Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1170 dnia: Sierpień 26, 2016, 08:14:41 am »
Flash - na obecną chwilę raczej nic z tego po polsku nie ma, tylko angielskie

"Born to Run" ma być w WKKDC.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1171 dnia: Sierpień 26, 2016, 08:17:34 am »
"Born to Run" ma być w WKKDC.
o rzeczywiści,  mój błąd, no to Flash też będzie

Offline angelscorpion

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1172 dnia: Sierpień 26, 2016, 04:30:48 pm »
Fantastyczna Czwórka - dwa pierwsze tomy jego runu masz w pierwszej 60 WKKM
Fantastyczną czytalem pierwszą część, ale rysunki mi nie podeszły, zbyt, jak by to nazwać, "cukierkowe". Fabuła w miarę ok. Ale to moja prywatna opinia.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1173 dnia: Sierpień 26, 2016, 09:28:46 pm »
Kompletnie z innej beczki zawsze mnie to nurtowało kim jest Miles Morales w świecie 616 ? niestety nie znam j.angielskiego a coś tam piszą ta ten temat , więc jeżeli byli byście tacy mili i odpowiedzieli konkretnie na moje pytanie byłbym wdzięczny .

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1174 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:17:37 pm »
To Spider-Man z uniwersum Ultimate.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1175 dnia: Sierpień 27, 2016, 09:33:41 am »
w ultimate to wiem ale jak Peter wrócił do swojego świata 616 wygooglował nazwisko Moralesa i się przeraził dlatego jestem ciekaw co o nim wyczytał

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1176 dnia: Sierpień 27, 2016, 05:05:21 pm »
Przeczytałem klasyk nad klasykami, czyli "Śmierć Stacych"
Trochę się tej lektury obawiałem, bo człowiek myśli, że w takim legendarnym komiksie to jest nie wiadomo co. I lękałem się rozczarowania. Zwłaszcza po pierwszych zeszytach tomu. Delikatnie mówiąc, pojedynek z mackami Octopusa, a potem z nim we własnej osobie, wydał mi się regresem wobec tomu "Spider-man no More". Cóż, Gil Kane z tuszem Romity, to jednak nie Romita (choć podoba mi się jak jego rysunki kilkakrotnie "wystają" poza ramki). Nawalanka z zeszytu 89 była zaś - lekko mówiąc - schematyczna.
Niemniej jednak, historia "właściwa", czyli zeszyty 121-122, zdecydowanie to zrekompensowała. Dramaturgia tej opowieści jest niesamowita. To ile się tam wydarzyło - wliczając w to wątki poboczne - jest niesamowite. I to bez fałszywych nut i zbędnych dekompresji. Emocje splatają się z wartką akcją, a rozpacz i determinacja bohatera są tak naturalne.
"Dojrzałość" tego komiksu nie wynika tylko z decyzji o uśmierceniu ważnej postaci, ale też sposobu opowiedzenia tego. Słynna strona z upadkiem Gwen ma w sobie dynamikę prawdziwego upadku (mimo braku "fajerwerków" formalnych). Mnie najbardziej jednak ujęła ostatnia strona komiksu - epilog z MJ - świetnie rozrysowana i komunikatywna. Myślę, że to właśnie na tych dwóch konkretnych stronach rozpoczął się Bronze Age.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline perek82

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1177 dnia: Sierpień 27, 2016, 06:10:04 pm »
Miałem bardzo podobne wrażenia. Pierwsza część trochę się zestarzała, dialogi dość drętwe i moje "ulubione" sceny, gdzie złoczyńca wykrzykuje do świata, że następnym razem nikt go nie powstrzyma itp.
Scena śmierci Gwen - mistrzostwo. Również zwróciłem uwagę na epilog z MJ. Aż skojarzyła mi się ostatnia scena z Ojca chrzestnego, tylko tam Kate zostaje za drzwiami.
Szkoda tylko, że JMS postanowił
Spoiler: pokaż
wrócić do tej historii i totalnie ją zniszczyć na potrzeby zbudowania bezsensownego wątku w swoim runie.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1178 dnia: Sierpień 27, 2016, 09:01:00 pm »
Scenę z zamknięciem drzwi ciągle (być może niesłusznie) uważam za jedną z najdojrzalszych w superhero a może i w komiksie w ogóle.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1179 dnia: Sierpień 28, 2016, 10:41:25 am »
w ultimate to wiem ale jak Peter wrócił do swojego świata 616 wygooglował nazwisko Moralesa i się przeraził dlatego jestem ciekaw co o nim wyczytał

Bendis chciał chyba rozwinąć później ten wątek, ale przez jakieś zawirowania redakcyjne nic z tego nie wyszło i sprawa pozostała nierozwiązana. A biorąc pod uwagę, że po "Secret Wars III"
Spoiler: pokaż
to Miles ze świata Ultimate został przeniesiony do "głównego" uniwersum
, chyba już tak zostanie.

Fantastyczna Czwórka - dwa pierwsze tomy jego [Waida] runu masz w pierwszej 60 WKKM

Nie do końca, bo dwa tomy z WKKM zaczynają się od "Fantastic Four" (vol. 3) #67, a run Waida to od "FF" #60.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 11:02:06 am wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1180 dnia: Sierpień 28, 2016, 09:23:21 pm »
Scenę z zamknięciem drzwi ciągle (być może niesłusznie) uważam za jedną z najdojrzalszych w superhero a może i w komiksie w ogóle.

Na pewno jest przełomowa dla M.J. i Parkera.
Jest jakiś zbiór zawierający numer 121 i dalej? Bo z tego co patrzę, to omnibusa nie ma. A teraz aż mnie zjada ciekawość, jak od tej pory układała się ich relacja.
Na razie pozostaje tylko odświeżyć sobie "Blue".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1181 dnia: Sierpień 28, 2016, 10:02:29 pm »
A teraz aż mnie zjada ciekawość, jak od tej pory układała się ich relacja.

Przecież wiadomo, jak ta relacja się układała:
On się smucił, ona go pocieszała tak skutecznie, że zostali małżeństwem. I żyli sobie szczęśliwie, aż przyszedł Straczyński i wszystko odwołal.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1182 dnia: Sierpień 28, 2016, 10:04:53 pm »
Na pewno jest przełomowa dla M.J. i Parkera.
Jest jakiś zbiór zawierający numer 121 i dalej? Bo z tego co patrzę, to omnibusa nie ma. A teraz aż mnie zjada ciekawość, jak od tej pory układała się ich relacja.
Na razie pozostaje tylko odświeżyć sobie "Blue".

Na razie jest zapowiedź wznowienia omnibusa vol.2. #39-67.

#68-100 pewnie znalazły by się w vol.3, a #101-121 i dalej w vol.4. Raczej nie prędko się ukażą w formie omnibusa. A i koszt takiej zabawy o wiele większy. Póki co trzeba przygarnąć ten tom WKKM.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1183 dnia: Sierpień 28, 2016, 10:19:00 pm »
Jest jakiś zbiór zawierający numer 121 i dalej? Bo z tego co patrzę, to omnibusa nie ma. A teraz aż mnie zjada ciekawość, jak od tej pory układała się ich relacja.
Na razie pozostaje tylko odświeżyć sobie "Blue".
Omnibusa nie ma, ale masz Marvel Masterworks: The Amazing Spider-Man Vol. 13-18 zawierające zeszyty ASM #121-192.

I to nie Straczynski ich rozdzielił tylko Quesada, pod dyktando którego powstało "One More Day". JMS spędził prawie cały swój run na pojednaniu ich po tym, jak poprzedzający go Howard Mackie doprowadził do ich separacji.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1184 dnia: Sierpień 28, 2016, 11:11:32 pm »
Może nie wracajmy do OMD? Bo niezależnie kto za tym stał, jest mi przykro, jakby to dotyczyło któregoś z moich rzeczywistych przyjaciół... A teraz to się "rozdrapało" w kontekście ostatniej strony najnowszego WKKM...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything