trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2016, 05:35:23 pm »
Kilka razy zdarzyło się, że wydawca podejmujący zarzuconą niegdyś serie z czasem publikował również jej wcześniej wydane epizody. Oczywiście to tylko niczym nie podparte przypuszczenie, ale kto wie czy tak nie będzie i tym razem.
Tzn. ja mam taką nadzieję. Seria jest długa, na ten moment ma 20 albumów (więc łącznie Kurc wyda 6 tomów zawierających 12 albumów), więc liczę, że gdzieś pomiędzy pojawią się Kurcowe wydania albumów 1-8.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2016, 05:55:31 pm »
Kupiłbym, ale tylko jeśli pojawi się zapewnienie Wydawcy, że wznowi również tomy wydane przez Egmont.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2016, 05:59:53 pm »
te pierwsze tomy były wydane już 2 razy. seria mimo renomy sprzedawała się słabo (nawet premierowy drugi tom z egmontu).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2016, 06:19:14 pm »

Tak. Fajna zapowiedź i jedyna rozsądna decyzja - czyli format taki jak wczesniej.

Ale przecież wcześniej był format A4 ;). Moim zdaniem lepiej gdyby wydali od tomu 5. Nie dość, że tomy 1-4 nadal można normalnie kupić to całą serię dostalibyśmy w normalnym formacie. A tak sami ograniczają sobie grono odbiorców.

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2016, 06:21:04 pm »

te pierwsze tomy były wydane już 2 razy. seria mimo renomy sprzedawała się słabo (nawet premierowy drugi tom z egmontu).
Wiem, ale np. taki Y też był już wydany i te 3 części chodziły za grosze, a teraz schodzi jak świeże bułeczki mimo, że to jest to samo co w tych wydanych częściach 1-2. Rynek zmienił się (dojrzał?) na tyle, że nie ma prostego przełożenia, że to co nie sprzedawało się x lat temu teraz również byłoby porażką wydawniczą.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2016, 06:22:44 pm »
ja tam starych tomow nie kupie po raz nty, czekam na nowe przygody LW
Jesli seria bedzie dobrze szla, to pewnie wydawca wypusci stare tomy, ale czy one sie sprzedadza na zadowalajacym poziomie, nie wiem. W ogole czy ta seria przyjmie sie za 3 razem :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2016, 08:01:08 pm »
Szkoda, mały format i od 9-tego albumu więc niestety odpadam jeśli chodzi o Largo.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2016, 07:36:16 am »
Świetna informacja. Wreszcie. Ten format to jedyna poprawna decyzja, chyba, że chciałoby się wydawnictwu robić powtórki od bodaj 5 numeru, na którym stanął duży format Motopolu. Przy takim bałaganie w formatach jaki, niestety, wprowadził Egmont będziemy mieli dwie grupy - bardzo zadowolonych i bardzo niezadowolonych. Ale jakąś decyzję należało podjąć.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 21, 2016, 08:56:10 am »
Skład Główny, XIII, Largo, Blacksad....są serie przejęte przez inne wydawnictwo i dobrze się sprzedają bez wznowień pierwszych części, ze względu, że jest już jakiś nakład rozprowadzony po rynku i nie waląc kosmicznych nakładów ma się w miarę pewność na spokojną sprzedaż kontynuacji. A wszystkie te powyższe komiksy da się czytać bez znajomości poprzednich części.
Starzy kolekcjonerzy posiadają już pierwsze dwa integrale i pewnie do nich jest skierowana głównie ta oferta.
Po co na razie myśleć o pierwszych tomach jak koledzy wspomnieli schodziły bardzo słabo....

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2016, 08:59:18 am »
akurat skład główny to kiepski przykład bo pierwszy integral sprzedawał się bardzo słabo. drugiego jeszcze nie ma na rynku więc masz na myśli preordery?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2016, 10:11:00 am »
Ile części liczy całość Largo Wincha ?

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 21, 2016, 10:16:17 am »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 21, 2016, 10:49:32 am »
Bardzo się cieszę z kontynuacji serii "Largo Winch". Pamiętam, że pierwsze cztery tomy czytałem prawie z taką samą ekscytacją jak pierwsze dwanaście tomów "XIII". :)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 21, 2016, 11:11:36 am »
akurat skład główny to kiepski przykład bo pierwszy integral sprzedawał się bardzo słabo. drugiego jeszcze nie ma na rynku więc masz na myśli preordery?
jak nie ma, jak jest?
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/281170-sklad-glowny-2
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2016, 06:10:15 pm »
Bardzo się cieszę z kontynuacji serii "Largo Winch". Pamiętam, że pierwsze cztery tomy czytałem prawie z taką samą ekscytacją jak pierwsze dwanaście tomów "XIII". :)

A mnie się nawet bardziej podobało...
To chyba moja ulubiona seria "przygodowa" (z braku lepszego słowa. może ktoś podpowie...)