trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #780 dnia: Grudzień 04, 2018, 12:07:47 am »
Jakby coś Cazy zostało wydane wcześniej to odbiór byłby lepszy. Tak ludzie biorą głównie pewniaki.


"Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę." (REJS)
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #781 dnia: Grudzień 04, 2018, 06:44:33 am »
@absolutnie inaczej, bo może za mało jasno, przy takim urodzaju jak teraz jest znaczna selekcja tytułów do zakupu (przynajmniej u mnie), więc jak dla mnie twórcy którego nie kojarzę wcale (wiem po rozmowach, że to podobno wielki nieobecny klasyk u nas, ale nadal nie kojarzę) ma nikłe szanse na zakup, tym bardziej jakoś tych zachwytów nad tym tomem nie było dużo (nawet tu na forum), aby przekonały mnie do zakupu. No chyba że jestem w wielkim błędzie i rzeczywiście tu zawyżyło to wydanie na wypasie, ale każdy kto wchodzi w to hobby wie, że nie jest ono tanie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2018, 06:47:53 am wysłana przez mkolek81 »

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #782 dnia: Grudzień 04, 2018, 07:18:40 am »
Pewnie trochę tak jest, że ludzie chętniej kupują komiksy (czy autorów), które już znają, które kiedyś były wydane i trzeba było długo czekać na kontynuację. Gdyby taki Jeremiah wychodził w czasach Fantastyki i Orbity, dziś pewnie byłby hitem. No bo jak inaczej wytłumaczyć, że taki Moebius, Moebius, Jodorowsky, czy Storm się sprzedaje, a Caza, Tardi, czy Jeremiah już nie?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #783 dnia: Grudzień 04, 2018, 07:35:02 am »
Z swojego przykładu powiem że teraz tyle rzeczy wychodzi że praktycznie z niczym nie ryzykuję (poza Marvel NOW/2.0 i Rebirth) bo mam wystarczająco pewnych tytułów  :smile: Z 3/4 lata temu to się brało dużo niewiadomych.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #784 dnia: Grudzień 04, 2018, 10:12:26 am »
Z mojej strony było prościej. Przejrzałem ofertę wydawnictwa dość wnikliwie. Szukałem rok temu zaczepień co mi się podoba i czego szukać dalej. Pseudonim Moebius także wtedy nic mi nie mówił. Wydawca zareklamował swój produkt trzema screenami, w tym jednym na którym podstarzały facet biega nago.


http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-24-17-0.html



Gdybym zobaczył ten screen wklejony na forum, to bym dalej szukał po google kim jest ten artysta. Jeśli te trzy próbki są reprezentatywne, to nie żałuję że nie kupiłem, a jeśli nie przedstawiają tego czym jest ten komiks, to wydawca sam strzela sobie w kolano.

Offline studio_lain

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #785 dnia: Grudzień 04, 2018, 01:56:40 pm »
Jak Bartek ani nikt inny nie bedzia chcial ruszyc komiksow fantastycznych Cazy to my to na pewno kiedys zrobimy ;)

Offline blackfish

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #786 dnia: Grudzień 04, 2018, 02:10:02 pm »
Jak Bartek ani nikt inny nie bedzia chcial ruszyc komiksow fantastycznych Cazy to my to na pewno kiedys zrobimy :wink:




I super i tak trzymać Studio Lain!

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #787 dnia: Grudzień 04, 2018, 03:23:26 pm »
Jak Bartek ani nikt inny nie bedzia chcial ruszyc komiksow fantastycznych Cazy to my to na pewno kiedys zrobimy :wink:
No i to jest budująca wiadomość.

Mam nadzieję, że wcześniej, niż później, doczekamy się kolejnego albumu po polsku. Nie ma na co czekać, wszyscy się wszak starzejemy.

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #788 dnia: Grudzień 04, 2018, 06:19:56 pm »

Ten cykl był jeszcze lepszy lub przynajmniej nie gorszy:
https://www.bedetheque.com/serie-2649-BD-Age-d-ombre.html


O tak. Zgadzam sie w calej rozciaglosci. Mam wydanie z Heavy Metal - cudo.

@Studio Lain
Nie czekajcie! Wydawajcie!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #789 dnia: Grudzień 04, 2018, 09:08:05 pm »
Jak Bartek ani nikt inny nie bedzia chcial ruszyc komiksow fantastycznych Cazy to my to na pewno kiedys zrobimy :wink:


Super wiadomość! Choć Opowieści... aż tak mnie nie zachwyciły, to jestem ciekaw innych komiksów Cazy.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #790 dnia: Grudzień 04, 2018, 09:14:09 pm »
Wydawca zareklamował swój produkt trzema screenami, w tym jednym na którym podstarzały facet biega nago.
to nie jest "podstarzały facet".
jakoś tych zachwytów nad tym tomem nie było dużo (nawet tu na forum), aby przekonały mnie do zakupu. No chyba że jestem w wielkim błędzie
jesteś w ogromnym błędzie!
Skoro tak świetnie sprzedają się Druuna i Storm, to mogli wydać komiks Cazy nie o osiedlu, ale ten smerfastyczny klasyk sci-fi: https://www.bedetheque.com/serie-80-BD-Monde-d-Arkadi.html

To wygląda jak Incal czy inna Edena.
dobrze prawisz, Świat Arkadiego to przepięknie narysowany cykl science-fantasy z ciekawą oryginalną historią.

