trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 31, 2016, 05:24:05 am »
Przy takiej różnicy w kolorach aż się prosi o obie wersje. Zgaduję, że będzie nowsza, choć ja bardzo lubię stary styl.
Tak czy owak - super, że kolejny Bilal trafi na półkę.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 31, 2016, 07:01:17 am »
Dzięki za wrzucenie tych plansz. Różnice są kolosalne. Z tymi świecącymi uszami to pojechali... Dla mnie tylko starsza wersja. Dla zapoznania się z historią kupię i nową, ale radość będzie mniejsza.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 31, 2016, 08:07:16 am »
Jak oceniacie trylogie powietrza? Kilka razy przymierzalem się do zakupu, ale w końcu się nie zdecydowałem. Jakoś nie przemawiają do mnie rysunki. Wyglądają jakby Bilal zrobił pastelami szkice na papierze pakowym.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 31, 2016, 08:43:06 am »
Kurcze, te moebiusowe kolorki bez dwóch zdań lepsze (w ogóle Bilal miał tu lekko podobną kreskę do Moebiusa) - trzeba tłamsić wydawnictwo...

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 31, 2016, 09:08:40 am »
Chcieli zrobić bardziej mroczną kolorystykę, ale udało im się głównie zrobić komputerowy plastik. Pierwsza wersja super.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 31, 2016, 09:16:24 am »
Jak oceniacie trylogie powietrza?
Moja opinia nie będzie najlepsza: kiedy przeczytałem Animalz, czyli pierwszy tom, byłem podjarany - bardzo przypadł mi do gustu, głównie z powodu postapokaliptycznego klimatu. Liczyłem, że autor pociągnie dalej to universum, bo dawało ogromne możliwości. No i pociągnął, ale nie w tym kierunku, w którym sobie to wyobrażałem. Druga część to był taki lekki dzwonek alarmowy, ale trzecią to już ledwo zniosłem. Rozwiązania fabularne, zakończenie, przemycanie dziwnych idei (do dziś zastanawiam się, czy wręcz nie ideologii) i rysunek coraz bardziej niedbały... W rezultacie, 2 i 3 część puściłem w świat, pierwszą sobie zostawiłem i traktuje ją jako odrębną opowieść z tego universum.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 31, 2016, 09:38:41 am »
Właśnie z Bilalem to dziwna sprawa, bo jego kreska jakby z biegiem czasu robiła się coraz gorsza - natomiast trylogię powietrza mam (wciąż się nie zabrałem do czytania), a powyższy opis mnie nie zniechęca, wręcz przeciwnie (brzmi to całkiem nietuzinkowo).

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 31, 2016, 09:53:35 am »
Chcieli zrobić bardziej mroczną kolorystykę, ale udało im się głównie zrobić komputerowy plastik.
nie zgadzam się!
Pierwsza wersja super.
...a tu się zgadzam. :smile:
Właśnie z Bilalem to dziwna sprawa, bo jego kreska jakby z biegiem czasu robiła się coraz gorsza -
i znów się nie zgadzam.
Jak oceniacie trylogie powietrza?
Moja opinia nie będzie najlepsza: kiedy przeczytałem Animalz, czyli pierwszy tom, byłem podjarany - bardzo przypadł mi do gustu, głównie z powodu postapokaliptycznego klimatu. Liczyłem, że autor pociągnie dalej to universum, bo dawało ogromne możliwości. No i pociągnął, ale nie w tym kierunku, w którym sobie to wyobrażałem. Druga część to był taki lekki dzwonek alarmowy, ale trzecią to już ledwo zniosłem. Rozwiązania fabularne, zakończenie, przemycanie dziwnych idei (do dziś zastanawiam się, czy wręcz nie ideologii) i rysunek coraz bardziej niedbały... W rezultacie, 2 i 3 część puściłem w świat, pierwszą sobie zostawiłem i traktuje ją jako odrębną opowieść z tego universum.
Coś jest w tym, co piszesz... Bez wątpienia Animal'z to co najmniej świetna pozycja, Julia i Roem powoli dryfują w kierunku, którego się nie spodziwałem (i ogólnie nie przepadam za adaptowaniem starych i znanych historii, trochę to świadczy o braku własnych pomysłów), a przy Kolorze Powietrza to już się prawie męczyłem (choć to grzech śmiertelny - tak pisać o komiksie Bilala!). [jednak za nic w świecie bym "nie puścił w swiat" tych komisów!]
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 31, 2016, 10:10:28 am »
[jednak za nic w świecie bym "nie puścił w swiat" tych komisów!]
No jednak musiałem zachować sie bezwzględnie, aczkolwiek rozumiem, że "wypuszczanie " Bilala może być postrzegane jako zbrodnia :smile:
Z Eksterminatorem raczej tak nie zrobię, chyba że będzie więcej patentów w stylu świecące nauszniki.


Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 31, 2016, 03:02:40 pm »
Pierwotna wersja tez mi się bardziej podoba, ale i ta druga jest dla mnie znośna.
Troche podobna sprawa jak przy Incalu. W pierwszej wersji zdecydowanie lepiej widać kreskę Bilala, nowsza wersja trochę zabija wyrazistość tej kreski.
...ja czekam, aż ktoś się w końcu skusi na integral Tetralogii Potwora ;)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 31, 2016, 03:12:01 pm »
Skłaniam się do starszej wersji. Jeśli pojawi się wydanie z nową kolorystyką to też bez wahania zakupię.


W Top 10 Sklep.gildia.pl  za maj, Storm 2 na czwartym miejscu (za Azymutem 3).
Szkoda, że Okko nie załapał się do dziesiątki. Zaskakująco dobry przygodowy komiks.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline finkh

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 05, 2016, 08:58:47 pm »
Chciałem kupić nowy tom Largo Wincha, ale na stronie sklepu gildii przeczytałem opinie na temat jakości wydania i są one miażdżące - czy ktoś coś więcej może powiedzieć?

Offline silent.bob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 05, 2016, 09:25:45 pm »
Chciałem kupić nowy tom Largo Wincha, ale na stronie sklepu gildii przeczytałem opinie na temat jakości wydania i są one miażdżące - czy ktoś coś więcej może powiedzieć?

Nadruk na grzbiecie przesunięty. Śladów kleju brak (ktoś pisał w komentarzach). Kolory ok. Tłumaczenie Jakub Syty (jeszcze nie czytałem). Minus za dwa tomy a nie cztery (wydawca więcej zarobi).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2016, 09:28:53 pm wysłana przez silent.bob »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 05, 2016, 09:26:44 pm »
Chciałem kupić nowy tom Largo Wincha, ale na stronie sklepu gildii przeczytałem opinie na temat jakości wydania i są one miażdżące - czy ktoś coś więcej może powiedzieć?


To tylko opinie frustratów i malkontentów.
Jest to. moim zdaniem, najlepsza obecnie seria sensacyjna na naszym rynku. Largo Winch składa się z 20 tomów (we Francji) podzielonych na dyptyki. Daje to 10 przygód Largo.
Obecne wydanie to 3 podejście.
Najpierw wydał Motopol - Twój Komiks w formacie A4 cztery pierwsze zeszyt (czyli 2 dyptyki). Na Gildii można je obecnie kupić.
Następnie Egmont wydał dwa integrale w Formacie 26 na 19 cm. Tom pierwszy zawierał zeszyty 1-4 (to samo co wydał Motopol). Tom drugi to zeszyty 5-8. Przekłada się to na 4 dyptyki. Wydania Egmontu wyczerpane.
Wydawnictwo Kurc wydało tom 3 zawierający oryginalne zeszyty 9-10, czyli piąty dyptyk (piąta przygoda Largo).
Wydawnictwo Kurc dostosowało format do wydań Egmontu, czyli 26 na 19 cm.
Plansze z tych wydań (Egmont, Kurc) są minimalnie mniejsze niż w formacie A4. Dosłownie 1 cm. W formacie A4 są dość szerokie marginesy, natomiast w wydaniach egmontowskich i dostosowanym do nich Kurca marginesy są bardzo wąskie.
Więc nie przejmuj się wypocinami ludzi sfrustrowanych.
Komiks warty zakupu.
Jakość wydania jest bardzo dobra. Brawo za dostosowany format do wcześniejszych wydań Egmontu.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kosmoski

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 05, 2016, 09:30:34 pm »
Jest to. moim zdaniem, najlepsza obecnie seria sensacyjna na naszym rynku. .


możesz podrzucić tytuły, z którymi porównujesz? Bo jak seria jest lepsza od Skalpu czy Gotham Central to chyba też sam kupię ;)

 

anything