Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #750 dnia: Październik 07, 2018, 11:30:18 am »
Ktoś na sali wie, czy autor Teczki personalnej jest zarejestrowany na tym forum? Czytam i znajdując nieścisłość, chciałbym coś sprostować do następnego wydania. Tak byłoby najszybciej.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #751 dnia: Listopad 14, 2018, 10:04:33 am »

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #752 dnia: Listopad 14, 2018, 10:13:04 am »
Super. To jeden z tych najlepszych "staroci".

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #753 dnia: Listopad 14, 2018, 10:56:32 am »
Nareszcie  :smile:
No!!! Jednak Święty Mikołaj istnieje!  :biggrin:

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #754 dnia: Listopad 14, 2018, 02:26:19 pm »
W zapowiedziach jeszcze jedna ciekawa książka - Kraina Mikołajka (http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-41-zapowiedzi.html), czyli nieznane w Polsce przygody bohatera, którego cztery tomy przedstawił kiedyś Motopol. Bardzo fajne albumy - za ich pomocą uczyłem moją malutką córkę czytać komiksy. (Kurczę, aż muszę iść do jej pokoju i pożyczyć je na chwilę.)

Offline kalbaro74

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #755 dnia: Listopad 14, 2018, 03:05:23 pm »
Ojej jak ja się na czekałem na tego "Bernarda".

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #756 dnia: Listopad 14, 2018, 08:25:09 pm »
Nowy "Bernard..." , zatem grudzień szykuje się zacnie 😊

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #757 dnia: Listopad 14, 2018, 08:52:44 pm »
zatem grudzień szykuje się zacnie 😊


No raczej!


Już sam Bernard i Gal od Studia Lain to sprawiają, a kto wie co jeszcze wyjdzie?

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #758 dnia: Listopad 15, 2018, 07:03:24 am »
Już sam Bernard i Gal od Studia Lain to sprawiają, a kto wie co jeszcze wyjdzie?
Potwór 3, ostatnia Plaga żab i The Goon. :smile:


Super. To jeden z tych najlepszych "staroci".
Dokładnie. Pierwszy integral to było pięć znakomitych przygód. Nie odczułem żadnego powiewu starej myszy. Raczej wiatr we włosach i zew przygody.  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #759 dnia: Listopad 15, 2018, 07:43:05 am »
Potwór 3, ostatnia Plaga żab i The Goon. :smile:
Oczywiście! Ale jestem zachłanny, liczę jeszcze na coś, może Ongrys wyskoczy z Władcami Chmielu, czy nowym Dreddem, może Kurc cos fajnego dorzuci...  :cool:

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #760 dnia: Listopad 15, 2018, 07:50:46 am »
Chmiel ma być w 2019.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #761 dnia: Listopad 15, 2018, 07:59:54 am »
Na Kurca też bym już nie liczył. Trzy albumy (Bernard, Mikołajek i Jaskółka) na koniec roku to i tak fajny wynik.
Ale Death ma rację, u innych wydawców jest jeszcze dużo dobrego. Stąd moje - i nie tylko - zadowolenie że Egmont w styczniu mniej wydaje :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #762 dnia: Listopad 18, 2018, 06:21:02 pm »
Przygody Mikołajka - powiem tak jestem bardzo pozytywnie zaskoczony komiksem. Zaznaczę także na wstępie, że nie znam historii wydanych na początku lat 2000 i sam komiks zakupiłem raczej z myślą jako prezent dla 5-latki. Zaskoczeniem było dla mnie, że sam komiks nie posiada dialogów, ale historia jest tak wyraźnie opowiedziana rysunkiem, że w sumie ich nie potrzeba. Samo wydanie prezentuje się bardzo dobrze, 3 historie w twardej oprawie, w formacie książeczki dla dzieci, co wg mnie jest dużą zaletą. Zdecydowanie polecam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 06:13:03 am wysłana przez mkolek81 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #763 dnia: Listopad 20, 2018, 06:38:34 am »
Jest bardzo zaskoczony komiksem Jaskółka - w sposób pozytywny. Choć opis sugeruje, że to komiks historyczny, to jest tak naprawdę komiksem obyczajowym, gdzie tłem są ważne wydarzenia historyczne. Autorzy wykorzystują losy rodziny Wielopolskich, aby ukazać ile jednostka jest wstanie poświęcić dla większego ogółu. Czy ważne jest dla niej szczęście własne, czy też poświęcenie się dla odbudowy wolnego społeczeństwa. Mam też wrażenie, że scenarzystka upycha tam więcej rzeczy niż widać na pierwszy rzut oka. Realistyczne rysunki Andrzeja Chyżego bardzo dobrze obrazują historię i epokę. Mimo że są proste oddają masę detali zarówno w architekturze jak w postaciach bohaterów tej opowieści. Powiem więcej rysownik świetnie odwzorował Piotrków Trybunalski, ale nie uniknął jednego błędu. Dworzec kolejowy w Piotrkowie został zniszczony w 1914 roku, a w 1918, kiedy dzieje się akcja, był cały czas w odbudowie, a tu jest przedstawiony w pełni funkcjonalny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2018, 08:21:46 am wysłana przez mkolek81 »

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #764 dnia: Listopad 20, 2018, 07:44:18 am »
Fajnie. Jestem ciekaw tej Jaskołki. W grudniu bedzie trzeba gdzieś do zamowienia wcisnąć.




 

anything