Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1035 dnia: Lipiec 17, 2016, 06:58:13 pm »
Moim zdaniem w pierwszym tomie Steranko jeszcze się rozwija i tam jego rysunki są cały czas w miarę "standardowe" i silnie w stylu Kirby'ego, po którym przejął tytuł (ładny "Kirby" to też coś super :) ). Natomiast w drugim tomie to już odpał na całego.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1036 dnia: Lipiec 17, 2016, 07:18:18 pm »
Totalnie zakręcony, odjechany i oderwany od fabuły fragment z labiryntem był naprawdę fajny.
Ale w pierwszym tomie też jest spoko - choćby mieniący się od kolorów kosmiczni supernajeźdzcy. Albo klimatyczna plansza z Żółtym Szponem. Mi się podobało. Ale mi się prawie cała WKKM podoba, więc nie jestem obiektywny. :)

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1037 dnia: Lipiec 17, 2016, 07:22:10 pm »
Totalnie zakręcony, odjechany i oderwany od fabuły fragment z labiryntem był naprawdę fajny.

Czekam na komentarze w stylu "ej, też macie w nowym WKKM odwrotnie wydrukowane strony?"  :wink:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline OokamiG

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1038 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:07:37 pm »
Czekam na komentarze w stylu "ej, też macie w nowym WKKM odwrotnie wydrukowane strony?"  :wink:
Ja tak miałem z Batmanem z nowego DC Comics w runie z trybunałem sów. Chciałem zgłaszać tom, a okazało się, że to tylko odzwierciedlenie rozchwianej psychiki Batmana.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1039 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:47:12 pm »
Imperatyw Thanosa - tak powinien pisany być kosmos Marvela. Epicko, momentami szalenie i niezwykle porywająco. Ciekawa fabuła, która mimo wielkiej młócki potrafi skupić się również na postaciach. No i to nawiązanie do Lovecrafta - miodzio. Szkoda tylko, że dostajemy dopiero koniec całej sagi Abnetta i Lanninga, bo podejrzewam że poprzednie numery też są warte uwagi.

Tak, tak tak! Fantastyczna epicka opowieść, świetna napisana i zaplanowana.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1040 dnia: Lipiec 28, 2016, 01:59:10 pm »
Sam Stach był chyba największym akcyjniakiem, z tych wszystkich eventów, jakie Kolekcja zaprezentowała nam od Upadku Avengers. Fraction i Brubaker rzeczywiście się nie wysilili tworząc jego fabułę na kanwie nadchodzących premier filmowych. Kolejny potężny przeciwnik, z głupim, prostym imieniem i się naparzamy.
Nawet jak na moje skromne wymagania, to było zbytnie pójście na łatwiznę. Zresztą, nawet fajnych gadek Odyna nie było, tak jak w 1 tomie - kolejny minus.

Szkoda, że tak jak w Niemczech nie dano nam tego w 1 tomie. Wystarczyłoby wyrzucić te bzdurki o "Godnych" i by się wszystko zmieściło, tak jak w Tajnej Inwazji. Podobały mi się rysunki Immoena. Oraz to, że ograniczono liczbę Splah page do minimum i dawano zamiast nich okładki alternatywne. Tak powinno być w każdym tomie. Coś czuję, że na pewno podobnie będą zrobieni Avengers vs X-Men.

Pytania do wiedzących:
Spoiler: pokaż
-Kiedy Hulk połączył się znowu z Bannerem?
-Kiedy i w jakim komiksie wskrzeszono Thora?
-Kiedy i jak Odyn stracił władzę na rzecz Freyi??
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 02:02:43 pm wysłana przez fragsel »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1041 dnia: Lipiec 28, 2016, 02:24:05 pm »
Brubaker odpowiadał tylko za ostatni zeszyt Fear Itself 7.1: Captain America i akurat ten zeszyt był fajny.  :smile:

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1042 dnia: Lipiec 31, 2016, 03:41:28 pm »
Pamiętam jak napisałem kilka dni po premierze albumu Marvel Zombies, że to dla mnie najgorszy tom jaki do tej pory wyszedł. Pamiętam jak szybko przekartkowałem go w Empiku i zażenowany odłożyłem go na półkę, ot tak opinia wyrobiona w sześćdziesiąt sekund. Pamiętam jak później czytałem trylogię Kics-Ass i również pierwszy tom oceniłem surowo, ale to już po zakupie i lekturze. W drugim podejściu zostałem absolutnym fanem tego wyjątkowego bohatera, więc stwierdziłem (po latach), że nadszedł moment aby dać kolejna szansę Marvel Zombies! Poszperałem na allegro, licytowałem, wygrałem i trafiłem! Przeczytałem w piątek i z perspektywy lat widzę, że obecnie nie przeszkadzają mi już rysunki z Capem bez części czaszki czy Parkera bez nogi :wink: Gusta się zmieniają i bardzo dobrze, ktoś mógłby się zdecydować na kontynuację.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1043 dnia: Lipiec 31, 2016, 09:05:34 pm »
Kontynuacji marvel zombies jest tyle że głowa mała  8) ale im dalej tym było słabiej
The darkness will swallow everything

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1044 dnia: Sierpień 01, 2016, 08:42:21 am »
Druga część pisana też przez Kirkmana daje radę reszta słabiutko. No i może jeszcze Marvel Zombies VS The Army of Darkness  :evil:

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1045 dnia: Sierpień 01, 2016, 09:23:12 am »
Mi sie podobala calosc Marvel Zombies (z Zomnibusa), zwlaszcza historia pierwsza (zapoczatkowana w tym tomie z WKKM, fajne rozwiniecia z serii Ultimate FF) :) Pozniej tez jest ciekawie z nowa druzyna (Kaczor Howard!), ale ciut gorzej : ) Nie czytalem jeszcze MZ vs Army of Darkness oraz MZ Destroy. Ogolnie dla mnie fajna seria rozrywkowa, bez nadecia superhero i z przymruzeniem oka. Ale oczywiscie nie musi sie podobac kazdemu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1046 dnia: Sierpień 01, 2016, 09:49:55 am »
Ja z kolei przeczytałem właśnie "Imperatyw Thanosa".
Bardzo to rzetelny komiks, dramatyczny, dynamiczny i epicki - także zachowujący odpowiedni dystans i dawkę luzu. Niestety jednak nie znając wcześniejszego runu Abnetta i Lanninga w "Strażnikach Galaktyki" miałem trochę wrażenie, że czytam jedynie epilog (owszem, bardzo dobry) wielkiej sagi. Niektóre rozmowy między bohaterami, pewne aluzje, pożegnania - pozwalały się domyślać, co było wcześniej - ale to jednak nie to samo...
Historia z Cancerverse i zamieszkującymi je
Spoiler: pokaż
spotworniałymi odbiciami bohaterów
wydała mi się ciekawie poprowadzona, choć przecież niezbyt oryginalna (skoro mowa właśnie o Marvel Zombies, to przywołam chociażby inwazję Marvel Zombies na świat Ultimate, przedstawioną w UFF).
Portret Thanosa wypadł natomiast świetnie. Moim zdaniem głównie dlatego, że udało się uzyskać wrażenie postaci operującej faktycznie na innym poziomie, niż reszta bohaterów.
Rysunki - przyznam - niezbyt mi się podobały (zwłaszcza twarze) ale muszę też podkreślić, że w odpowiednich momentach robiły właściwe epickie wrażenie (np.
Spoiler: pokaż
dołączenie do gry Galactusa i abstraktów
).

Reasumując - na tle pozostałych nowych eventów z drugiej 60 WKKM "Imperatyw Thanosa" jaśnieje niczym diament wbity w kawał salcesonu. Niestety, jest to jednak diament nadmiernie pookrawany, przez co jego wartość faktyczną trudno ocenić.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Epekeina

