Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #735 dnia: Wrzesień 14, 2018, 06:04:49 pm »
A co z pierwszymi dwoma tomami Largo? Planują czy zupełnie odpuścili?

Offline Bartek Gawron

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #736 dnia: Wrzesień 14, 2018, 06:49:50 pm »
A co z pierwszymi dwoma tomami Largo? Planują czy zupełnie odpuścili?
Mając na uwadze podział stosowany w wydaniach Kurca, prawidłowe pytanie powinno brzmieć: "A co z pierwszymi 4 tomami Largo?", abstrahując zaś od Kurca: "A co z pierwszymi 8 tomami Largo?".

Zakładając 1-tomowy kwant wydania, pierwsze 4 tomy mozna jeszcze kupic za grosze np. na Gildii w formacie A4, ale Tobie zapewne chodzi o pierwsze 8 tomów.

Egmont wydał 2 integrale po 4 tomy.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #737 dnia: Wrzesień 14, 2018, 11:41:33 pm »
Mając na uwadze podział stosowany w wydaniach Kurca, prawidłowe pytanie powinno brzmieć: "A co z pierwszymi 4 tomami Largo?", abstrahując zaś od Kurca: "A co z pierwszymi 8 tomami Largo?".

Zakładając 1-tomowy kwant wydania, pierwsze 4 tomy mozna jeszcze kupic za grosze np. na Gildii w formacie A4, ale Tobie zapewne chodzi o pierwsze 8 tomów.

Egmont wydał 2 integrale po 4 tomy.
Chodzi mi dokładnie o 2 integrale po 4 tomy - te, które kiedyś Kurc zadeklarował, że wyda po którymś tam tomie w formacie pasującym do ich wydania. Potem się wycofali z tej obietnicy, potem znowu zrobili niejasną aluzję, że może coś z tego będzie. Jestem po prostu ciekaw, jakie jest teraz ich stanowisko.



Offline nazareth

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #738 dnia: Wrzesień 15, 2018, 07:19:16 am »
Kurc przejmuje "Azymut" - nowy tom w 2019. Będą też wznawiać poprzednie tomy.
Czekam. I fajnie, że to Kurc dokończy.

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #739 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:02:40 am »
Czekam. I fajnie, że to Kurc dokończy.
RANI też mogliby przejąć ...

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #740 dnia: Październik 02, 2018, 01:08:56 pm »
Z Azymutem to świetna wiadomość.

A dla fanów Storma - http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-40.html

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #741 dnia: Październik 02, 2018, 01:41:27 pm »
Okladka jak zawsze top, ale nic nie pobije okladki z pierwszego numeru pierwszego wydania.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #742 dnia: Październik 02, 2018, 11:21:41 pm »
A co sądzicie o Vasco? Czy to się rozkręca po pierwszych ramotach? W sensie - dobra ramota nie jest zła, a osadzona dobrze w historii, to już w ogóle, ale jestem ciekaw, czy to ewoluuje.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #743 dnia: Październik 03, 2018, 06:36:07 am »
Dalej zachowuje dobry poziom. Tyle że zamiast terminu "ramotka" proponowałbym "klasykę". Mnóstwo postaci, przygód i coraz to nowych lokacji (Vasco to w sumie taki trochę Marko Polo). Osobiście wolałbym aby tak pozostało, bo ewolucja w tym przypadku jest niepotrzebna. Momentami może trochę za dużo upchano tam ideologii co deformuje obraz epoki przybliżonej w serii (w tym zwłaszcza w tzw. dylogii katarskiej). Tyle z tego, że w odróżnieniu od licznych swoich kolegów po fachu Chaillet przynajmniej potrafił się do tego przyznać.

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #744 dnia: Październik 03, 2018, 07:53:04 am »
Tworzy to jakąś jedną całość fabularną czy bardziej one-shoty?

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #745 dnia: Październik 03, 2018, 10:48:27 am »
Na swój sposób tworzy o ile potraktujemy serię jako coś na kształt kroniki przypadków tytułowego bohatera a przy okazji panoramę epoki. Osobowości aktywne we wcześniejszych albumach co jakiś czas o sobie przypominają (np. Zofia Kantakuzen). Trafiają się one-shoty, ale też nieco bardziej rozbudowane opowieści (vide wzmiankowana dylogia katarska). Zaryzykuję twierdzenie, że osoby którym trafi się np. tylko trzecie wydanie zbiorcze mimo wszystko dadzą radę odnaleźć się w meandrach zebranych w nim fabuł. Nawet pomimo okazjonalnych odniesień do wcześniejszych przygód i postaci. Choć oczywiście optymalnie byłoby przyswajać sobie ten cykl po kolei.

Offline Mruk

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #746 dnia: Październik 03, 2018, 01:45:26 pm »
Chodzi mi dokładnie o 2 integrale po 4 tomy - te, które kiedyś Kurc zadeklarował, że wyda po którymś tam tomie w formacie pasującym do ich wydania. Potem się wycofali z tej obietnicy, potem znowu zrobili niejasną aluzję, że może coś z tego będzie. Jestem po prostu ciekaw, jakie jest teraz ich stanowisko.

Nie deklarował, że wyda, tylko napisali, że chcieliby wydać.

I nie wycofali się, tylko powiedzieli, że licencjodawca postawił zaporowe warunki (chyba chodziło o to, że nakład dodruku ma być taki sam jak premierowych albumów).

Więc jak już piszesz, to postaraj się być precyzyjny, bo sformułowania typu "zadeklarował", "wycofali z obietnicy", "niejasna aluzja" zawierają w sobie negatywną ocenę, która wg mnie jest bezpodstawna.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #747 dnia: Październik 03, 2018, 05:34:59 pm »
Szukałem w internetach, ale żadnych konkretów nie znalazłem, może więc któryś z kolegów wyjaśni jaka jest różnica między najnowszym "zwykłym" wydaniem Straina, a tym z Cyrkielni. Bagatela około 20 stron.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #748 dnia: Październik 03, 2018, 06:36:54 pm »
W edycji zwykłej jest dodana historia z inwalidami z areny komiks. Do tego tekst wlany w dymki ponownie. Ja odpuściłem to nowe wydanie jak je zobaczyłem na mfk. Kolekcjonerka dodatkowo hc i szkice/ tributy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #749 dnia: Październik 03, 2018, 09:24:16 pm »
Dzięki, to raczej również odpuszczę.

 

anything