Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 02, 2018, 03:10:05 pm »
@gobender dobra pytania nie było bo teraz wiem, że chodzi o Storma

O Lupusa, o którego pytał peta18 ;)

Offline janjedlikowski

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 02, 2018, 03:27:31 pm »
Czy ja dobrze zrozumiałem, że pisząc o podjęciu próby w sprawie pierwszych dwóch tomów Largo mają na myśli tomy 1-8 wydane przez Egmont? Oby wydali też jak najszybciej tom 6.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 02, 2018, 05:24:28 pm »
Czy ja dobrze zrozumiałem, że pisząc o podjęciu próby w sprawie pierwszych dwóch tomów Largo mają na myśli tomy 1-8 wydane przez Egmont? Oby wydali też jak najszybciej tom 6.

Tak właśnie.

I chyba kiedyś już pisali, ze takie próby były, ale zakończyły się niepowodzeniem. W sensie nie że nie wolno wydawać części 1-8, tylko licencjodawca nie zgodził się na specjalne warunki (mniejszy nakład itp).

Offline BAMF

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 02, 2018, 06:47:03 pm »
To jest poziom wizualny, do którego aspirował Lawrence w Stormie, ale nigdy go nie osiągnął.

@gobender.
Dość krzywdząca wypowiedź.
Ci autorzy tworzą w zupełnie innych technikach i stylistykach.

Offline janjedlikowski

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 02, 2018, 07:01:15 pm »
I chyba kiedyś już pisali, ze takie próby były, ale zakończyły się niepowodzeniem. W sensie nie że nie wolno wydawać części 1-8, tylko licencjodawca nie zgodził się na specjalne warunki (mniejszy nakład itp).

No oby wydali. Ja wprawdzie mam te tomy, no ale pewnie sporo osób na nie czeka, a warto. Taurusie bierz przykład z Kurca i wydaj tomy 14-19 XIII !!!

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 02, 2018, 07:16:02 pm »
No oby wydali. Ja wprawdzie mam te tomy, no ale pewnie sporo osób na nie czeka, a warto. Taurusie bierz przykład z Kurca i wydaj tomy 14-19 XIII !!!

Ja zarzuciłem kupowanie kolejnych tomów Largo właśnie przez brak wznowienia pierwszych dwóch. Jeżeli Kurc je mimo wszystko wyda, to wracam do serii od razu :)

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #501 dnia: Styczeń 02, 2018, 08:09:19 pm »
@gobender.
Dość krzywdząca wypowiedź.
Ci autorzy tworzą w zupełnie innych technikach i stylistykach.

Technikach owszem, ale zupełnie różnych stylistykach? Tu bym polemizował.
Zresztą nie chodzi mi o to by deprecjonowac Lawrenca, bo go lubię. Ale ten realistyczny styl w jego wydaniu jednak znacznie częściej ociera się o kicz i jednak widać tu mniej dyscypliny i warsztatu.

Offline BAMF

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #502 dnia: Styczeń 02, 2018, 08:45:19 pm »
Technikach owszem, ale zupełnie różnych stylistykach? Tu bym polemizował.
Zresztą nie chodzi mi o to by deprecjonowac Lawrenca, bo go lubię. Ale ten realistyczny styl w jego wydaniu jednak znacznie częściej ociera się o kicz i jednak widać tu mniej dyscypliny i warsztatu.
Stylistyki tych autorów są jak najbardziej różne – choćby ze względu na to, że różne jest medium i ono wymusza pewne podejście do procesu twórczego i staje się składową stylu. A to tylko jeden z wielu elementów jakie na niego wpływają. W obrębie szeroko pojętego realizmu można wskazać olbrzymie spektrum stylistyk.
Kicz przypisywano nawet największym twórcą Fantasy jak np. Frank Frazetta i spokojnie można by tym sposobem Segrellesa dołączyć do tego grona, wskazując pewne cechy wspólne. Ale to byłoby krzywdzące dla każdego z tych twórców.
Technika, w której tworzył Lawrence (akwarela, gwasz), odwrotnie niż napisałeś, wymaga bardzo wysokich umiejętności warsztatowych i dyscypliny, bo znacznie trudniej jest wprowadzać w niej korekty. Ta, w której tworzy Segrelles (Olej) pozwala na długotrwałe opracowywanie formy oraz wprowadzanie poprawek w zasadzie na każdym etapie pracy. Dlatego nie stawiałbym Lawrenca niżej w tego typu porównaniu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2018, 10:01:00 pm wysłana przez BAMF »

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #503 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:11:21 pm »
Zaczynasz relatywizować. Zupełnie różna stylistyka to jest Lawrence i Jason. A nie Lawrence i Segrelles. Nie mówię o realizmie ogólnie tylko o tym konkretnym wycinku, więc nie ma sensu rozprawiac o jego pojemości i zróżnicowaniu. Przez kicz nie mam na myśli kiczu w kontekscie sztuki wysokiej, a pewnych przerysowań, zbędnego lukrowania czy nadekspozycji. W kwestii warsztatu, kwestia dyskusyjna. Uważam, że właśnie efektem jego niewystarczajacego poziomu jest ta przesadna ekspozycja o której wspomniałem wyżej. Plus oczywiscie nie wiemy na ile Segrelles rzeczywiscie korzystał z tej możliwości "korekty" jakie daje olej. Niemniej bardziej miałem na mysli ogólnie umiejętność grania światłem, kolorem, anatomią czy choćby nawet dyscyplinę w trzymaniu konsekwencji między poszczególnymi kadrami.

