trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 235711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #675 dnia: Sierpień 08, 2018, 10:54:50 am »
Dobra jest ta Mechaniczna ziemia?
Za Azymutem przepadam lecz to inny scenarzysta i zastanawiam się czy Ziemia nie okaże się dla mnie zbyt science fiction...

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpień 08, 2018, 12:17:28 pm »
Dobra jest ta Mechaniczna ziemia?
Za Azymutem przepadam lecz to inny scenarzysta i zastanawiam się czy Ziemia nie okaże się dla mnie zbyt science fiction...
Jakiś tydzień temu przeczytałem Mechaniczną i tak mi się spodobała, że od razu sięgnąłem na półkę po trzy tomu Azymutu. Obie serie bardzo mi się podobają i nie mogę się doczekać na kolejne tomy. Brać, za siebie się nie odwracać. :)

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpień 08, 2018, 06:15:57 pm »
Przyznam, że nie ogarniam pomysłów tego wydawcy, czyli wydawania zeszycików w formie i cenie integrali...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2018, 06:28:55 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #678 dnia: Sierpień 08, 2018, 06:27:52 pm »
Przyznam, że nie ogarniam pomysłów tego wydawcy, czyli wydawania zeszycików w formie i cenie integrali...


Jakieś przykłady?


Dla mnie Taurus to komiks ostatniego wyboru.


A co ma piernik do wiatraka?

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #679 dnia: Sierpień 08, 2018, 06:30:51 pm »

Jakieś przykłady?
A mało masz w tym wątku, zeszycików po 48 stron w twardej oprawie i cenie powyżej 40 zł (nie okładkowej, tylko np. na Bonito)?

Cytuj
A co ma piernik do wiatraka?
Co innego myślałem, co innego napisałem (edytowałem). Być może dlatego, że polityka tych wydawców jest podobna. Tyle że od Kurca dwie serie (Druuna i Najemnik) kupuję, a od Taurusa nic.
seczytam.blogspot.com

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #680 dnia: Sierpień 08, 2018, 06:52:06 pm »
A mało masz w tym wątku, zeszycików po 48 stron w twardej oprawie i cenie powyżej 40 zł (nie okładkowej, tylko np. na Bonito)?


Jeśli albumy w twardej oprawie i wielkim formacie to "zeszyciki"...


Takiego Najemnika widzę można kupić w mestro.pl za 27 zł. Ale on ma więcej niż 48 stron. 48 stron ma Niezwykła podróż - w mestro.pl można ją kupić za niecałe 22 zł. Także naprawdę nie wiem o jakich "zeszycikach" w cenie integrali wypisujesz...

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #681 dnia: Sierpień 08, 2018, 07:32:56 pm »


Jeśli albumy w twardej oprawie i wielkim formacie to "zeszyciki"...

Tak, objętościowo to zeszyciki.
Cytuj
Takiego Najemnika widzę można kupić w mestro.pl za 27 zł. Ale on ma więcej niż 48 stron.

64 + dodatki. Samo w sobie pocieszne - ekskluzywne wydanie zeszyciku, mogli jeszcze obwolutę i złocenia walnąć :biggrin:

Cytuj
48 stron ma Niezwykła podróż - w mestro.pl można ją kupić za niecałe 22 zł.

Nie wiem ile kosztuje ten komiks, bo mnie absolutnie nie interesuje. Poza tym nie będę kupował dziesięciu komiksów w dziesięciu księgarniach, bo mnie położą koszty dostawy. Z Mestro nie korzystam, bo mają dobre ceny tylko na kilka wydawnictw + brak opcji darmowej dostawy.

Cytuj
Także naprawdę nie wiem o jakich "zeszycikach" w cenie integrali wypisujesz...

Cóż, nie każdy musi wszystko rozumieć. Tu poza ceną dochodzi jeszcze jedno - ja nie mam chaty z gumy, żeby magazynować zeszyciki, w których sam komiks to 1/3 objętości, a reszta to oprawa i dodatki.


Pozwól, że ja wydawnictwa np. Studia Lain będę brał w "ciemno", Kurca ewentualnie i po długim zastanawianiu się, a Taurusa nigdy.
seczytam.blogspot.com

Offline Sokratesik

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #682 dnia: Sierpień 08, 2018, 08:35:36 pm »

Cóż, nie każdy musi wszystko rozumieć.

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie o ogarnianie pomysłów tego wydawnictwa

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #683 dnia: Sierpień 08, 2018, 08:44:01 pm »
Paweł M. po cholerę wypisujesz te farmazony nie mające żadnego poparcia w faktach? Rzucasz jakieś durne hasła "zeszyciki w cenie integrali", pytam o przykłady, to "nie każdy musi wszystko rozumieć". Pewnie, że nie każdy, ale fajnie by było, gdybyś chociaż rozumiał co sam napisałeś.

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #684 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:38:25 pm »
gościu

Ależ ja bardzo dobrze rozumiem - przez opakowanie w twarde okładki i wyżyłowanie ceny, zeszycik nie staje się czymś więcej - nadal jest zeszycikiem, tyle że ładnie opakowanym, zajmującym dużo miejsca i drogim.


To co ty wypisujesz to też dla mnie piramidalne farmazony bez pokrycia w faktach (i też się zastanawiam po cholerę je wypisujesz), ale staram się zachować poziom w dyskusji, czego ty najwyraźniej nie potrafisz.

Sokratesik
Zgadza się, nie każdy musi wszystko rozumieć i wszystko kupować. Osobiście cieszyłbym się z upadku tych wydawnictw i przejęcia ich serii przez porządnych wydawców.
seczytam.blogspot.com

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #685 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:40:02 pm »
Zeszyty to są amerykańskie a tu mamy albumy/tomy  :smile:

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #686 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:41:01 pm »
Zeszyty to są amerykańskie a tu mamy albumy/tomy  :smile:
Wybacz, ale coś co ma 48 lub 64 strony zawsze będzie dla mnie zeszytem.
seczytam.blogspot.com

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #687 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:46:36 pm »

Bardzo nam wszystkim brakowalo Bazyliszka ale to juz  koniec naszych klopotow.




Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #688 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:48:11 pm »
Wybacz, ale coś co ma 48 lub 64 strony zawsze będzie dla mnie zeszytem.


I właśnie w tej chwili zanegowałeś europejską normę wydawania komiksów :)

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #689 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:50:54 pm »
raj666
Najmocniej przepraszam, to już się poprawie i zacznę zachwycać tymi drogimi zeszycikami.



I właśnie w tej chwili zanegowałeś europejską normę wydawania komiksów :smile:

To europejską normą jest wydawanie zakończonych serii w zeszycikach? Może i, nie orientuję się, choć zawsze wydawało mi się, że najpierw wychodzą zeszyty w miękkiej oprawie, a po zakończeniu serii ewentualnie integrale w twardej i z bajerami typu dodatki. Ale skoro normą jest wydawanie zakończonych serii w zeszycikach, ale w twardej i z bajerami... To mogę jedynie rzec, że ta norma mi nie odpowiada :P
seczytam.blogspot.com

 

anything