trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 236219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #630 dnia: Czerwiec 21, 2018, 09:45:44 pm »

a, to jednak się nie dogadamy...


Czekam np na Winds of Winter, czy Cyberpunka 2077, gdyż to dobra kultury które są w fazie tworzenia. Nie zmienia to sytuacji że najlepiej będę się czuł konsumując je po premierze. Nie mam też czkawki z nimi, bo autorów się nie popędza, liczę się z tym że czas jaki spędzam czekając przekłada się na kreowanie tych rzeczy.


Odmiennie myślę o wydawcach, którzy przecież nie są autorami a firmami generującymi swój zysk na rozpowszechnianiu takich prac. Ich wkład jest ograniczony.


Jaki jest więc metafizyczny sens czekania na coś co już istnieje? Faktycznie się nie zrozumiemy ;)

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #631 dnia: Czerwiec 21, 2018, 10:06:55 pm »
Jaki jest więc metafizyczny sens czekania na coś co już istnieje?


to by była ciekawa obserwacja gdybyśmy czekali na "El Mercenario"
Natomiast "Najemnik" to zupełnie inna sprawa...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #632 dnia: Czerwiec 21, 2018, 10:14:57 pm »
No ja rozumiem twoją lekką frustrację. Ostatnio mając trochę czasu wziąłem wszystkie wydawnictwa i serie które od nich posiadam. Zacząłem szperać na BD w poszukiwaniu ilości tomów, czy są zapowiedzi kolejnych tomów i jaki jest mniej więcej czas między tomami w wydaniach zagranicznych(serie tylko trwające). Zacząłem też obliczać czas jaki minął od wydania u nas danego tomu. Przy takiej ilości pozycji jaka teraz wychodzi bez żalu zacząłem sprzedawać te gdzie nie ma wzmianek o następnym tomie albo czas między tomami jest bardzo długi. Do tego trafiło się parę serii mających właśnie ponad 10 tomów.Z Najemnikiem mam podobny problem. Jeszcze nie przekreśliłem bo to fajna pozycja ale Kurc zaczął za dużo wprowadzać pojedynczych tomów.
Najemnik
Vasco
Aama
Druuna
Niezwykła podróż
Largo
Storm
Lot Kruka
Mechaniczna ziemia
Przecież to wszystko jest rozdrobnione zamiast siekać integrale. Większość to serie pokończone. Nikt nie ma żalu co do takich pozycji Mariniego bo wychodzą raz do roku ale tutaj naprawdę można przyspieszyć. Będzie tak jak ze Scream gdzie albo dali pobieżną informację, że wydany tom to zamknięta historia i można obejść się bez reszty albo, że mamy w planach wydawniczych ale bez konkretnej daty.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #633 dnia: Czerwiec 22, 2018, 06:18:54 am »
Najemnik
Vasco
Aama
Druuna
Niezwykła podróż
Largo
Storm
Lot Kruka
Mechaniczna ziemia
Pogrubiłem zbiorcze  :smile: Jak oryginalnie nie ma "zbiorczych" to może też nie być możliwości robić samemu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2018, 06:22:56 am wysłana przez JanT »

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #634 dnia: Czerwiec 22, 2018, 06:55:31 am »
i nie każdy chce komiksowego tesco: byle grubiej, szybciej i taniej...



Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #635 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:12:54 am »
Jak oryginalnie nie ma "zbiorczych" to może też nie być możliwości robić samemu.


"Lot kruka" to tylko dwa tomy. Nie wiem, czy Francuzi wydali je w wydaniu zbiorczym, ale Niemcy zrobili to na pewno.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #636 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:16:09 am »

"Lot kruka" to tylko dwa tomy. Nie wiem, czy Francuzi wydali je w wydaniu zbiorczym, ale Niemcy zrobili to na pewno.
Kiedy ma być drugi tom?

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #637 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:22:26 am »
Lot kruka normalnie wyszedł w integralu, tak samo jak ten komiks rysownika Azymutu (tutaj tylko trzy albumy). Szkoda, że nie wydali po prostu dwóch integrali z tymi seriami. Z tego co pamiętam Mechaniczna Ziemia ma nawet okładkę integrala taką jak nasz pierwszy tom.

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #638 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:05:53 am »
....
3. Jeśli nie mają pieniędzy na Storma i Najemnika, to czemu wydają nowe rzeczy? Jeśli nie mają w ogóle kasy, to czemu biorą się za wydawanie. Jeśli mają kasę, to czemu nie wydadzą tego co zaczęli?
....
Wydawnictwo informowało o problemach zdrowotnych tłumacza i mając na uwadze jakość i spójność translacji nie chcą nikogo innego zatrudniać do tego zadania tylko czekają cierpliwie na powrót do formy autora poprzednich przekładów.
Calm down!

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #639 dnia: Czerwiec 22, 2018, 01:09:13 pm »
Spoglądam na listę i z ciekawości zapytam. Ile serii już jest ukończonych? Takich które kiedyś były wydawane i już się domknęły?

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #640 dnia: Czerwiec 22, 2018, 03:58:43 pm »
A nie możesz sam tego sprawdzić?

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #641 dnia: Czerwiec 22, 2018, 05:08:49 pm »
Pogrubiłem zbiorcze  :smile: Jak oryginalnie nie ma "zbiorczych" to może też nie być możliwości robić samemu.
No rzeczywiście źle to określiłem. Wychodzą integrale zbierające kilka tomów ale zobaczcie ile takie Vasco albo Najemnik! ma tomów.Jak zacząłem ostatnio właśnie podliczać wszystkie wydawnictwa to jest aż smutek na ustach.
Spoglądam na listę i z ciekawości zapytam. Ile serii już jest ukończonych? Takich które kiedyś były wydawane i już się domknęły?
Wszystkie(Largo nie zbieram więc nie wiem). Niezwykła podróż ma mieć nowy cykl. Te trzy tomy co u nas wyszły to zamknięty cykl. Nowy cykl w niebieskiej okładce.
No i rzeczywiście Lot kruka i Mechaniczna Ziemia powinny być w integralach.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #642 dnia: Czerwiec 22, 2018, 05:15:18 pm »
Moje pytanie było o to ile Kurc domknął swoich prac, chyba jednak niejasno je postawiłem. Prawdopodobnie jednak znam odpowiedź bez szukania.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #643 dnia: Czerwiec 22, 2018, 05:21:46 pm »
Kurc wydaje klasyki / ramoty może w ten zakres celujcie, Flash Gordon albo Tarzan ;) .
Spawn :)

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #644 dnia: Czerwiec 22, 2018, 05:42:10 pm »
Spawn :smile:


Strzelasz, czy to już zostało ogłoszone?