Autor Wątek: Kontrakt rysownika  (Przeczytany 13054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cujo

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 14, 2002, 09:51:23 am »
Cytat: "prosty_mason"
Hmm... brzmi interesująco ale jestem konserwatystą, wszelkie cyfrowe gadżety wydają mi się zbędne.
Podejrzewam że taki tablet mógłby okazać się pomocny jedynie podczas kolorowania czarno-białych rysunków.

Uwierz mi, ze nie tylko. A szczegolnie teraz, kiedy sie bierzesz za komiksy - przydaloby sie cos co by ci uwydajnilo prace ;) Nawiasem mowiac, jezeli powodem jest tutaj kasa to na Allegro widzialem calkiem tanie i dobre tablety.
Cytuj
Powiedz mi jeszcze czy to cudo ma swoje własne oprogramowanie czy też można je łatwo sprzężyć z Photoshopem i używać zamiast myszy?

Tablet zawsze w pudeleczku jest z jakims tam oprogramowaniem. Czasem jest to Painter Classic, czasem Photoshop SE. Kompatybilny jest praktycznie ze wszystkimi programami graficznymi, jakie znasz. I tak, mozna go uzywac zamiast myszy.
Kontynuujac o zaletach tableta :D nie wiem czy to wiedziales, ze piorko tabletu ma (zaleznie od modelu) cos takiego jak nacisk (np. 512 poziomow). Wyobraz sobie korzysci takiego rozwiazania :)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

 

anything