trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 235206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #525 dnia: Marzec 02, 2018, 02:18:39 pm »
Nie wszystko jest tanim i śmieciowym superhero.
Bzdura totalna  :smile: Czyli Durango, Jeremiah, Lady S, Koziorożec, Lucky Luke itp to śmieciowe superhero  :biggrin:

Czemu Egmont wydaje teraz po dwa albumy na miękko?

Popatrzmy też na Scream (specjalistów od takich wydań  :smile: ) który musi się teraz ratować komerchą z USA.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #526 dnia: Marzec 02, 2018, 02:25:32 pm »
Bzdura totalna  :smile: Czyli Durango, Jeremiah, Lady S, Koziorożec, Lucky Luke itp to śmieciowe superhero  :biggrin:
Jak do tej pory ja superhero (zaznaczę jeszcze raz superhero) rozumiem inne tytuły niż przytoczone przez ciebie powyżej. Dziwnie postrzegasz SH panie Janku.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #527 dnia: Marzec 02, 2018, 02:31:26 pm »
Ten "Najemnik" w pojedynczych, powiększonych tomach i na twardo za 49.99 zł  :doubt:

Kurcze, szkoda, że wydawca wybrał taką formę. Chyba najgorszą z możliwych (no, może nie licząc wydania kieszonkowego). Lepsze byłyby albumy w miękkiej, jeszcze lepsze integrale, a ideałem byłyby dwie formy jednocześnie, do wyboru.

Przyłączam się do ubolewania.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #528 dnia: Marzec 02, 2018, 02:34:17 pm »
Popatrzmy też na Scream (specjalistów od takich wydań  :smile: ) który musi się teraz ratować komerchą z USA.

No właśnie, wydawało mi się, że format Screama nie jest dobrym pomysłem, skoro rzadko który wydawca wybiera tę drogę. A tu zdziwienie, bo jednak ktoś też próbuje.

Komiks nie dla mnie, ale nie tyle przez format, ile przez zawartość.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #529 dnia: Marzec 02, 2018, 02:35:00 pm »
Jak do tej pory ja superhero (zaznaczę jeszcze raz superhero) rozumiem inne tytuły niż przytoczone przez ciebie powyżej. Dziwnie postrzegasz SH panie Janku.
Serio?  :smile: Ale nie róbmy off-topu.

Komiks nie dla mnie, ale nie tyle przez format, ile przez zawartość.
Najbardziej chodzi o miejsce bo to jest 10 (albo więcej?) tomów. Jak Scream startował to nie było tyle konkurencji i mile pewniaki jak Jodo a teraz mają Alienów itp  :smile: Gdzie moje Dampierre 2 bo Książę Nocy zaraz będzie komplet  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 02:45:48 pm wysłana przez JanT »

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #530 dnia: Marzec 02, 2018, 02:44:31 pm »
Nie wierzę w to, co czytam. To jest NAJLEPSZA forma jaka można wybrać dla tego albumu. Mercenary w miekkiej opraiwe to byłoby jakieś całkowite nieporozumienie i profanacja. A obrazki zasługują w 200% na powiększony format bo jest co oglądać. 

Nawet integrala bym nie wolał.  (ogólnie integrale biorę z braku laku, ale pojedyncze albumy moim zdaniem to jest TO. Nie lubie hurtowego podjeścia bo zatraca się indywidualny charakter każdego albumu aspekt "celebracji")

@ JanT. Podziękuj i nie kupuj. Ale to bedzie Twoja strata.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #531 dnia: Marzec 02, 2018, 02:46:17 pm »
Serio?  :smile: Ale nie róbmy off-topu.
Najbardziej chodzi o miejsce bo to jest 10 (albo więcej?) tomów. Jak Scream startował to nie było tyle konkurencji i mile pewniaki jak Jodo a teraz mają Alienów itp  :smile:
A Scream - cóż, ich sprawa. Mają Aliensów teraz, trochę mieszają z dostępnością ich tytułów. Chyba sztucznie napędzają czasami sprzedaż (komiks się wyczerpał/nie wyczerpał/znów wyczerpał) :)
Ale to do osobnego wątku chyba.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #532 dnia: Marzec 02, 2018, 02:49:42 pm »
@ JanT. Podziękuj i nie kupuj. Ale to bedzie Twoja strata.
Znam tytuł  :smile: Integrale byłyby idealne a tak to w takiej formie może wyjść tylko część (odpukać  :smile: )

A Scream - cóż, ich sprawa. Mają Aliensów teraz
Na pewno tego nie neguję żeby nie było. Uważam że każde wydawnictwo powinno mieć swojego "Deadpoola" cz inne "Żywe Tupy"  :smile:

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #533 dnia: Marzec 02, 2018, 02:52:36 pm »
Nie sugeruję, że nie znasz.  Bardziej to, że ma szansę szybko się wyprzedać i będzie potem latał na allegro po milion.

Przy okazji brawo dla KURCA bo okłądka jest znacznie ładniejsza niż w wydaniu NBM (choć tamto ma płócienny grzbiet). ALe design jest fajniejszy, prostszy ale bardziej wysmakowany.



... poza logo KURC oczywiscie... :>

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #534 dnia: Marzec 02, 2018, 03:04:04 pm »
Biadolenie na twarde wydanie? Niebywałe  :lol:

Bardzo się cieszę, że wydawca zdecydował się na twardą okładkę. Jak kogoś nie stać na komiksy, to niech się przerzuci na zbieranie znaczków  :cool:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #535 dnia: Marzec 02, 2018, 03:14:18 pm »
Biadolenie na twarde wydanie? Niebywałe  :lol:
I pisze to ktoś kto narzekał że Conan nie w kolorze  :biggrin:

Jak kogoś nie stać na komiksy, to niech się przerzuci na zbieranie znaczków  :cool:
Kto narzeka na cenę?

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #536 dnia: Marzec 02, 2018, 03:16:30 pm »
Szkoda, też nie przepadam za wydawaniem zakończonych serii w takiej formie. Ale trudno, skoro to taki klasyk to nie pozostaje mi nic innego, jak przełamać się i brać co jest.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #537 dnia: Marzec 02, 2018, 03:24:32 pm »

Kto narzeka na cenę?
Czekaj, czekaj, gdzie to widziałem a tutaj:
Ten "Najemnik" w pojedynczych, powiększonych tomach i na twardo za 49.99 zł  :doubt:
:cool:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #538 dnia: Marzec 02, 2018, 03:38:11 pm »
Czekaj, czekaj, gdzie to widziałem a tutaj: :cool:
Sorry powinno być tak: Ten "Najemnik" w pojedynczych  :doubt: , powiększonych tomach i na twardo  :doubt: za 49.99 zł
 :biggrin:
Chodziło ogólnie o formę.

Niedługo będzie na osiedlach "Za kim jesteś za HC czy za SC?"  :biggrin:

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #539 dnia: Marzec 02, 2018, 03:47:33 pm »
Ja też na razie odpadam. A szkoda, bo byłem zainteresowany tą serią (mam duży sentymant do realistycznie rysowanego sci-fi i fantasy, chyba głównie przez Storma). Nie chce mi się bawić w 13-częściowy tasiemiec, który będzie wychodził pewnie z 5 lat albo i dłużej po jednym albumiku, a w każdym tomie grubość samej okładki będzie z 1,5 razy większa niż grubość stron komiksu. Cena też taka sobie (już uwzględniając, że Kurc ma dość fajne rabaty). Szkoda, że się nie zdecydowali jeśli nie na integrale to chociaż na podwójne albumy (może względy licencyjne?).


Nie mówię, że się obrażam i nigdy... ale ląduje w mojej tabelce "może kiedyś", a rzadko któremu tytułowi się udaje stamtąd wyrwać.