trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1290 dnia: Wrzesień 25, 2016, 04:30:37 pm »
Na okładce jest Bułat.
A w środku Buława.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1291 dnia: Wrzesień 25, 2016, 05:06:45 pm »
W środku było słowo "Buława" i to kilka razy. Przecież czytać umiem. A na okładce to opisu wtedy nie przeczytałem. Ale sprawdziłem teraz i rzeczywiście jest tam "Bułat". Czyli chyba redaktor tłumaczy i pilnuje okładek, a tłumacz środka. Bo chyba jedna osoba nie zrobiłaby tego błędu.
Scanu nie wrzucam. Poczekam aż mkolek81 zrobi to dla mnie. :)

P.S. Garf - weź kupuj WKKM. Już tylko 50 numerów do końca zostało. ;)

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1292 dnia: Wrzesień 25, 2016, 05:10:05 pm »
jakie 50 chyba 20. Na razie haszet nie ujawnilo czy kolekcja skonczy sie na 120 numerze, czy tez czytelnicy moga liczyc na cos wiecej. Licze oczywiscie, ze haszet wybierze bramke nr 2
Kurcze 100 tomow minelo blyskiem, ale to wszystko leci.... :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1293 dnia: Wrzesień 25, 2016, 05:40:56 pm »
Podobno materiały na okładki opracowuje hachette, a wnętrze komiksu mucha. Było o tym w jednym z pierwszych wątków wkkm.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1294 dnia: Wrzesień 25, 2016, 05:56:41 pm »
Cytuj
P.S. Garf - weź kupuj WKKM. Już tylko 50 numerów do końca zostało. ;)

Namawiasz i namawiasz a sam pewnie nie kupisz wszystkich 50 bo wybierzesz albo już wybrałeś tańsze wersje od Egmontu.

Im mniej WKKM po 120 tomie będę musiał kupić tym lepiej. Mam nadzieje, że na dniach dowiemy się, że z tej listy będzie można usunąć Ms.Marvel i Hawkeye'a. Death of Wolverine i Original Sin są raczej oczywiste u Egmontu

Także z 50 zrobi się troszkę mniej. A jeszcze 9 tytułów nie znamy. Tam też pewnie znajdzie się jakiś dubel


Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1295 dnia: Wrzesień 25, 2016, 06:03:42 pm »
Mucha dostaje do opracowania tylko środek tomu od strony tytułowej do polecanych lektur i nie ma kontaktu z osobą, która zajmuje się okładkami tomów. Głupie rozwiązanie, ale co zrobić. Hachette tak sobie to wymyśliło i tak jest.

Z tą buławą zamiast bułatu to chyba najgorsza translacyjna wpadka w całej kolekcji, bo jest megagłupia i pojawia się na więcej niż jedne stronie, a nawet w tytule jednego z rozdziałów. Nie potrafię sobie nawet wytłumaczyć, jak do niej doszło. Jacku Drewnowski, WTF? Tym bardziej, że noszący ten pseudonim złoczyńca posługuje się właśnie bułatem, a nie buławą.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1296 dnia: Wrzesień 25, 2016, 06:12:13 pm »
Nie potrafię sobie nawet wytłumaczyć, jak do niej doszło.
Tłumacz okazał się miłośnikiem rosyjskiej poezji śpiewanej i nie chciał, by ktoś tak crapowego wroga kojarzył z Bułatem Okudżawą.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1297 dnia: Wrzesień 25, 2016, 06:40:20 pm »
W tym tomie też w jednym zeszycie (chyba w trzecim) znowu były jakieś "literówki" i pozjadane mniejsze słowa.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1298 dnia: Wrzesień 25, 2016, 06:58:19 pm »
Namawiasz i namawiasz a sam pewnie nie kupisz wszystkich 50 bo wybierzesz albo już wybrałeś tańsze wersje od Egmontu.

No tak, bo tańsze=lepsze, ale Garf Marvel Now też nie kupuje (albo mało), także mógłby zacząć. :D
Ja po Festiwalu zamierzam machnąć obszerny mail do Hachette by pokazując publikacje i plany Egmontu powiedzieć im, by nie publikowali dubli. Ale nawet jeśli będą, to z 15 tomów premierowych i tak nam zostanie.

No i to pytanie - czy Egmont wyda w ogóle Deadpool Secret Secret Wars? Ja na tą pozycję w trzeciej części WKKM czekam chyba najbardziej.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1299 dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:26:26 pm »
Cytuj
No i to pytanie - czy Egmont wyda w ogóle Deadpool Secret Secret Wars? Ja na tą pozycję w trzeciej części WKKM czekam chyba najbardziej.

Jak już pisałem wielokrotnie. Ten Deadpool to imo największy kandydat do wydania jeżeli chodzi o tie-iny Secret Wars z Battleworldu. Byłbym o niego spokojny. Głównie dlatego jak stał się popularny u nas Deadpool. Do tego ludzie poznali klasyczne Secret Wars a wiadomo, gdzie rozgrywa się Secret Secret Wars. Do końca kanoniczne to nie jest pewnie ale ludzi przyciągnie hasło ''Deadpool jednak brał udział w pierwszych Tajnych Wojnach ale nikt o tym nie wiedział'' xD
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2016, 07:35:59 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1300 dnia: Wrzesień 25, 2016, 09:10:09 pm »
P.S. Garf - weź kupuj WKKM. Już tylko 50 numerów do końca zostało. :wink:

[poprawka rzeczowa - na tę chwilę 20, bo Hachette nie zapowiedział przedłużenia kolekcji w Polsce]

No tak, bo tańsze=lepsze, ale Garf Marvel Now też nie kupuje (albo mało), także mógłby zacząć. :biggrin:

Jeżeli ktoś nie ogranicza się do komiksów superbohaterskich, to musi decydować, co odrzucić - no a przykro mi, ale znaczna część Marvel NOW! i WKKM nie jest dla mnie w stanie przebić propozycji z innych zakątków komiksowa. Poza tym, skoro Marvel NOW! mam w bardzo szerokim wyborze (choć z opóźnieniem) w mojej bibliotece, naprawdę na razie nie czuję przymusu, żeby kupować z tej oferty coś poza "Superior Spider-Manem" i "Thorem".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1301 dnia: Wrzesień 25, 2016, 09:18:30 pm »

Z tą buławą zamiast bułatu to chyba najgorsza translacyjna wpadka w całej kolekcji,
A wiecie co jeszcze można zrobić? Nie tłumaczyć imion i ksyw bohaterów!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1302 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:23:35 pm »
P.S. Garf - weź kupuj WKKM. Już tylko 50 numerów do końca zostało. ;)

Namawiasz i namawiasz a sam pewnie nie kupisz wszystkich 50 bo wybierzesz albo już wybrałeś tańsze wersje od Egmontu.

Bazyl perfidnie namawia ludzi by kupowali WKKM, bo pewnie uroiło mu się, że jak wszyscy bedą kupować to wydadzą te dodatkowe tomy albo przedłuża kolekcję. Oczywiście gdy inni mają na jego życzenie brać wszystko jak leci on kupi tylko te tomy, które go interesują. A wszystko to w obronie prawdy i taniego komiksu dla wszystkich (czyli dla niego).

Edit: I tak, wszyscy wiemy, że wg ciebie hachette przedłuży kolekcję na 100%, bo sobie żeś tak wymodlił za sprawą samospełniającej się przepowiedni i rachunku prawdopodobieństwa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2016, 10:37:16 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1303 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:47:12 pm »
8azyliszek mówiłem ci wiele razy że przestałem kupować WKKM po 60 numerze, więc scan wrzuć sam.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1304 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:54:42 pm »
A wiecie co jeszcze można zrobić? Nie tłumaczyć imion i ksyw bohaterów!
A wydawnictwa się uparły i tłumaczą.

 

anything