Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #510 dnia: Luty 14, 2018, 10:28:56 am »
Jeśli ktoś chce strzelanin i pogoni, krwi i akcji, to tu tego nie znajdzie, ale jeśli szuka ciekawych dylematów - to jak najbardziej.

Ostatnie czego szukam to pogonie, krew i akcja. Więc wiesz... "Ciekawych dylematów" i dobrej obyczajówki natomiast się nie doszukałem.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #511 dnia: Luty 14, 2018, 11:24:11 am »
Ostatnie czego szukam to pogonie, krew i akcja. Więc wiesz... "Ciekawych dylematów" i dobrej obyczajówki natomiast się nie doszukałem.
nie chciałem się czepiać Twojej wypowiedzi, ale boli mnie, że jedyny post w temacie skreśla komiks w zasadzie w przedbiegach (no bo nawet nie odczytałeś...)
ja tam widzę obyczaj... w dodatku w ciężkich czasach, gdy jedni myślą, jak zostać bohaterem, a inni, jak coś zajumać, albo może kogoś zadenuncjować. Czasem jedni bywają na moment tymi drugimi, czasem jedynie chcą, a tak naprawdę, to większość z nas ma ciągoty w obie strony, a prawie każdy obejrzy się za parą zgrabnych cycków (albo co tam kogo kręci), takie z nas zwierzaki w pięknych garniakach. Upraszczam niemiłosiernie, wiem, ale dla mnie to na pewno nie jest nudny komiks, może nietypowy, trudny do zaszufladkowania, nie pasuje do "powaznych" czarno-białych powiesci graficznych, a w przegródkę z przygodą i sensacją prawie zupełnie nie wchodzi...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #512 dnia: Luty 14, 2018, 12:21:04 pm »
nie chciałem się czepiać Twojej wypowiedzi, ale boli mnie, że jedyny post w temacie skreśla komiks w zasadzie w przedbiegach (no bo nawet nie odczytałeś...)
ja tam widzę obyczaj... w dodatku w ciężkich czasach, gdy jedni myślą, jak zostać bohaterem, a inni, jak coś zajumać, albo może kogoś zadenuncjować. Czasem jedni bywają na moment tymi drugimi, czasem jedynie chcą, a tak naprawdę, to większość z nas ma ciągoty w obie strony, a prawie każdy obejrzy się za parą zgrabnych cycków (albo co tam kogo kręci), takie z nas zwierzaki w pięknych garniakach. Upraszczam niemiłosiernie, wiem, ale dla mnie to na pewno nie jest nudny komiks, może nietypowy, trudny do zaszufladkowania, nie pasuje do "powaznych" czarno-białych powiesci graficznych, a w przegródkę z przygodą i sensacją prawie zupełnie nie wchodzi...

Obawiam się, że właśnie nie upraszczasz i w tym tkwi problem. Niemniej, bardzo się cieszę, że Ci się podoba. (zero sarkazmu)

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #513 dnia: Luty 14, 2018, 12:26:15 pm »

Osobiście uważam, że jest to bardzo dobry komiks, żadnej nudy nie uświadczam, wydanie Kurca to już chyba moje trzecie czytanie Lotu kruka. To jest komiks obyczajowy, a nie wojenny czy przygodowy, mimo całej tej otoczki, która właśnie powoduje, że Lot kruka wypada ze sztywnej szufladkologii.


Moim zdaniem opowieść Gibrata i jako komiks obyczajowy, i jako opowieść wojenna, trąci pewnym rozwleczeniem i przewidywalnością, a jako opowieść specjalnie nie porywa (można to nazwać lekkim nudziarstwem), ale w warstwie graficznej to jest mistrzostwo świata. Z jednej strony: bohaterka, która jest pełna erotyzmu w każdej niemal scenie i pozie. Z drugiej: realizm szczegółów: ubrań, architektury, wystroju wnętrz itp.  To jest komiks przede wszystkim do oglądania i to do oglądania wielokrotnego.


Mam nadzieję, że Kurc wyda też "Le sursis", komiks fabularnie lekko wiążący się z "Lotem kruka" i mający te same zalety i wady (a nawet bohaterkę łudzaco podobną, chociaż to nie ta sama postać).


Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #514 dnia: Luty 14, 2018, 12:43:45 pm »

Moim zdaniem opowieść Gibrata i jako komiks obyczajowy, i jako opowieść wojenna, trąci pewnym rozwleczeniem i przewidywalnością
to się w zasadzie zgadzam... troszkę...
a jako opowieść specjalnie nie porywa (można to nazwać lekkim nudziarstwem),

..a tu nie!
Mam nadzieję, że Kurc wyda też "Le sursis", komiks fabularnie lekko wiążący się z "Lotem kruka" i mający te same zalety i wady (a nawet bohaterkę łudzaco podobną, chociaż to nie ta sama postać).
też mam taką nadzieję. podobieństwo nie dziwi w obliczu faktu, że bohaterką jest Cecile (kto czytał Lot kruka, to być może skojarzy).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #515 dnia: Luty 28, 2018, 10:02:00 am »

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #516 dnia: Luty 28, 2018, 01:43:21 pm »
Fajnie. Akurat z ta seria mam tak ze każdy tom podoba mi sie bardziej od poprzedniego.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #517 dnia: Luty 28, 2018, 02:37:22 pm »
No i wreszcie zapowiada sie spłata długu, który Largo kiedyś zaciągnął. Zastanawiałem się, czy to kiedyś wyjdzie w następnych częściach, czy JVH tego nie użyje.

Offline sum41

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #518 dnia: Luty 28, 2018, 08:15:00 pm »
Largo bym brał jak by można było kupić pierwsze tomy.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #519 dnia: Luty 28, 2018, 10:25:49 pm »
Przecież można kupić.  Tylko trzeba zapłacić więcej :)


Ja zapłaciłem , tak jak za brakujące tomy XIII i nie żałuje. A przede wszystkim nie biadole co chwile ze wydawca zły i nie dobry bo noe chce wydać brakujących tomów.

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 28, 2018, 11:11:23 pm »
A przede wszystkim nie biadole co chwile ze wydawca zły i nie dobry bo noe chce wydać brakujących tomów.

Ciekawe podejście. Szkoda, że więcej ludzi takiego nie ma.

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #521 dnia: Marzec 01, 2018, 07:37:40 am »
A przede wszystkim nie biadole co chwile ze wydawca zły i nie dobry bo noe chce wydać brakujących tomów.

Biadolenie tego typu to sygnał dla wydawcy, że jest na coś popyt. Więc im więcej takiego biadolenia, tym większa szansa na przekonanie wydawcy o celowości wydania.


Offline janjedlikowski

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #522 dnia: Marzec 01, 2018, 08:25:09 am »
Akurat KURC coś tam wspominał, że jest szansa na tomy wydane przez E, więc poczekajmy, zobaczymy. Ja osobiście kupiłem brakujące tomy na allegro. Niestety na brakujące tomy XIII mnie nie stać, powyżej 100 zł za tom to już przesada.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #523 dnia: Marzec 02, 2018, 02:03:27 pm »
Ten "Najemnik" w pojedynczych, powiększonych tomach i na twardo za 49.99 zł  :doubt:

http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-29-zapowiedzi.html

Przy takim dobrobycie to ja za takie wydanie podziękuję.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #524 dnia: Marzec 02, 2018, 02:07:22 pm »
Przy takim dobrobycie to ja za takie wydanie podziękuję.
Nie wszystko jest tanim i śmieciowym superhero.

 

anything