Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalbaro74

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 29, 2018, 10:13:31 am »
Przeczytałem "Najemnika" i jak komuś się podobał "Storm" to musi sięgnąć po ten komiks. Fabuła nas nie rozpieszcza ale rysunki nam to wynagradzają. Komiks jest pięknie wydany przez Kurca i tylko czekać na dalszy ciąg.

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #556 dnia: Marzec 29, 2018, 10:15:51 am »
Ile tomów liczy sobie "Najemnik" ?

Offline kalbaro74

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #557 dnia: Marzec 29, 2018, 10:25:20 am »
Ile tomów liczy sobie "Najemnik" ?
Chyba 14.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 29, 2018, 10:27:20 am »
13 tomów oryginalnie ale po 46 stron. Kurc 64 strony. Jakieś spore dodatki u nas?

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #559 dnia: Marzec 29, 2018, 10:30:13 am »
Owszem i patrząc na tom 2, w którym też jest sporo, można się spodziewać, że w całej serii będą.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 29, 2018, 11:01:26 am »
To to nie są dwa tomy w 1?
U, wow, Umknęło mi to.
Miałem w łapie wczoraj, ale jeszcze jest w folii. Rzeczy od Kurca zawsze jakoś dobrze leżą w rękach. Tom z zewnątrz prezentuje się świetnie i to jest jeden z nielicznych długich cykli, w które teraz wchodzę.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 29, 2018, 11:30:56 am »
Patrząc tak chłodniej na tego Kurca to obrał dosyć przemyślaną i odważną politykę wydawniczą.
Ma komiks dla dzieci/młodzieży w miękkiej i tanio bo tak ma być dla takiej grupy docelowej.
Komiks dla dorosłych.
Sentymentalne fantasy z lat 70/80.
Komiks historyczny.
Teraz dojdzie Aama czyli coś na co niektórzy czekają od dawna.
No ja tam jestem kupiony.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 29, 2018, 11:39:46 am »
Pierwsza recenzja Najemnika:
http://paradoks.net.pl/read/34869-najemnik-tom-1-kult-swietego-ognia-recenzja

Nadal nie dla mnie :)
Ale Aama jak najbardziej.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 29, 2018, 01:37:28 pm »
Cenowo jest ok bo to jakieś 30zł po rabatach.
Malarstwo olejne gdzieś indziej w komiksie mamy u nas wydane? Dla napawania oczu na pewno warto :biggrin:

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #564 dnia: Marzec 29, 2018, 05:10:52 pm »
Jeszcze nie wydane ale liczę na: https://www.bedetheque.com/serie-45412-BD-Stonehenge.html
Dość nowa seria, malarstwo olejne.

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #565 dnia: Marzec 29, 2018, 07:34:09 pm »
A jakby ktoś czekał z zakupem "Niezwykłej podróży" do końca pierwszego cyklu, właśnie przeczytałem 3. tom (recenzja na komiksydisneya.pl) i mogę stwierdzić - jest naprawdę dobrze.
Nie oznacza to, że komiks nie jest pozbawiony wad. W finale opowieści chciano zmieścić zbyt dużo fabuły, co prowadzi do lekkiego chaosu.  Też trochę mi nie pasowało, że czasami próbowano ubrać bohaterki w dość skąpe kostiumy i eksponować... wiadomo jaką część ciała. Ale mimo wad, zarówno fabularnie i rysunkowo"Niezwykła podróż" to naprawdę dobry komiks. Jest sporo ciekawych przygód, są interesujący bohaterowie, jest steampunkowy świat pełen interesujących maszyn. Mi osobiście komiks bardzo się podobał. A drugi cykl, pt. "Tajemnicze wyspy", zapowiada się jeszcze lepiej, bo może w końcu pojawią się jakieś rzeczywiste nawiązania do twórczości Verne'a.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2018, 07:51:50 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #566 dnia: Marzec 30, 2018, 10:53:10 am »
Miałem w łapie wczoraj, ale jeszcze jest w folii. Rzeczy od Kurca zawsze jakoś dobrze leżą w rękach. Tom z zewnątrz prezentuje się świetnie i to jest jeden z nielicznych długich cykli, w które teraz wchodzę.
Potwierdzam, też miałem w rękach, świetnie wydany. Naszła mnie nawet myśl, że komiks jest argumentem jednocześnie dla przeciwników, jak i zwolenników albumów w twardych okładkach. Bo fakt, że okładki w sumie są grubsze (na oko 50%) niż zawartość. Ale z drugiej strony ten powiększony format, właśnie znacznie grubsze okładki (nie jak w screamowych pojedynczych albumach) robią ogromne wrażenie.
Ogólnie, mimo że komiks nie dla mnie, to plusy i pochwały dla wydawcy za wydanie.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #567 dnia: Marzec 30, 2018, 12:13:57 pm »
ten powiększony format, właśnie znacznie grubsze okładki (nie jak w screamowych pojedynczych albumach) robią ogromne wrażenie.

Jeśli chodzi o wrażenie, to sądzę, że jeszcze większe by było gdyby w tych okładkach były trzy lub cztery albumy.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #568 dnia: Marzec 30, 2018, 12:32:52 pm »
^ Jeśli lubisz "hurtowo" to pewnie.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #569 dnia: Kwiecień 30, 2018, 12:07:37 pm »

 

anything