trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 235961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #435 dnia: Listopad 12, 2017, 07:19:55 am »
Nie wygląda to najlepiej. Sprzedaż tomów wydanych teraz nie zachęca podobno do tego wznowienia. Najlepiej zatem zaopatrzyć się w dostępne pierwsze cztery (lub chociaż dwa pierwsze) albumy i kupować serię od punktu, od którego jest dostępna. Nie jest to kłopotliwe, jeśli chodzi o ciągłość historii, a może (choć nie musi) zmienić plany wydawnictwa. A frajda, jak pisze Jan, jest wielka, więc nie warto w związku z niedostępnością albumów 5-8 rezygnować z całości.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #436 dnia: Listopad 12, 2017, 07:41:05 am »
Właśnie skończyłem 5 tom Largo Wincha i dla mnie jest to jedna z najlepszych serii sensacyjnych. Van Hamme w najnowszych dwóch tomach trzyma nadal wysoki poziom.


Ba. Ten poziom nawet rośnie :) dla mnie były to najlepsze tomy serii

Offline NuoLab

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #437 dnia: Listopad 12, 2017, 08:10:40 am »
Nie wygląda to najlepiej. Sprzedaż tomów wydanych teraz nie zachęca podobno do tego wznowienia.

A brak tomów 1-8 nie zachęca do kupowania kolejnych bo potencjalni nabywcy czekają na decyzję o wznowieniu. Kółeczko się zamyka.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #438 dnia: Listopad 12, 2017, 09:21:38 am »
I do tego jeszcze ten pomniejszony format. Ale to pewnie odstrasza jedynie średnio i mało zainteresowane osoby, bo wiadomo, że prawdziwy fan łyknie wszystko.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #439 dnia: Listopad 12, 2017, 01:09:49 pm »
I do tego jeszcze ten pomniejszony format. Ale to pewnie odstrasza jedynie średnio i mało zainteresowane osoby, bo wiadomo, że prawdziwy fan łyknie wszystko.

Niestety, raz zrobiony błąd często jest potem powielany w imię jednolitości serii.

Largo, Wieczna wojna, Rozbitkowie czasu - wydanie tych komiksów w pomniejszonym formacie to był poroniony pomysł. W przypadku Wiecznej wojny sam Egmont zauważył błąd i go naprawił. Niestety, teraz wydanie z 2009 roku to jedynie makulatura, za którą oczywiście słono zapłaciliśmy. No ale wtedy nie bardzo było inne wyjście.

Szkoda, że w przypadku Largo błąd został wielokrotnie powtórzony. Mam nadzieję, że jak kiedyś ktoś wyda Rozbitków czasu, to w normalnym formacie.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #440 dnia: Listopad 12, 2017, 01:58:26 pm »
Mam nadzieję, że jak kiedyś ktoś wyda Rozbitków czasu, to w normalnym formacie.
święte słowa! może jeden z najlepszych wydawców na rynku (ten na "O.") by się skusił?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #441 dnia: Listopad 12, 2017, 02:03:13 pm »
Ehh zamiast sie cieszyć ze ktoś sie zabrał do roboty i wydaje to jak zwykle tutaj tylko narzekania ... a to format nie ten a to kolejność nie taka, tomy w sumie to tez powinny być 4 w jednym a nie tak jak jest, logotyp Kurca tez jakiś taki duży ... bez sensu to wszystko




Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #442 dnia: Listopad 12, 2017, 02:09:07 pm »
Ehh zamiast sie cieszyć ze ktoś sie zabrał do roboty i wydaje to jak zwykle tutaj tylko narzekania ... a to format nie ten a to kolejność nie taka, tomy w sumie to tez powinny być 4 w jednym a nie tak jak jest, logotyp Kurca tez jakiś taki duży ... bez sensu to wszystko
bywają sytuacje, w których lepiej nic nie robić niż zrobić to źle, bo później więcej roboty i kosztów z naprawą.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #443 dnia: Listopad 12, 2017, 02:14:39 pm »
Na szczęście to nie jest jedna z tych sytuacji.

Chwała Wydawnictwu Kurc za to co robi z najlepszym sensacyjnym frankofonem EVER!!!!


Mam po trochu z trzech wydań w dwóch formatach i wisi mi to. Liczy się tylko to, ze znów czytam Largo
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #444 dnia: Listopad 12, 2017, 02:16:15 pm »
W przypadku Wiecznej wojny sam Egmont zauważył błąd i go naprawił. Niestety, teraz wydanie z 2009 roku to jedynie makulatura, za którą oczywiście słono zapłaciliśmy.


Bez przesady, wydanie było średniej jakości, ale i niedrogie, jak wszystko w kolekcji Science Fiction.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #445 dnia: Listopad 12, 2017, 03:05:43 pm »
Przez kilka lat nikt nie chciał się zabrać za kontynuację Largo, uczynił to Kurc i chwała im za to. A samo wydanie nie jest wcale złe, marginesy są dużo mniejsze przez co kadry niewiele odbiegają od tych z wydania A4.
Gdyby np Kurc powrócił do kontynuacji Rozbitków czasu w takie samej formie, byłbym w pełni kontent.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #446 dnia: Listopad 12, 2017, 03:55:26 pm »
Ehh zamiast sie cieszyć ze ktoś sie zabrał do roboty i wydaje to jak zwykle tutaj tylko narzekania ... a to format nie ten a to kolejność nie taka, tomy w sumie to tez powinny być 4 w jednym a nie tak jak jest, logotyp Kurca tez jakiś taki duży ... bez sensu to wszystko

To, że istnieje grono forumowych malkontentów, którzy szukają dziury w całym i którym nic się nie podoba nie oznacza, że nie wolno skrytykować jakiejś cechy jakiejś publikacji. Czy każdego, kto skrytykuje pomniejszony format Tintina czy Lucky Luke'a albo osobne wydanie dodatków do Hugo też wrzucisz do tej samej szufladki?

Bez przesady, wydanie było średniej jakości, ale i niedrogie, jak wszystko w kolekcji Science Fiction.

Chodziło mi że słono zapłaciliśmy za makulaturę, nie słono za album. Ja za Wieczną wojnę zapłaciłem razem ok. 100 zł - najpierw 30 za makulaturę, potem 70 za album. Wolałbym od razu kupić album za 70 zł i zaoszczędzić 30.

Przez kilka lat nikt nie chciał się zabrać za kontynuację Largo, uczynił to Kurc i chwała im za to. A samo wydanie nie jest wcale złe, marginesy są dużo mniejsze przez co kadry niewiele odbiegają od tych z wydania A4.

Nie mówię, że jest złe, mówię, że w normalnym formacie byłoby lepsze. I że nie warto powielać błędów w imie jednolitego wyglądu serii.

Gdyby np Kurc powrócił do kontynuacji Rozbitków czasu w takie samej formie, byłbym w pełni kontent.

Oj, nie... Ostatnio jeszcze raz przeczytałem Rozbitków od Egmontu. Naprawdę bolą oczy i lektura męczy - albo trzeba się bardzo skupiac na detalach, albo akcja przestaje byc zrozumiała. Są komiksy, które nie tracą za wiele w pomniejszonym formacie (wg mnie na przykład Lincoln czy Marzi), ten traci dużo.

może jeden z najlepszych wydawców na rynku (ten na "O.") by się skusił?

Po ponownej lekturze uważam, że Rozbitkowie to bardzo specyficzny komiks. Bez problemu wyłożyłbym 70 zł na kolejny album, ale już kilkanaście tysięcy niekoniecznie. I nie ukrywam, że fakt publikacji pierwszego tomu w tym pomniejszonym formacie dodatkowo mnie zniechęca.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #447 dnia: Listopad 12, 2017, 04:01:55 pm »
Nie mówię, że jest złe, mówię, że w normalnym formacie byłoby lepsze. I że nie warto powielać błędów w imie jednolitego wyglądu serii.
Jasne, że lepsze, ale jeśli nie ma co się lubi, to się lubi......

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #448 dnia: Listopad 12, 2017, 04:08:58 pm »
Po ponownej lekturze uważam, że Rozbitkowie to bardzo specyficzny komiks. Bez problemu wyłożyłbym 70 zł na kolejny album, ale już kilkanaście tysięcy niekoniecznie. I nie ukrywam, że fakt publikacji pierwszego tomu w tym pomniejszonym formacie dodatkowo mnie zniechęca.
....to może inne dzieło Foresta?

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #449 dnia: Listopad 12, 2017, 04:21:06 pm »
pomniejszony format Tintina czy Lucky Luke'a
Kokosz, ty to powinieneś najlepiej wiedzieć, że koniunktura na rynku komiksowym z te 8 lat temu nie była najlepsza i takie pomniejszone wydania wydawały się wtedy jedyną logiczną alternatywą.
Na dodatek w przypadku "Przygód Tintina" pomniejszony format wynikał też z tego, że wówczas taka edycja była wydawana przez kilka lokalnych Egmontów (w tym brytyjski i na pewno 2-3 skandynawskie). Tintin w takim wydaniu sprzedał się bardzo dobrze, więc Egmont wystartował z pomniejszonym "Lucky Lukiem", który wcześniej sprzedawał się słabo w A4.
Ale sytuacja się zmieniła i teraz komiksy bez problemu schodzą w ciut droższych, ale pełnoformatowych edycjach.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything