trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1320 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:45:52 pm »
Marvels to perła WKKM. I kropka :smile:
Dwie kropki.
I dla przypomnienia, 18 miejsce w podsumowaniu roku 2013 na tym forum: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35926.msg1240740.html#msg1240740

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1321 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:03:42 pm »
I pierwsze w podsumowaniu pierwszej 60 WKKM głosami 37 spośród nas :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1322 dnia: Wrzesień 27, 2016, 06:32:45 am »
I pierwsze w podsumowaniu pierwszej 60 WKKM głosami 37 spośród nas :smile:
Dzięki Garf, czyli się nie myliłem

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1323 dnia: Wrzesień 28, 2016, 12:31:09 am »

Juggernaut na grzbietach jest rysowany bez większych wpadek, poza tym faktem, że jest zdecydowanie za nisko. Ale to już dawno zauważyliśmy takie kiepskie przycięcie panoramy w polskiej edycji.

jestem po urlopie i teraz nadrabiam

u mnie grzbiet 99 tomu jest potwornie blady nie wiem czy tylko u mnie czy może każdy ma taki problem

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1324 dnia: Wrzesień 28, 2016, 06:29:24 am »
Odcienie grzbietów to inna sprawa. Naprawdę w tej drukarni pracuje chyba dwóch mieszaczy farby i raz jeden, raz drugi nadzoruje druk WKKM. I mamy raz ciemniejszy, raz jaśniejszy grzbiet. I problem jest chyba nie do rozwiązania jak brak sznurka do snopowiązałki podczas żniw.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1325 dnia: Wrzesień 28, 2016, 06:35:06 am »
Odcienie grzbietów to inna sprawa. Naprawdę w tej drukarni pracuje chyba dwóch mieszaczy farby i raz jeden, raz drugi nadzoruje druk WKKM. I mamy raz ciemniejszy, raz jaśniejszy grzbiet. I problem jest chyba nie do rozwiązania jak brak sznurka do snopowiązałki podczas żniw.
Chyba nie wiesz jak wygląda praca w nowoczesnych drukarniach, skoro piszesz takie głupoty. Nie są zacofane jak to może sugerować twoja wypowiedź dotycząca sznurka.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2016, 06:44:23 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1326 dnia: Wrzesień 28, 2016, 06:43:10 am »
Może i wpis Bazyliszka jest i śmiechowy, aczkolwiek w swojej śmiechowości nawet prawdziwy. Drukarnie zakupują partie farb u producentów (w skrócie). I dziwnym nie jest, że między dwoma dostawami partii owe farby mogą się różnić, co później przekłada się np. na nasycenie kolorów. Niepewności produkcyjne się kłaniają.

Offline kas1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1327 dnia: Wrzesień 30, 2016, 08:45:41 am »
Jestem w trakcie Iron Fista i o ile zazwyczaj z rzadka komentuje poszczególne albumy, to spodziewałem się czegoś innego po tym duecie autorów i zobowiązującym jednak numerze 100 na grzbiecie. O ile można się natknąć na kilka ciekawych kompozycji plansz, to już nasączona patosem narracja w drugiej osobie jest dla mnie nie do przyjęcia i nie jestem w stanie zmęczyć więcej niż dwóch zeszytów na raz.

Swoją drogą dobór tytułów pozostawia wiele do życzenia. Zupełnie nie rozumiem dlaczego w zasadzie niezauważalnie jest potraktowany Punisher, mało CA a o Elektrze i Czarnej Wdowie to chyba zupełnie zapomnieli. Tak sobie patrzę na swoje półki z amerykańskimi wydaniami i stwierdzam, że nie trafili w zasadzie w nic co na nich się znajduje i jest godne uwagi. Pomijam tytuły nazbyt oczywiste. 

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1328 dnia: Wrzesień 30, 2016, 08:54:35 am »
Kas1: "Zupełnie nie rozumiem dlaczego w zasadzie niezauważalnie jest potraktowany Punisher, mało CA a o Elektrze i Czarnej"

To jak zwykle rzecz gustu. Mi akurat wymienionych przez Ciebie postaci nie brakuje wcale, a cieszę się właśnie z Iron Fista, Defenders czy Silver Surfera. Choć oczywiście rozumiem Twoje zastrzeżenia wobec nieco staroświeckiego modelu narracji zastosowanej w setnym tomie. Taki już jednak urok kolekcji, że prezentuje również starsze opowieści po które pewnie żaden z naszych wydawców by nie sięgnął. 

Offline kas1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1329 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:11:32 am »
Nie mam nic do ramolek. Niektóre wręcz biją na głowę to co wychodzi obecnie ale Iron Fist zdecydowanie mi nie podszedł.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1330 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:15:32 am »
Również moja półka bardzo się mija z tym co zostało wybrane do kolekcji. Między innymi dlatego odpuściłem drugą sześćdziesiątkę. Jasna sprawa, jest sporo komplecistów z tego czy innego powodu, ale ja jednak preferuję zakupowe podejście w stylu "wishlisty".

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1331 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:59:16 am »
Również moja półka bardzo się mija z tym co zostało wybrane do kolekcji. Między innymi dlatego odpuściłem drugą sześćdziesiątkę. Jasna sprawa, jest sporo komplecistów z tego czy innego powodu, ale ja jednak preferuję zakupowe podejście w stylu "wishlisty".

Kupiłeś pierwszą całą 60-tkę która jest pełna dubli, natomiast odpuściłeś drugą, prawie z samymi premierami. Hmmm...

Pisałem o tym, że ta narracja o sobie w 3 osobie też mi nie podeszła, bo dziwne to było.
Natomiast nie zgadzam się co do braku CA. Było aż 4 tomy o nim na poczatku. Tyle tylko, że poza Zimowym Żołnierzem w 2 częściach, Nowy Porządek, Wybraniec i Poległy Syn, to były straszne kaszany. Za to Tajne Imperium było już ok.

A Elektra i Czarna Wdowa to będą w naszym MMH.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1332 dnia: Wrzesień 30, 2016, 10:13:45 am »
A Elektra i Czarna Wdowa to będą w naszym MMH.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2016, 10:16:56 am wysłana przez mgnesium »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1333 dnia: Wrzesień 30, 2016, 10:17:49 am »
Pisałem o tym, że ta narracja o sobie w 3 osobie też mi nie podeszła, bo dziwne to było.
Natomiast nie zgadzam się co do braku CA. Było aż 4 tomy o nim na poczatku. Tyle tylko, że poza Zimowym Żołnierzem w 2 częściach, Nowy Porządek, Wybraniec i Poległy Syn, to były straszne kaszany. Za to Tajne Imperium było już ok.
Nie dziwię się że masz problem z własnym wydawnictwem ale było 5 tomów z CA, o czym sam nawet piszesz że Zimowy w 2 tomach, czyli 2+3=5 (podstawy matematyki się kłaniają). :lol:

A Elektra i Czarna Wdowa to będą w naszym MMH.
Czekaj, sprawdzam i nigdzie nie wiedzę "naszego MMH"? To już jest oficjalnie zapowiedziane?

A jak tam pisanie e-mail do Hachette, bo mi nie udzieliłeś odpowiedzi??

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1334 dnia: Wrzesień 30, 2016, 11:07:43 am »
Kupiłeś pierwszą całą 60-tkę która jest pełna dubli, natomiast odpuściłeś drugą, prawie z samymi premierami. Hmmm..
Zdradzę Ci tajemnicę. Dla mnie praktycznie wszystkie tomy z pierwszej sześćdziesiątki to były premiery. Zdradzę Ci drugą. Dla Ciebie też.

 

anything