trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 234711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #465 dnia: Listopad 12, 2017, 08:19:33 pm »
Notabene moje rozgoryczenie wynika również z tego, że kupiłem te kurcowskie tomy "Largo Wincha" i czekałem z lekturą aż zdobędę całość a teraz dowiaduję się, że istnieje duże prawdopodobieństwo że się nie doczekam.

chłopie! czytaj te komiksy i ciesz się lekturą :)

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #466 dnia: Listopad 12, 2017, 08:32:26 pm »
Jak już o formacie mowa to "Rozbitkowie 2" powinno być w pomniejszonym Egmontu i najlepszym do tego zadania wydaje się właśnie Kurc.

W mojej komiksowej przygodzie spotkałem się z kilkoma tytułami, których lektura była na swój sposób wycieńczająca, nawet męcząca a były to między innymi Martha Washington, Ibikus i właśnie Rozbitkowie Czasu.
W każdym z tych przypadków ostatecznie byłem zadowolony tym co zobaczyłem/poznałem i wydanie RC pomimo formatu było w porządku. Jak dla mnie większą zbrodnią od pomniejszonego formatu jest zmiana formatu (Lucky Luke - duży-mały-duży) chyba, że jest to jakoś sensownie uzasadnione(ABC Wariors). 

Co do wypowiedzi na temat egocentryzmu i ogólnego chciejstwa czytelników to nie rozumiem braku zrozumienia dla takiej postawy. W licznych przypadkach, a z pewnością w moim własnym relacje z komiksami to jakaś forma ślepej miłości, czasami chorej, ale prawdziwej i szczerej. Miłość to egocentryzm i zachłanność, więc niech każdy chce po swojemu.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #467 dnia: Listopad 12, 2017, 09:04:52 pm »

Wiem, że jest powiększony, piłem do tego, że przedmócy narzekali, że na naszym nic nie widać, bo jest tak mały druk. Powiekszony jest trochę większy, ale nie ma jakejś zasadniczej róznicy w odróżnieniu szczegółów.

A powiększony (nowy) zdaje się być większy od oryginalnego o wspomniane powiększone marginesy właśnie. Pierwotnie miał małe bo był w standardowym frankofońskim (nadal większym od naszego).
...eeee... chyba rozumiem :)

Jak już o formacie mowa to "Rozbitkowie 2" powinno być w pomniejszonym Egmontu i najlepszym do tego zadania wydaje się właśnie Kurc.

W mojej komiksowej przygodzie spotkałem się z kilkoma tytułami, których lektura była na swój sposób wycieńczająca, nawet męcząca a były to między innymi Martha Washington, Ibikus i właśnie Rozbitkowie Czasu.
W każdym z tych przypadków ostatecznie byłem zadowolony tym co zobaczyłem/poznałem i wydanie RC pomimo formatu było w porządku. Jak dla mnie większą zbrodnią od pomniejszonego formatu jest zmiana formatu (Lucky Luke - duży-mały-duży) chyba, że jest to jakoś sensownie uzasadnione(ABC Wariors). 

Co do wypowiedzi na temat egocentryzmu i ogólnego chciejstwa czytelników to nie rozumiem braku zrozumienia dla takiej postawy. W licznych przypadkach, a z pewnością w moim własnym relacje z komiksami to jakaś forma ślepej miłości, czasami chorej, ale prawdziwej i szczerej. Miłość to egocentryzm i zachłanność, więc niech każdy chce po swojemu.
ja natomiast nie rozumiem postawy wedle której czytelnik męczy się przy czytaniu pomniejszonego tylko po to, by później wszystko równo wyglądało na półce.


I, żeby było jasne, w żadnym wypadku nie winię Kurca za podjęcie takiej, a nie innej decyzji o formacie Largo. Kurc musiał wybierać tzw. mniejsze zło, za którego istnienie winę ponosi w tym przypadku Egmont (zmienił format i nie skończył serii).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #468 dnia: Listopad 16, 2017, 07:27:05 am »
Storm 6 w przedsprzedaży na Gildii

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #469 dnia: Listopad 16, 2017, 07:41:06 am »
I, żeby było jasne, w żadnym wypadku nie winię Kurca za podjęcie takiej, a nie innej decyzji o formacie Largo. Kurc musiał wybierać tzw. mniejsze zło, za którego istnienie winę ponosi w tym przypadku Egmont (zmienił format i nie skończył serii).
Można tylko żałować, że Kurc nie poszedł drogą Wydawnictwa Twój Komiks wydając w większym formacie pojedyncze albumy. Spokojnie mógłby zacząć w tym miejscu z serią z którego wystartował, a później nadrobić ewentualnie tomy 4-8 (jeśli sprzedaż była by dobra), odpuszczając 1-4, które do tej pory można kupić za grosze obecnie. No ale wybrał inną drogę, trochę szkoda.

Offline juras9

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #470 dnia: Listopad 18, 2017, 04:04:05 pm »
Storm 6 już prawie jest co cieszy wielce, a kiedy kolejna druuna  :roll: ?

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:09:25 pm »
Mechaniczna ziemia t.1 pretekstowa fabuła + dobre rysunki. Aczkolwiek warstwa graficzna jednak jest trochę słabsza niż w Azymucie, zapewne przez ograniczenie akcji do jednego miejsca. Końcówka tomu daje nadzieje na większą różnorodność miejsc akcji w kolejnym tomie co powinno się przełożyć na jeszcze lepsze rysunki. Ogólnie kupić warto, szczególnie w jakiejś promocji, gdy wyjdzie za ok. 20 zł. Szkoda tylko że to pojedynczy tom i w HC zajmie komplet więcej miejsca niż integral.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 23, 2017, 01:19:13 pm »
Na przyszły rok w planach dwa tomy Vasco, Druuna 3 w terminie lato-jesień, wcześniej dodruk Druuny 0.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 23, 2017, 07:11:49 pm »
Na przyszły rok w planach dwa tomy Vasco, (...)
Rozsądna decyzja.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #474 dnia: Grudzień 23, 2017, 07:19:26 pm »
I jakby ostatnia druuna wyszła na zimę 2018/2019 to byłoby miło. Bo jak kolejny (ponad) rok trzeba bedzie czekać to trochę słabo.

Offline juras9

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #475 dnia: Grudzień 23, 2017, 07:31:59 pm »
Kompletnie nie przemawia do mnie styl graficzny Vasco, kojarzy mi się z clipartami office 97. Ale na druunę czekam z niecierpliwością ;]! Jeszcze gdyby pojawiła się kontynuacja Bernard Prince to byłbym szczęśliwy, po rozpoczęciu lektury Comanche Hermann'a biorę w ciemno. No i cieszy, że Storm trzyma tempo, fajna, klimatyczna seria.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 09:57:46 pm wysłana przez juras9 »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #476 dnia: Grudzień 23, 2017, 09:06:00 pm »
Fakt, rysunki pewnych elementów zwłaszcza twarzy są nieco staroszkolne, ale tła to mistrzostwo, kostiumy, sceny bitewne to samo. ja bardzo lubię takie historyczne klimaty. Vasco 2 w zamówieniu na styczeń i z niecierpliwością czekam na kolejne.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #477 dnia: Grudzień 23, 2017, 09:23:22 pm »
Z Vasco super, ale czemu Druuna tak się rozciągnęła w czasie? Szkoda.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #478 dnia: Grudzień 23, 2017, 09:30:43 pm »
Też mnie to zastanawia tym bardziej, że tylko dwa tomy do końca a skoro jest dodruk to i zainteresowanie musi jakieś być.

Offline Bobo

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #479 dnia: Grudzień 23, 2017, 09:55:00 pm »
Na przyszły rok w planach dwa tomy Vasco, Druuna 3 w terminie lato-jesień, wcześniej dodruk Druuny 0.
To pewna informacja? Jak rozmawiałem z wydawnictwem na MFK w Łodzi to mówili, że Druuna na początku 2018.