Offline BAMF

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #504 dnia: Styczeń 03, 2018, 03:12:36 pm »
W zasadzie to staram się odnieść do tego, co napisałeś na początku tzn.: "(Prace Segrelles'a) to jest poziom wizualny, do którego aspirował Lawrence w Stormie, ale nigdy go nie osiągnął". A potem także do stwierdzenia "nie chodzi mi o to by deprecjonować Lawrenca".

Nie sądzę by Lawrence miał aspiracje tworzyć prace takie jak Segrelles. Gdyby tak było, to pewnie w pierwszej kolejności zmieniłby technikę na olejną :)
Wydaje mi się, że jednak oceniasz jego pracę jako gorszą i cały czas starasz się to wykazać, wskazując np. kilka aspektów
jego dzieł, które jak rozumiem, twoim zdaniem czynią je słabszymi. A ja zwracam uwagę, że są to cechy jego stylu, nie wyznaczniki sprawności artystycznej. Dlatego staję w jego obronie. I wcale nie relatywizuję - na potrzebę tej dyskusji starałem się zawęzić jej obszar do autorów tworzących realistycznie - także w pewnym wycinku. Nie wykraczając poza ten obszar w pełni świadomie napisałem różna stylistyka. Nie wspominam zatem o Jasonie, Peyo czy Papciu Chmielu, by nie przenosić rozmowy do poziomu abstrakcji.
Ale w sumie ciekawa się ta rozmowa zrobiła. Zastanawiam się jak inni na forum oceniają w zestawieniu prace tych dwóch artystów?

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 09, 2018, 11:52:19 am »
Nieczęsto mi się zdarza odłożyć na półkę komiks nie czytając go do końca. Zwłaszcza tak krótki, jak Lot Kruka. Ekstremalna nuda.

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #506 dnia: Luty 09, 2018, 10:57:47 pm »
Nieczęsto mi się zdarza odłożyć na półkę komiks nie czytając go do końca. Zwłaszcza tak krótki, jak Lot Kruka. Ekstremalna nuda.


Utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem odrzucając ten tytuł w momencie planowania zakupów.
Co do Twojej sygnaturki i oceny dla szóstego Storma jak porównałbyś serię w tym momencie w stosunku do 1 tomu? Bo to była dla mnie taka ramotka z masą głupotek, że ciężko było to bez zażenowania przeczytać do końca. Czytałem że potem jest już tylko lepiej, kupiłem nawet tomy 2 i 3 ale na razie ciężko jest mi się przemóc żeby do serii wrócić.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #507 dnia: Luty 10, 2018, 07:06:32 am »
Cóż, lekki uśmieszek politowania będzie chyba zawsze towarzyszył lekturze tej serii. Ale poziom ostatnich tomów fabularnie jest znacznie lepszy niż pierwszych. Wg mnie warto. Choć przyznaję, że dla mnie główna motywacja do kontynuowania tej serii to rysunek a nie story.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #508 dnia: Luty 14, 2018, 09:38:50 am »
Nieczęsto mi się zdarza odłożyć na półkę komiks nie czytając go do końca. Zwłaszcza tak krótki, jak Lot Kruka. Ekstremalna nuda.

Utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem odrzucając ten tytuł w momencie planowania zakupów.
Co do Twojej sygnaturki i oceny dla szóstego Storma jak porównałbyś serię w tym momencie w stosunku do 1 tomu? Bo to była dla mnie taka ramotka z masą głupotek, że ciężko było to bez zażenowania przeczytać do końca. Czytałem że potem jest już tylko lepiej, kupiłem nawet tomy 2 i 3 ale na razie ciężko jest mi się przemóc żeby do serii wrócić.
Bardzo krzywdząca opinia, tym bardziej, że chyba tylko jedna na tym forum. Wiadomo, wszystko może się nie podobać, ale żeby utrwalać obiegową opinię na podstawie nieprzeczytania...
Osobiście uważam, że jest to bardzo dobry komiks, żadnej nudy nie uświadczam, wydanie Kurca to już chyba moje trzecie czytanie Lotu kruka. To jest komiks obyczajowy, a nie wojenny czy przygodowy, mimo całej tej otoczki, która właśnie powoduje, że Lot kruka wypada ze sztywnej szufladkologii. Jeśli ktoś chce strzelanin i pogoni, krwi i akcji, to tu tego nie znajdzie, ale jeśli szuka ciekawych dylematów - to jak najbardziej. Polecam, nie jest to epokowe dzieło, ale na tle miałkiego XXI wiecznego frankofońskiego mainstreamu - wprost lśni, wybijając się ze sztampowego tłumu.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Sokratesik

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #509 dnia: Luty 14, 2018, 10:00:21 am »
Ja z przeczytaniem poczekam na tom 2, ale komiks trzeba mieć choćby dla tej ślicznotki na okładce  :razz: