Autor Wątek: Rani  (Przeczytany 6003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thiago

Rani
« dnia: Marzec 07, 2016, 10:07:15 pm »
Ktoś czytał? Czy legendarne nazwisko się zestarzało czy daje radę?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rani
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2016, 11:00:23 am »
Naskrobałem coś w wątku WK jakiś czas temu. Pozytywnie naskrobałem. Van Hamme tam jest przede wszystkim pomysłodawcą i autorem historii, z tego co wiem. Scenariusz autorstwa Alcante.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 11:03:37 am wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Nawimar

Odp: Rani
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2016, 12:50:23 pm »
Parę słów o tym tytule:
 
http://paradoks.net.pl/read/28715

Offline Leyek

Odp: Rani
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2016, 06:16:44 pm »
Mi ten komiks podszedł średnio. Typowy przeciętniak, czyli jak na Van Hamme'a słabo. Fabuła trzyma się kupy, ale jakoś szczególnie na razie nie porywa. Pewnie na moje odczucia wpływają jakoś przeciętne rysunki i wstrętne komputerowe kolory. Drugiemu tomowi pewnie jeszcze dam szansę i po nim zadecyduję czy dalej kupować serię, szczególnie, że przez twardą oprawę 8 tomów zajmie trochę miejsca na półce.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Rani
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2016, 06:18:30 pm »
Bardzo lubię takie klimaty i oczywiście kupię.  Jak uzbieram całość to chętnie hurtem  przeczytam.
Modlę się tylko aby nie było natłoku francuskich nazwisk niedowypowiedzialnych i  niedozapamiętalnych dla normalnego człowieka.
Takich jak np. François -Èdouard Calbert de Maulèvier  lub  Antoine Clèriade de Choiseul-Beauprè. ufff.

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Leyek

Odp: Rani
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2016, 01:50:07 pm »
Do 2 tomu siadałem z chęcią utwierdzenia się w przekonaniu, żeby tą serię odpuścić. (Nie)stety podszedł mi on zdecydowanie bardziej niż pierwszy, coś zaskoczyło i jestem ciekaw jak się fabuła dalej rozwinie. Oczywiście nie jest to dalej żadne arcydzieło tylko porządna przygodowa seria, nieźle narysowana i tylko spaskudzona komputerowymi, przejaskrawionymi kolorami.

Offline koziorozec1979

Odp: Rani
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2016, 11:46:46 am »
Bardzo lubię takie klimaty i oczywiście kupię.  Jak uzbieram całość to chętnie hurtem  przeczytam.
Modlę się tylko aby nie było natłoku francuskich nazwisk niedowypowiedzialnych i  niedozapamiętalnych dla normalnego człowieka.
Takich jak np. François -Èdouard Calbert de Maulèvier  lub  Antoine Clèriade de Choiseul-Beauprè. ufff.
Dla mne nazwiska to nie problem, bardziej obawialbym sie czy aby nie zwenezuelowano czasem fabuly i dialogow. Nie wiem dlaczego, moze zupelnie bezppdstawnie ale po przejrzeniu stron promocyjnych ciagle powraca do mnie taka obawa co do tego tytulu.
A tez lubie takie awanturnicze klimaty spod znaku plaszcza i szpady wiec chcialbym by to pierwsze wrazenie okazalo sie mylne.

Offline Klint

Odp: Rani
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:12:28 pm »
Nie jest źle ale też szału nie ma. Patrząc po tytułach kolejnych tomów najlepsze dopiero przed nami. Przynajmniej mam taką nadzieje.

Offline koziorozec1979

Odp: Rani
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2016, 08:16:55 am »
Nie jest źle ale też szału nie ma. Patrząc po tytułach kolejnych tomów najlepsze dopiero przed nami. Przynajmniej mam taką nadzieje.
skoro tak ,to czy wiadomo moze kiedy maja pojawic sie kolejne tomy? Czy dotychczasowe tempo publikacji zostanie utrzymane?
Co do oceny pierwszych tomow to zdecydowanie zgadzam sie z przedmowca. Sredniak. Na szczescie dobrze sie czyta. Ale skoro piszesz ze dalej ma buc lepiej to czekam.

Offline Klint

Odp: Rani
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2017, 12:17:44 pm »
Witam


Czy ktoś odwiedzający MFGIK mógłby się wypytać na stanowisku WK czy planują wydać tom 6 ?

szulig

  • Gość
Odp: Rani
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2017, 01:45:52 pm »
Witam


Czy ktoś odwiedzający MFGIK mógłby się wypytać na stanowisku WK czy planują wydać tom 6 ?


Planuja ale nie wiadomo kiedy. We Francji seria caly czas sie ukazuje. Gosc nie byl specjalnie zainteresowany moim pytaniem. Przerwalem mu rozmowe ze znajomym...

Offline Klint

Odp: Rani
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2019, 11:54:41 am »

Offline janjedlikowski

Odp: Rani
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:23:56 pm »
Czy to podobny poziom do Lady S? Jak scenariusz, bo rysunki mnie jakoś nie zachęcają...

Offline Death

Odp: Rani
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2019, 02:41:29 pm »
Moim zdaniem Lady S o klasę lub nawet dwie lepsza. Rysunkowo to nawet nie mówię, bo te z Rani są tak komputerowe, że boli. Rani to komiks na który miałem totalnie wywalone, kiedy okazało się, że WK i Prószyński nie będą już wydawać kilku serii. Mogę przeczytać, jest w porządku, ale nie muszę. Za Kotami Rabina czy Comanche płakałam, tutaj chłód. To nie jest zły komiks, ani jakiś szczególnie dobry.