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1047 dnia: Sierpień 01, 2016, 11:14:14 am »
Ja z kolei przeczytałem właśnie "Imperatyw Thanosa".
Bardzo to rzetelny komiks, dramatyczny, dynamiczny i epicki - także zachowujący odpowiedni dystans i dawkę luzu. Niestety jednak nie znając wcześniejszego runu Abnetta i Lanninga w "Strażnikach Galaktyki" miałem trochę wrażenie, że czytam jedynie epilog (owszem, bardzo dobry) wielkiej sagi. Niektóre rozmowy między bohaterami, pewne aluzje, pożegnania - pozwalały się domyślać, co było wcześniej - ale to jednak nie to samo...
Historia z Cancerverse i zamieszkującymi je
Spoiler: pokaż
spotworniałymi odbiciami bohaterów
wydała mi się ciekawie poprowadzona, choć przecież niezbyt oryginalna (skoro mowa właśnie o Marvel Zombies, to przywołam chociażby inwazję Marvel Zombies na świat Ultimate, przedstawioną w UFF).
Portret Thanosa wypadł natomiast świetnie. Moim zdaniem głównie dlatego, że udało się uzyskać wrażenie postaci operującej faktycznie na innym poziomie, niż reszta bohaterów.
Rysunki - przyznam - niezbyt mi się podobały (zwłaszcza twarze) ale muszę też podkreślić, że w odpowiednich momentach robiły właściwe epickie wrażenie (np.
Spoiler: pokaż
dołączenie do gry Galactusa i abstraktów
).

Reasumując - na tle pozostałych nowych eventów z drugiej 60 WKKM "Imperatyw Thanosa" jaśnieje niczym diament wbity w kawał salcesonu. Niestety, jest to jednak diament nadmiernie pookrawany, przez co jego wartość faktyczną trudno ocenić.


Problem z tym naprawdę dobrym komiksem jest jeszcze większy:  nie tylko brakuje polskiemu czytelnikowi znajomości runu Abnetta i Lanninga (czyli całej sekwencji Anihilacji, Anihilacji Podboju, Wojny Królów, Krainy Królów oraz Strażników [25 zeszytów] i Novy [36 strażników]), ale klasycznego przedstawienia postaci Thanosa i jego związku z Warlockiem/Magusem.
Spoiler: pokaż
A to on doprowadza do przebudzenia Thanosa, tj. umożliwia je.
Nie poznajemy, poza flashbackami, osobowości postaci, relacjami między nimi itp. Dostajemy bitwę o gigantycznym rozmachu, którą czyta się świetnie. I chociaż Imperatyw nie zamyka wszystkich wcześniejszych wątków, to jednak stanowi rewelacyjne zwieńczenie bardzo długiej sagi Abnetta i Lanninga, która nota bene także miała swoje wzloty i upadki (niespecjalnie dobrze wspominam Anihilację Podbój i to pomimo pojawienia się Adama Warlocka, Rocketa i Groota). Szkoda że Bendis tak kiepsko pisze Strażników. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to o ile wiem po wydarzeniach znanych z Imperatywu dzieje się akcja trylogii Starlina "Thanos Infinity" z Warlockiem i Thanosem w rolach głónych, wydawanej bodajże w latach 2014-2016 (ale tego jeszcze nie czytałem). Warto jeszcze zauważyć, że Abnett i Lanning, i naturalnie Starlin, potrafią ukazać Thanosa jako postać ambiwalentną, skomplikowaną i tragiczną. Nie wszystkim się to udaje - chociażby Aaronowi.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1048 dnia: Sierpień 01, 2016, 11:33:45 am »
Nie poznajemy, poza flashbackami, osobowości postaci, relacjami między nimi itp.

O to to to! Najważniejsze wydarzenia od biedy można sobie w miarę łatwo dośpiewać, czy doczytać w takich czy innych streszczeniach (jak choćby "Echach z przeszłości"). Gorzej, że traci się właśnie te subtelności, jak np.
- kiedy to jeszcze (i ile razy) Star-Lord walczył ramię w ramię z Novą
- dlaczego Surferowi trzeba zadawać pytanie po czyjej jest stronie tym razem
- jak przebiegały dzieje romansu Novy i Namority
itd.
Bez tego smak tego komiksu jest zdecydowanie słabszy - niezależnie nawet, czy poprzednie historie były co do jednej udane...

Cóż, trzeba to będzie kiedyś doczytać.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1049 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:54:52 am »
Z cyklu "sprawy bez znaczenia":
Czy Wy też tak macie na oficjalnej stronie WKKM, że zniknęły Wam miniaturki przedstawiające poszczególne tomy kolekcji wraz z opisami (dawno już nieaktualizowane - były bodaj w zakładce "Opis Kolekcji")?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.