Myślę, że Kurc chciał wydać całego Cazę po kolei
Bardzo się cieszę, że Kurc wydał Scenki; nigdy wcześniej nie przeczytałem wszystkich szortów w nim zawartych, więc dla mnie ten komiks Cazy był jego najbardziej oczekiwaną pozycją, jednak daję głowę, że gdyby zaczęli od Arkadiego lub Epoki Mroku, to już dziś mielibyśmy na rynku więcej niż 1 pozycję Cazy. Ale nic straconego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2018, 09:17:17 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline studio_lain

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #791 dnia: Grudzień 04, 2018, 10:38:17 pm »
Najwcześniej 2020 będziemy o tym myśleć - ale sądzę, że może nawet sam Bartek jeszcze się zmierzy z Cazą wcześniej. Wybranie na początek Scenek to było dla mnie zaskoczenie - bo chyba wszyscy fani czekali na takie cuda :wink:  pamiętam jak ten komiks na łamach Heavy Metal mną pozamiatał.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2018, 10:44:42 pm wysłana przez studio_lain »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #792 dnia: Grudzień 05, 2018, 06:54:39 am »
jesteś w ogromnym błędzie!
Zanim napisałem wyżej to co napisałem, sprawdziłem wpisy tu na forum. W temacie dotyczącym europejskich komiksów nie ma nic o autorze ani o komiksie "Scenki z życia osiedla". Jest tylko tutaj w temacie wydawnictwa. Na wszystkie wypowiedzi są 2 dłuższe "recenzje" i dłuższa dyskusja dotycząca zawartości albumu i tego, że autor jest/nie jest lewakiem (przynajmniej ja to tak odebrałem). I wiem, że komiks ma wysokie oceny na http://lubimyczytac.pl ale większości bez uzasadnienia, a na sklepie gildii natomiast żadnej. Więc zanim coś napisałem to sprawdziłem w kilku miejscach, aby nie walnąć jakieś głupoty. I pewnie zarzucisz mi, że są opinie o nim na masie blogów komiksowych, być może, ale najwidoczniej nie na tych które śledzę.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #793 dnia: Grudzień 05, 2018, 04:44:03 pm »
Zanim napisałem wyżej to co napisałem, sprawdziłem wpisy tu na forum. W temacie dotyczącym europejskich komiksów nie ma nic o autorze ani o komiksie "Scenki z życia osiedla". Jest tylko tutaj w temacie wydawnictwa. Na wszystkie wypowiedzi są 2 dłuższe "recenzje" i dłuższa dyskusja dotycząca zawartości albumu i tego, że autor jest/nie jest lewakiem (przynajmniej ja to tak odebrałem). I wiem, że komiks ma wysokie oceny na http://lubimyczytac.pl ale większości bez uzasadnienia, a na sklepie gildii natomiast żadnej. Więc zanim coś napisałem to sprawdziłem w kilku miejscach, aby nie walnąć jakieś głupoty. I pewnie zarzucisz mi, że są opinie o nim na masie blogów komiksowych, być może, ale najwidoczniej nie na tych które śledzę.
nie miałem na myśli ilości ani jakości recenzji i opinii na temat komiksu. chodziło mi o sam komiks, wg mnie to jedna z najlepszych rzeczy, jaka wyszła u nas w tym roku; fakt - niemłoda i część tematów, poruszanych w komiksie, pewnie się zdezaktualizowała, a część nas nigdy nie dotyczyła, żyjemy w innych warunkach niż Francuzi w latach '70.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #794 dnia: Grudzień 06, 2018, 09:07:50 pm »
Przygody Mikołajka - powiem tak jestem bardzo pozytywnie zaskoczony komiksem. Zaznaczę także na wstępie, że nie znam historii wydanych na początku lat 2000 i sam komiks zakupiłem raczej z myślą jako prezent dla 5-latki. Zaskoczeniem było dla mnie, że sam komiks nie posiada dialogów, ale historia jest tak wyraźnie opowiedziana rysunkiem, że w sumie ich nie potrzeba. Samo wydanie prezentuje się bardzo dobrze, 3 historie w twardej oprawie, w formacie książeczki dla dzieci, co wg mnie jest dużą zaletą. Zdecydowanie polecam.


wracając do tego tematu, ja natomiast na razie jestem mega negatywnie zaskoczony...


Jakiś czas temu kupiłem na allegro komiksy wydane przez Twój Komiks -( czyli 4 tomy Przygód Mikołajka za około 20 zł - i polecam to KAŻDEMU kto ma dzieci poniżej 10 roku życia.)i te komiksy są GENIALNE.
Wraz z 3 letnim synem i 5 leniom córką oglądamy je bardzo często. Są świetnie narysowane, fajnie pokolorowane i ogólnie historie się "kleją". Natomiast to co wydał KURC jest przeciwieństwem tego co właśnie napisałem... Kreska podobna, ale... jakaś pikseloza. Kolory całkowicie inne niż w tomach które wydał TK. O formacie nie wspomnę ...


NIe twierdzę że komiks Kurca jest źle wydany... tylko że historie które wydał TK są genialne i polecam je każdemu. Natomiast te które dziś zobaczyłem i przeczytałem ( opowiedziałem) dzieciom wyglądają całkowicie inaczej...






 

anything