali...
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline blackwaterpark

Odp: Azymut
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:10:19 am »
[...] Ech, kolejny raz złamałem swoją zasadę, żeby ograniczać się do integrali...

Pewnego razu też postanowiłem ''być twardy'' i ''nigdy nie ulegać pokusie zakupu cienkich zdechlaków''.
Poniosłem porażkę, nie dotrzymałem danego sobie słowa.  :lol:

PS. Widział kto krytyczną recenzję komiksu Azymut? Ja się z taką nie spotkałem - wszyscy ten komiks chwalą.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Azymut
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:58:03 pm »
PS. Widział kto krytyczną recenzję komiksu Azymut? Ja się z taką nie spotkałem - wszyscy ten komiks chwalą.
jak nie, jak tak:
http://www.alejakomiksu.com/artykul/6401/Podroz-w-nieznane-i-bez-celu/
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Azymut
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2016, 02:31:37 pm »
Ja też mam nieco podobne, mieszane uczucia jak w przywołanej recce i to po przeczytaniu 3 albumów wydanych dotychczas. Niewątpliwie pięknie to narysowane, bezdyskusyjnie interesujące i często zabawne postaci, bezapelacyjnie intrygujący, surrealistyczny świat przedstawiony, w którym rozgrywają się często atrakcyjne scenki przywołujące czesto na myśl abstrakcyjną logikę zdarzeń powstałych w umyśle L. Carrolla.

Niemniej jednak, być może nieco paradoksalnie, gdy patrzę całościowo na fabułę ("całościowo" w rozumieniu tych 3 albumów), to widzę jedynie takiego przeciętnego frankofona fantasy - wspomniane fajne scenki są ze sobą tak jakoś posklejane, że ta ich "lokalna" fajność nie manifestuje się w "globalnej" integralności jaką jest ciąg fabularny składający się na opowiadaną historię. Innymi słowy, za sprawą tej lokalnej "abstrakcyjno-surrealistycznej" logiki scenek komiks moze sprawiać wrażenie, że jest czyms wiecej niż tylko zwykla opowiescią zbudowana w ramach schematu "wedrówka w świecie fantasy", ale - jak dla mnie - jest to tylko takie udawanie "czegos wiecej". Jesli mialbym postawić "Azymut" obok, na przykład, "Ptaka czasu", który tez nalezy do kategorii "wedrówkowych fantasy", to prawdopodobnie ten drugi komiks oceniłbym wyżej, pomimo że też nie wzbudza on u mnie jakichs wielkich zachwytów. Moje ambiwalentne odczucia w odniesieniu do "Azymutu" biorą się prawdopodobnie z tego, że po przeczytaniu tych wszystkich opisów sugerujących odjazd a la Carroll (którego sobie niezwykle cenię), podczas lektury napotkałem nie do konca to, czego oczekiwałem, a o czym napisałem powyżej.

Wniosek mój jest taki, że choć Lupano pewnie bardzo chciałby być Carrollem i być może nawet wykazuje ku temu pewien potencjał, to jednak brakuje mu całego arsenału schematów myslowych i mechanizmów abstrahowania, które mają szanse wyewoluować w umyśle za sprawą wieloletniego uprawiania matematyki, jak to miało miejsce w przypadku Carrolla. No i z pewnością jest też gorszym pisarzem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2016, 02:37:38 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Garf

Odp: Azymut
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2016, 10:16:56 pm »
Chyba nie było jeszcze o tym mowy na forum: rysownik Azymutu Jean-Baptiste Andreae będzie gościem Polconu 2016 we Wrocławiu. Spotkanie autorskie odbędzie się w sobotę 20 VIII o 12:00 w galerii Hali Stulecia.

Tu roboczy harmonogram sekcji komiksowej konwentu.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Azymut
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2016, 02:08:37 pm »

Seria jest przewidziana na 5 tomów. Po wydaniu u nas trzeciego tomu będziemy na bieżąco z rynkiem frankofońskim.
Coś wiadomo kiedy będzie tom 4?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Garf

Odp: Azymut
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2016, 06:41:17 pm »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything