trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 325133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1305 dnia: Wrzesień 26, 2016, 07:55:05 am »
A wiecie co jeszcze można zrobić? Nie tłumaczyć imion i ksyw bohaterów!
A wydawnictwa się uparły i tłumaczą.
I mnie pasuje, jak jest. Oczywiście przypadki typu Iron Man czy Spider-Man byłyby strasznie dziwne po polsku, ale wolałbym już Człowieka z żelaza i Człowieka-Pająka niż Captaina Americę czy Counta Nefarię.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1306 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:18:26 am »
mkolek81 - Przepraszam cię więc. Na śmierć o tym zapomniałem.

Kamil - To, że nie mam 13 tomów WKKM z pierwszej 60-tki (plus 3 w innym wydaniu), wcale nie oznacza, że jestem perfidny. Po prostu nie będę wydawał pieniędzy na originy, inne duble, czy psycho-zanudzacze w stylu Marvels albo słabiznę jak Eternals. Dlatego mam te parę luk, ale to nie zmienia faktu, że resztę tomów już kupuję jak najbardziej. I z tego samego powodu zrozumiem czemu ktoś może nie kupić Battle Scars czy Iron Mana Beginnig of the End. Ale opuszczenia np. Kree-Skull War już nie zrozumiem. ;)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1307 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:26:31 am »
słabiznę jak Eternals.
8azyliszku, czy Ty znów masz sąd nieskażony znajomością rzeczy? Czy jednak gdzieś czytałeś?
Bo "Przedwieczni" to jest komiks jak dla Ciebie szyty. Co prawda nie jest to najwybitniejsze dzieło Gaimana, ale:
1. Ma potężną ilość stron.
2. Jest w kanonie uniwersum 616 (przypominając o zapomnianych postaciach).
3. Jest ściśle powiązany z wypadkami z "Civil War".
4. Występuje w nim wielu bohaterów.
5. Iron Man ma zabawne cameo.

Romita jr. jest tam też w formie nienajgorszej, także tylko osoby go zdecydowanie nielubiące mogą mieć zastrzeżenia.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1308 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:28:07 am »
psycho-zanudzacze w stylu Marvels albo słabiznę jak Eternals.
Rozumiem że to prowokacja?? ale czy Marvels nie zostało (nie pamiętam gdzie, czy tu czy na fanpage'u FB) okrzyknięta najlepszym albumem pierwszej 60?? A co do Eternals to można nie lubić N.Gaiman, ale nie nazwałbym tego słabizną. Tak jest to pozycja słabsza od tego co zazwyczaj pisze ale na pewno dużo lepsza od sporej ilości (aby nie powiedzieć że połowy) tego co wyszło w kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2016, 08:42:08 am wysłana przez mkolek81 »

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1309 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:40:23 am »
ja tam bym go już zostawił. gość jest nie tylko ograniczony, ale do tego złośliwy złośliwością dziecka.
z przynajmniej jednego forum go już zbanowano, więc jak wirus przeniósł się na następne.  może tutaj też w końcu na to zapracuje.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1310 dnia: Wrzesień 26, 2016, 10:19:51 am »
psycho-zanudzacze w stylu Marvels
Swoją wypowiedzią 8azyliszek sprowokował mnie do podzielenia się swoimi wrażeniami z lektury Marvels, który to komiks czytałem (zresztą po raz czwarty) w tamtym tygodniu.

Przedstawienie wydarzeń Marvela z punktu widzenia zwykłego człowieka to może nie nowatorski pomysł, ale jego wykonanie w przypadku Marvels jest z pewnością oryginalne. I nie mam na myśli ciągłego obcowania z superbohaterami i wydarzeniami, które odcisnęły fundamentalne piętno na Ziemi 616, ale chodzi mi tu o zwykłe, wręcz przyziemne relacje międzyludzkie.
Widzimy ludzkie zaskoczenie i strach na wieść o pojawieniu się "Cudownych", obawy przed mutantami i nawoływanie do ich wymordowania, kadry z epickich bitew oraz próby niesłusznego zaszczucia herosów. A wszystko to widziane oczyma prawdziwego bohatera tego komiksu, czyli Phila Sheldona i okraszone jego błyskotliwym komentarzem, godnym obiektywnego reportera. Trzeci zeszyt, kiedy Sheldon wraca do domu w trakcie walki FF z Galaktusem i komentuje reakcje poszczególnych osób sam nie będąc świadkiem dziejących się wydarzeń po prostu wbija w fotel.
W tym komiksie można zachwalać niemalże wszystko: ciekawy pomysł (sprowadzenie superbohaterów do ról drugo- i trzecioplanowych), prawdziwe wzruszenia (za każdym razem kiedy dochodzę do momentu odejścia młodej mutantki z domu Phila naprawdę uranian łzę), przemyślenia głównego bohatera (które nie nużą, lecz intrygują i skłaniają do przemyśleń, a wręcz pchają całą fabułę do przodu) no i oczywiście rysunki, co do których nie ma takich słów aby opisać ich wspaniałość, a więc zamieszczę tylko to, co poniżej.

image

P.S. jeszcze ostatnie kadry kiedy Sheldon i jego żona robią sobie zdjęcie z
Spoiler: pokaż
Dannym Ketchem
, zwykłym, normalnym chłopcem. I taki rodzaj humoru, inteligentny i nienachalny uwielbiam, a nie te suchary, które rzuca wyidealizowany u nas Deapool.

Podsumowanie: najlepszy komiks jaki czytałem do tej pory w ogóle.

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1311 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:45:43 pm »
Podsumowanie: najlepszy komiks jaki czytałem do tej pory w ogóle.
Współczuję

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1312 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:51:55 pm »
Czemu współczujesz? Jeszcze kilka lat temu za najlepszy komiks mojego życia uważałem Szninkiela i to fajna sytuacja, że najlepszy komiks mojego życia wciąż na mnie czeka nieprzeczytany.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1313 dnia: Wrzesień 26, 2016, 02:18:54 pm »

Podsumowanie: najlepszy komiks jaki czytałem do tej pory w ogóle.


Ja też bym umieścił ten komiks wysoko w moim rankingu. Może nie w pierwszej setce, ale jednak dość wysoko. A przeczytałem w życiu naprawdę dużo komiksów.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2016, 03:24:39 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1314 dnia: Wrzesień 26, 2016, 02:25:47 pm »
Współczuję
No to pojechałeś. I jak ja mam się teraz z tym czuć. Pozostaje mi tylko łączyć się z Tobą w bólu.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1315 dnia: Wrzesień 26, 2016, 04:52:51 pm »
Ta perspektywa, wolne tempo narracji i rysunki nie dla mnie powodują, że nie lubię Marvels. Mnie nie zachwyca. I już myślałem, że ustaliliśmy, że najlepszy tom numerów 1-60 to New Avengers. ;) A 61-120 Deadpool.

Po prostu te tomy których nie mam nie podobają mi się, albo je mam jak Punishera. No takie są moje preferencje i już. Jeszcze na zasadzie "jak na garbatego, to on całkiem prosty" wziąłbym Pięć Koszmarów. Tyle że nie mogę znaleźć taniej oferty. A takich Ultimates, Wolverine Origins czy Wybrańca, to mógłbym wziąć za góra 5 zł, bo więcej nie są warci mojej kasy.

@DOWN
Thnx Jutrzen. Poprawione.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2016, 05:03:47 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1316 dnia: Wrzesień 26, 2016, 05:03:02 pm »
wolne TĘPO narracji
Och kurna.
@laf wkleiłeś najlepszą stronę z całego komiksu. Mam to powiększone na ścianie.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1317 dnia: Wrzesień 26, 2016, 05:26:26 pm »
Marvels to perła WKKM. I kropka :smile:
Przedwieczni mają ta samą wadę co 1602 - gdzieś do połowy jest budowany ciekawy "gaimanowski" świat, trochę na uboczu normlanego kontinuum, ale potem niestety historia zamienia się w typową nawalankę w kolorowych kostiumach. Szkoda ze Neil nie miał większej swobody, jak w przypadku Sandmana, tylko musiał się trzymać wymogów universum, które każe serwować swoja sztandarową papkę gdzie tylko się da. Ot, niewykorzystany potencjał, ale mimo to solidne pozycje w kolekcji.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1318 dnia: Wrzesień 26, 2016, 06:25:30 pm »
Współczuję

Ale czego? Nie rozumiem takich komentarzy.


Marvels uwielbiam. Właśnie ten powolny sposób narracji i przedstawienie wszystkiego z perspektywy zwykłych ludzi urzekło mnie najbardziej. Z ich ujęcia superbohaterowie są przedstawieni niczym bogowie, majaczący gdzieś w oddali - według mnie nikomu wcześniej ani później nie udało się tego tak dobrze ująć jak Busiekowi w tym komiksie.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1319 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:32:54 pm »
A co do Eternals to można nie lubić N.Gaiman, ale nie nazwałbym tego słabizną.

O. A ja akurat spokojnie tego określenia bym użył. Jak generalnie nie spodziewam się po Marvelu jakiegoś wielkiego pogłębienia psychiki postaci tak tutaj było płytko niczym w wysychającej kałuży. Aż się prosiło, żeby chociaż spróbować pokazać jakiś zupełnie nietypowy sposób myślenia/funkcjonowania tych tzw. "Przedwiecznych", a tymczasem wyszła fabuła bazująca na motywacjach godnych nastolatków. Dla mnie gigantyczne rozczarowanie. "1602" zdecydowanie lepsze (choć wcale nie rewelacyjne).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything