Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 325157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1335 dnia: Wrzesień 30, 2016, 11:26:28 am »

Pisałem o tym, że ta narracja o sobie w 3 osobie też mi nie podeszła, bo dziwne to było.
Pewnie dlatego,  że to była narracja w 2 osobie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1336 dnia: Wrzesień 30, 2016, 12:43:28 pm »
Zdradzę Ci tajemnicę. Dla mnie praktycznie wszystkie tomy z pierwszej sześćdziesiątki to były premiery. Zdradzę Ci drugą. Dla Ciebie też.

Ja mam tak teraz z WKKDC. Dlatego spokojnie mogę sobie kupować te Kołczany czy Haloweeny.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1337 dnia: Wrzesień 30, 2016, 01:17:03 pm »
A do uwagi Misioklesa się nie odniesiesz? Każdy twój post to jeden wielki błąd i pomyłka (lub kłamstwo) a jak ktoś Ci to udowadnia to "nie zauważasz" tego posta.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1338 dnia: Wrzesień 30, 2016, 05:16:55 pm »
Ja mam tak teraz z WKKDC. Dlatego spokojnie mogę sobie kupować te Kołczany czy Haloweeny.

Ale przecież helołiny mają brzydkie rysunki:(
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1339 dnia: Wrzesień 30, 2016, 06:33:52 pm »
No mają. I co zrobisz? Na szczęście to jedyny Sale (chyba) w Kolekcji. Przeżyłem Blue, przeżyję i jego rysunki tutaj.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1340 dnia: Wrzesień 30, 2016, 06:55:28 pm »
Ale po co się męczyć i jeszcze płacić za to 80zł? :D
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1341 dnia: Wrzesień 30, 2016, 07:30:08 pm »
Tam jeszcze będzie Cooke i (tu obstawiam, że trafi do tego samego wora) Mignola. na razie nie znamy opinii NIEKTÓRYCH UŻYTKOWNIKÓW o Mignoli, bo nie znają oni prac tego totalnie niszowego artysty.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1342 dnia: Październik 01, 2016, 06:29:02 am »
Kurczę, Mignola niszowy, ale kiedyś rysował taki komiks o jakimś takim jakby diable, co sobie piłował rogi, miał kumpla pływającego w dużym akwarium i z różnymi takimi stworami się nawalali. 

Lubię taki underground:)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1343 dnia: Październik 03, 2016, 08:55:25 am »
Czy któryś z obeznanych w temacie Marvela znawców mógłby podać, jakie tytuły należałoby przeczytać przed lekturą Avengers Forever, tak aby odnaleźć się w jej fabule i wyłapać smaczki? Próbowałem coś takiego znaleźć samemu, ale nie znalazłem takiej przejrzystej listy tytułów, która mogłaby być pomocna.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1344 dnia: Październik 03, 2016, 09:27:07 am »
Za dużo tego. Po prostu czytając Avengers Forever i natykając się na daną postać, wchodzi na jakieś marvel wikia i wypisujesz sobie najważniejsze zeszyty z udziałem tej postaci. Taki Kang siedzi w Marvelu już praktycznie od lat 60-tych (pierwszy raz daje popalić Fantastycznej Czwórce w starożytnym Egipcie), jak jeszcze nie był Kangiem, a potem dawał popalać innym regularnie. Poza tym, w AF jest mnóstwo retconów, chyba najwięcej na temat Secret Invasion...

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1345 dnia: Październik 03, 2016, 10:38:34 am »
Ok, może nie chodziło mi o wcześniejsze poznanie każdej pojawiającej się tam postaci, bo tu faktycznie nie da się wskazać czegoś konkretnego, ale o te najistotniejsze eventy/serie. Z tego, co się zdążyłem zorientować, warto wcześniej przeczytać "Korvac Sagę" i "Kree/Skrull War". Zakładam, że pewnie też "Under Siege". Coś jeszcze? 

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1346 dnia: Październik 03, 2016, 01:37:29 pm »
...bo nie znają oni prac tego totalnie niszowego artysty.

Mójboże, nie chcę nawet myśleć, że jest tutaj ktoś, kto mógłby nie znać Mignoli  :smile:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1347 dnia: Październik 06, 2016, 11:26:41 am »
Z uwagi na zastój w temacie i realną groźbę przerzucenia tematu na drugą stronę postanowiłem podzielić się z Wami wrażeniami z lektury Samego strachu.

Moja początkowa ocena miała zawierać się w jednym słowie: DNO.
Jednak z szacunku dla komiksu jako medium rozrywkowego oraz Brubakera, który dodał swoje trzy grosze do tego okropnego eventu, napiszę coś więcej.
DNO TOTALNE.

Tak na poważnie to jest to niestety najgorszy event w Marvelu od czasu bardzo dobrego Rodu M. Kolejne (w tym przypadku pozaziemskie) zagrożenie, nawalanka, śmierć kilku (w tym przypadku akurat dosyć ważnych, a nie wyłącznie drugoplanowych) bohaterów, zwycięstwo. Żeby było jasne - taki schemat mi nie przeszkadza, bo jest on stosowany w większości eventów, ale wszystko musi mieć ręce i nogi. Musi być jakichś suspens i tajemnica (jak w Rodzie M), poczucie zagrożenia (jak w Wojnie Domowej), konkretne motywacje (jak w Wielkiej wojnie Hulka), a przede wszystkim zaskoczenie i ciekawe zwroty akcji.

W Samym strachu nie ma ani jednej z tych rzeczy. Wszystko w tym evencie jest przewidywalne na czele z jakąś durną przepowiednią, która ciąży na
Spoiler: pokaż
Thorze (skąd autorzy wzięli w ogóle ten pomysł??????)
. Absolutnie nie odczuwałem chaosu i strachu, które niby to ogarnęły cały świat, a w końcu to powinno stanowić główne zagrożenie dla ludzkości. Co więcej decyzje niektórych bohaterów były zupełnie niekonsekwentne i sprzeczne z charakterem postaci
Spoiler: pokaż
(nie wiem w końcu czy Odyn chciał poświęcić Midgard, czy go uratować, bo jeśli to drugie, to po jaką cholerę wysłał Thora na Ziemię, co więcej wysłał go na pewną śmierć, o czym dobrze wiedział; zwlekanie Steve'a Rogersa - ruszył do walki dopiero po śmierci Bucky'ego, tak się nie zachowuje najsłynniejszy superbohater Ameryki)


No i wreszcie Brubaker, autor którego darzę wielkim szacunkiem. Bardzo mi przykro, że przyłożył do tego swoje ręce, a na pocieszenie mogę jedynie powiedzieć, że pisane przez niego zeszyty były zdecydowanie najciekawsze.

Marvel serwując nam Ród M i Wojnę Domową (a jeszcze wcześniej Upadek Avengers) zapoczątkował nową erę w wydawnictwie - erę wielkich eventów i crossoverów. Szkoda tylko, że z każdym kolejnym wydarzeniem (Tajna inwazja, Oblężenie, Kraina Cieni), po którym nic nie będzie takie samo, jakość opowiadanych historii jest coraz słabsza. A zwieńczeniem głupoty i infantylności zawartych na stronie komiksu jest właśnie Sam strach. Trzymajcie się od tego z daleka.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1348 dnia: Październik 06, 2016, 12:11:54 pm »
No i wreszcie Brubaker, autor którego darzę wielkim szacunkiem. Bardzo mi przykro, że przyłożył do tego swoje ręce, a na pocieszenie mogę jedynie powiedzieć, że pisane przez niego zeszyty były zdecydowanie najciekawsze.
A to nie był tylko jeden zeszyt "Fear Itself 7.1 Captain America"?

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1349 dnia: Październik 06, 2016, 12:19:37 pm »
Dobrze, że przestrzegasz przed Samym Strachem, bo był to jeden z tytułów, którego przeczytanie rozważałem.  Niestety jak dla mnie znakomita większość WKKM prezentuje... niski poziom. Sztuką jest wyłapać te lepsze tomy (a są tam i bardzo dobre).