Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 235433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwiec 23, 2018, 08:34:49 pm »
Bedzie miejsce na zakup czegos innego uff  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #661 dnia: Lipiec 13, 2018, 06:17:12 pm »
Splitter planuje na kwiecień 2019 Storma album 31, więc dyptyków już 16  :biggrin: :biggrin: :biggrin: . Planują również 4-ty tom przygód rudej -  kiedyś Kurc się skusi :idea: :wink:

Na marzec mają Malcolm Max 4 a w kwietniu Black Hammer 3 oraz James Bond 8. Pytanie względem Bonda - czy historia jest na tyle słaba, że mamy tylko jeden tom, czy NSC chciało być na bieżąco z innymi seriami takimi jak Paper Girls, Monstressa, Kill or ....


 

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #662 dnia: Lipiec 13, 2018, 06:36:06 pm »
Splitter planuje na kwiecień 2019 Storma album 31, więc dyptyków już 16  :biggrin: :biggrin: :biggrin:
To wydanie który wydaje Kurc ma 12 https://www.donlawrenceshop.com/en_GB/c-3939116/storm-the-collection/ potem nie wiadomo.

Pytanie względem Bonda - czy historia jest na tyle słaba, że mamy tylko jeden tom, czy NSC chciało być na bieżąco z innymi seriami takimi jak Paper Girls, Monstressa, Kill or ....
Ma być po wakacjach drugi tom Bonda i od początku planowali takie tempo.

Czemu nie patrzysz u źródła https://dynamite.com/htmlfiles/viewProduct.html?CAT=DF-James_Bond_Hardcovers
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2018, 06:48:29 pm wysłana przez JanT »

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #663 dnia: Lipiec 13, 2018, 07:00:44 pm »
Smutno z tym Stormem, ale do momentu publikacji u nas tomu 12 może się coś jeszcze zmieni.
Nie pogniewałbym się również na Trigan Empire.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #664 dnia: Lipiec 13, 2018, 07:15:04 pm »
Storm jest fajny ale ostatnio mnie przeraża ilość tomów i wchodzenie w tak długie serie. Zacząłem odrzucać wielotomowe pozycje. Spiderman, Invincible, możliwe, że właśnie Storm też wpadnie w takie przekonanie. No i Najemnik od Kurca ale tutaj jeszcze myślę.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #665 dnia: Lipiec 13, 2018, 07:48:15 pm »
Storm jest jedną z tych serii, na które czekałem od czasów Komiksu więc podobnie jak w przypadku Conana(H) niezależnie od jakości kolejnych historii pozostanę "wierny" tym tytułom.  Zdecydowanie łatwiej przychodzi mi odrzucanie amerykanów; również Spidermana(historie ze świata Ultimate nie podchodzą) i Invincible, Boys, serii MarvelNow i innych. Naiwny sądziłem, że w SBM jest kompletna Saga Elektry, a tu kawałek - Egmoncie poproszę o Daredevila Miller-Janson  :!: :!: :!:

O ile Storm i Trigan odpowiada mi pod względem graficznym to Najemnik zdecydowanie nie.

Wracając do Kurca pomimo, że nie zamierzam brać Dystryktu Galicja to cieszy, że kolejny wydawca zamierza publikować w przyzwoitej formie polskie tytuły. Bardzo bym chciał żeby ktoś zabrał się również za komiksy Piotra Kowalskiego i to nie tylko Wiedźmina, którego nie kupuję jako postaci, ale Gaila, Drakulę czy serię Bedlands(ze względu na śliczne okładki koniecznie w pojedynczych albumach)

 

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #666 dnia: Lipiec 23, 2018, 09:39:06 pm »

To wydanie który wydaje Kurc ma 12 https://www.donlawrenceshop.com/en_GB/c-3939116/storm-the-collection/ potem nie wiadomo.
No nie wiem, z informacji, która zamieścili dwa miesiące temu na fejsie rozumiem, że chcą Storma wydawać "do końca".

Cytuj
Wydawnictwo Kurc
Storma wydaliśmy dopiero połowę jeśli chodzi o ilustracje Lawrence'a, jeszcze kolejne 6. A potem najprawdopodobniej tomy rysowane przez Romano Molenaara.
seczytam.blogspot.com

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #667 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:18:41 am »
Kurc najprawdopodobniej wyda to: https://www.bedetheque.com/serie-1697-BD-Max-Fridman-Les-aventures-de.html
Ja biorę, zapowiada się super.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #668 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:49:31 am »
Kurc najprawdopodobniej wyda to: https://www.bedetheque.com/serie-1697-BD-Max-Fridman-Les-aventures-de.html
Ja biorę, zapowiada się super.


To jest super.
Niby sensacja, ale autor kładzie większy nacisk na historyczne realia niż na akcję. Rysunki ligne claire, ale realistyczne. Z dbałością o odtworzenie wyglądu miejsc (a akcja toczy się w Budapeszcie, Stambule i w Barcelonie). Czas: tuż przed wybuchem II wojny. Bohaterem jest były tajny agent (czy ktoś w tym stylu) zmuszony do tego, by podjąć się jakiejś ryzykownej akcji.
Trzy misje. Trzy opowieści. Ostatnią z nich Giardino narysował po kilkunastu latach przerwy, ale nie widać róznic w stylu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2018, 08:13:56 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #669 dnia: Lipiec 24, 2018, 12:42:08 pm »
Cieszyłbym się, gdyby nie to, że mam komplet po angielsku.

Brałbym.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #670 dnia: Lipiec 27, 2018, 11:58:05 am »
Teraz podwójnie trzymam kciuki za Najemnika.


Tom trzeci od NBM nagle ma status "Postponed indefinitely" co nie wróży dobrze.
Co gorsza wersja KURC (poza okłądką) jest wzorowana na tej od NBM (chyba, ze obie na jeszcze innym źródle).
Mam nadzieję, że moje złe przeczucia są bezpodstawne, bo jeśli przygoda z Najemnikiem skończy się na dwóch pierwszych tomach po polsku i tych samych dwóch po angielsku to będzie smuteczek.

Może KURC czyta? Jakiś statement?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 08:33:14 pm wysłana przez gobender »

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #671 dnia: Lipiec 27, 2018, 07:14:42 pm »
Wszyscy wydawcy czytają. Czasami tylko udają, że nie ;)

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #672 dnia: Lipiec 27, 2018, 08:34:13 pm »
Wszyscy wydawcy czytają. Czasami tylko udają, że nie :wink:

Pewnie masz rację. Z drugiej strony nie wystawią sią z informacją, że nie będzie kontynuacji, kiedy ledwo co była premiera pierwszego...

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #673 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:19:48 am »
Dwie zapowiedzi na wrześnie od Kurca


Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #674 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:29:33 am »
Obie dla mnie.