Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 27, 2016, 07:21:02 pm »
Druuna graficznie perfekcyjna, (scenariuszowo) banalna. Wydanie porządne, papier dobrej gramatury. Czekam na kolejne tomy.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 28, 2016, 05:09:52 pm »
Jak na razie każda z pozycji komiksowa Wydawnictwa Incal/Kurc trafiła do mojej kolekcji.


Kiedy na polskim rynku pojawił się Storm z Egmontu miałem dwa poważne problemy: mało hajsu i brak wiedzy na temat tego co może być dobre. Wtedy graficznie średnio mi się ten komiks podobał, więc po prostu sobie go odpuściłem. Cieszę się, że Kurc zaczął wydawać ten komiks i że jest on wydawany w kolejności powstawania (to samo mogę napisać o serii Valerian z Taurusa). Jeszcze w tym tygodniu na pewno ten komiks łyknę.


Largo zakupiony, bo wcześniejsze tytuły z tej serii mam i jakżeby inaczej opuścić kontynuację tej świetnej serii. Na razie mogę tylko ponarzekać, że grzbiet mojego egzemplarza nie wygląda zbyt rewelacyjnie poprzez dodaną ilość kleju dla połączenia składek. Mogło być to lepiej wykonane.


Wahałem się co do zakupu albumu Drunna / Anima. Niestety ceny niektórych komiksów są wysokie i tutaj postawiłem sobie "?" czy brać ten komiks i ewentualnie kiedy go kupić. I jednak kupiłem już go teraz. Nie zawiodłem się. Chociaż jest to album bez słowa pisanego (nie piszę o onomatopejach) to warstwa graficzna przykuwa uwagę na dłużej. Można delektować się każdym kadrem osobno, a sposób prowadzenia opowieści graficzne jest naprawdę na mistrzowskim poziomie. Kolejny album również trafi w moje ręce.
Edytorsko ten album komiksowy wydany jest rewelacyjnie: powiększony format (jak w Scream Comics), obwoluta, pod którą kryje się wytłoczona i pozłocona grafika. Album jest wart swojej ceny zarówno od strony graficznej jak i samego wydania. Polecam!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 01, 2016, 09:42:18 pm »
zapowiedzi Eksterminator 17
http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-7.html
premiera 1 października podczas MFKiG

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 01, 2016, 09:48:54 pm »

Ilustracja na okładce jest w porządku. Najbardzij przypadła mi do gustu z tych wcześniej przedstawianych. Sugerując się fb wydawnictwa Kurc można mniemać, że kolorystyka będzie w nowej wersji.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 02, 2016, 07:23:53 am »
Cena całkiem ok - w Screamie byłoby pewnie z 15zł więcej.

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 02, 2016, 09:00:05 am »
Ilustracja na okładce jest w porządku. Najbardzij przypadła mi do gustu z tych wcześniej przedstawianych. Sugerując się fb wydawnictwa Kurc można mniemać, że kolorystyka będzie w nowej wersji.
Mam nadzieję że kolorystyka będzie jednak oryginalna. Te nowe wersje jakoś mnie nie przekonują.

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:06:22 am »
Wydawnictwo Kurc zapowiedziało kolejny (pierwszy w chronologii) album Druuny - Morbus Gravis i Delta.
Premiera 1 października.
http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-8,3-0.html

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:13:51 am »
Super na to czekałem. Liczę, że to wydanie będzie tak dobre, jak wcześniejsze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 10:21:05 am wysłana przez isteklistek »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:23:12 am »
Jeszcze to na październik  :roll: a pewnie jeszcze Storm 3  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:31:43 am »
W tym miesiącu pracuję na komiksy  :roll:

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:28:50 pm »
Ja obok siebie zestawiłem dwa wydawnictwa które weszły w rynek w podobnym czasie. Mam tu na myśli Kurc oraz Planeta komiksów.
Postanowiłem postawić część wydatków na jedno z nich w tej zalewie komiksowej ostatnio. No i na dzień dzisiejszy łykam Storma i Druune od początku do końca.

JanT

  • Gość

Offline Bobo

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 13, 2016, 04:17:29 pm »
I dodatkowo na FB wydawnictwo napisało:
Cytuj
I nie jest to nasza ostatnia zapowiedź na łódzki festiwal.
Mam nadzieję, że chodzi o Largo 11-12.

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 13, 2016, 04:28:21 pm »
Mnie jak na razie ich oferta bardzo odpowiada. Na Storma czekałem od kilkunastu lat.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 13, 2016, 04:49:49 pm »
Ja tylko chciałbym napisać, że już wysiadam psychicznie z tymi wszystkimi zapowiedziami wrześniowo-październikowymi.

 

anything